Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai in poza nu apare filtru de carburant, esti convins ca si pt diesel?
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • Pai e fara ala....nu stiu cum e cu filtrul de carburant, cred ca la 30.000 km. Asta e oferta la Neste, nu stiu restul ce oferte au. Eu primesc mailuri de la astia )

      Comment


      • Pai primesti oferte, dar e o mare diferenta acel filtru de carburant....

        Cred ca oferta se adreseaza posesorilor de benzina....

        O alta chestiune, cand tu ai facut revizie cu 414,16 lei, ai facut aceleasi operatii nu (ca si acum + lichid frana)? Banuiesc....
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • Da! Si ma uit la o poza mai veche, la 1.0 ecoboost era sub 555 lei. Aia cu Mondeo sa iasa mai bine, probabil!

          Comment


          • Pai si acum de ce e mai scump cu ce ai facut tu atunci, + lichid de frana (schimbat, coafat, etc...)?
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Testare IDS si igienizare clima, adica ia IGRASIA din vaporizator si conducte -> manopera+spray-ul.
              Pachetul are pret cel putin decent, vrajeala e ca-ti baga pe gat partea cu scoaterea IGRASIEI chiar daca, poate, nu ai nevoie.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Igrasia din vaporizator o iei cu 22 de lei la peco.
                Dar totusi, daca adaug acel schimb de lichid de frana + probat, plus test, plus haos, ce a mai facut el cu cateva pagini in urma....La cat ajungem in momentul actual?

                Vreau sa scot in evidenta un simplu fapt, ca acel ban dat din buzunar la momentul respectiv, nu se va mai regasi pe viitor...

                De-aia am si spus ca a prins voucher...

                Si ca sa fiu fair, un posesor de mondeo benzina, la banii astia, 555 lei, e mare om....
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • Exista vreun dealer care sa ceara o suma a in jurul 22 lei, pentru operatiunea "Jos Igrasia"?
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Excuse me, ma interesez la dealer, si vad gradul igrasiei cat de important si cutremurator esteM.

                    Hai "ma" ai innebunit de te axezi pe igrasia asta acum? Ii ia fo' 7 ore sa faca igrasie + deratizare?

                    Lichidul, unde e lichidul de frana frate?
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu pun accent pe faptul ca dealer-ul asta Ford are departament de marketing. Atunci nu a fost niciun voucher, a fost aceeasi treaba ca si acum, o oferta/promotie - "in lunile x si y nu platiti manopera" iar revizia a fost in jur de 330 de lei, nu retin ca nu ma intereseaza. Poate din noiembrie vor pune revizia la 250 de lei, nu am de unde sa stiu. Comparativ cu preturile de la renault si dacia, acesti 555 ron imi par foarte putini, pentru o masina gen Focus, Mondeo sau Kuga.
                      Lihidul de frana nu facea parte din acea oferta, ala l-am schimbat separat pentru ca asa am vrut eu.

                      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                      Comment


                      • Poate, e un lucru mare, poate Dacia va oferi clientilor sai un paKet (M+revizie) in scurt timp la un/o pret mult mai satisfacator la aceste revizii.

                        Ce este de subliniat, este ca, din informatiile tale filtrul de carburant lipseste, cu toate ca ai spus benzina sau diessel, lichidul de frana daca il adaug la acest pa(K)et de 555 lei, sare minim la 700 lei, iar igrasia, vezi cu darksid3 .

                        Succes cu ford-ul!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Ma axez si eu pe igrasie, cum se axeaza altii, pe sume scoase din burta
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Fordul se va vinde luna ce urmeaza, fii pe faza!

                            Dacia, inainte de a face pachete si oferte, sa faca MASINI! Prezentul spune ca la o masina COMPACTA revizia/intretinerea este mai ieftina ca la o amarata de dacie sau un amarat de reno.

                            Comment


                            • Originally posted by PCH View Post
                              Fordul se va vinde luna ce urmeaza, fii pe faza!

                              Dacia, inainte de a face pachete si oferte, sa faca MASINI! Prezentul spune ca la o masina COMPACTA revizia/intretinerea este mai ieftina ca la o amarata de dacie sau un amarat de reno.
                              Eu am ajuns sa te inteleg. Sincer. Dar te rog sa ne mai explici cum e cu afirmatia ta diessel sau benzina la 555 lei, si te rog sa ne mai demontezi, cum si de ce la acest moment revizia este mai scumpa?

                              Cum poti monta la loc acel pret imbatabil de 414,16 lei (la 414,16 lei incluse si operatiuni suplimentare)?
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Pai ti-ai luat Ford si esti invidios ca am prins eu super pret, sau cum? Vrei si tu sa faci revizia la banii aia, ca nu inteleg...

                                Ce nu intelegi ca in lunile respective nu se platea manopera? Oferta din prezent, valabila si la diesel, este in vigoare pana in luna lui Septembrie, finalul acesteia mai exact. Dupa, nu stiu ce va fi si nici nu ma intereseaza.
                                Last edited by PCH; 15 July 2013, 20:20.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google