Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si de ce nu pune si Dacia manopera 0 sa ai si tu revizia 50 de lei, sau esti anormal de pui astfel de intrebari???! Per total iese sub Dacia cu toata manopera lor?? Parca da! Tu esti sanatos la cap daca dai pentru un filtru de logan dublu fata de ala de Focus? Gata, ca deja deveniti penibili...

    Ai pus poza cu cat costa o revize la Dacia si nu vad eu? Sau vorbim vorbe?

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
    Last edited by PCH; 2 May 2013, 11:00.

    Comment


    • daca te uiti in urma cu vreo 2-3 pagini o sa vezi scan-ul la anexa facturii
      am facut ceva mai mult decat o revizie.
      Stiu ca nu-s normal, dar aveam de facut vreo 5000 km prin europa si nu aveam chef de surpriye. Am fost la ei doar pt garantie. In rest schimb singur sau daca nu pot, in service no-name unde am prieteni
      Last edited by Razvy; 2 May 2013, 11:13.

      Comment


      • Bun, tot nu inteleg, unde e problema? Daca eu sunt anormal ca am dat 414 lei pentru revizie plus lichid de frana, unul care a dat 630 pentru Logan 2 cum este? Cum il cataloghezi tu? Sau unu care da pentru megane 2, 785 de lei? Eu sunt anormal...astia cum sunt?

        Pai din acelasi motiv am fost si eu la revizie, am de facut minim 4000 de km luna asta prin europa! Nu am vrut surprize....si masina inca e in garantie!



        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
        Last edited by PCH; 2 May 2013, 11:17.

        Comment


        • Nu am zis ca esti nebun ca ai dat 400 pe revizie, am zis ca esti nebun ca ai platit manopera 300% pt filtru Revizia chiar a fost ieftina, dar cum ai spus si tu, nu ai platit manopera.
          Stoicanu a platit cam 530, daca ar fi sa scazi apratorile de noroi
          toti care duc masinile in reprezentanta sunt nebuni la cap, avand in vedere preturile enorme care le practica astia, dar asta e, nu ai ce sa le faci

          Comment


          • Important e pretul final ce trebuie achitat, nu ce scrie la costul fiecarui element. Cu ce te incanta ca dai 7 lei pe manopera si 100 de lei pe filtru sau ca dai 7 lei pe filtru si 100 pe manopera, daca in final, tot pretul ala il platesti? E doar un exemplu.
            Am mai spus cateva posturi in urma cand se apucasera unii sa calculeze fictiv +/- un litru de ulei. Pachetul de revizie este un produs in sine ce nu are legatura cu practica de a te duce la service cu filtrele si uleiul in portbagaj, acolo fiind alta poveste. Pachetul de revizie se plateste ca atare, diferentele in litri de ulei sau pretul de manopera fiind egale cu zero, cat timp intregul are un cost batut in cuie din capul locului.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • darkside, in mod normal ar trebui comparat doar costul pieselor, manopera e in functie de service si de gigei. Mai ales ca "risti" sa prinzi 0 manopera, exact cum a patit PeCeHas

              Comment


              • Cu costul pieselor iesea mai ieftin...Pana in 300 de lei
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • A se observa diferenta de pret intre revizia unui Focus 2 pe benzina si unul pe motorina. Apoi, observati costul reviziei pentru noul 1.0 Ecoboost comparativ cu 0,9 de la Logan/Reno!
                  Attached Files

                  Comment


                  • Drace, iar ai aparut?

                    observati costul reviziei pentru noul 1.0 Ecoboost comparativ cu 0,9 de la Logan/Reno!
                    Sunt cam la fel, parca.

                    Comment


                    • Nu stiu cat e la 0,9....5-6 milioane!

                      Aici sunt!

                      Comment


                      • Uite cat e la un Logan 1.6 distributia, citez de pe "intretinere"
                        curea distributie gates, rola koyo si curea accesorii hutchinson.Operatinea a fost facuta in service dacia din Buzau, cu piese de origine, cost total cu discount cu tot 503 lei(factura)

                        Comment


                        • Inca o "hotie" marca Ford!

                          "V-am pregătit un pachet complet de revizie cu preţ unic indiferent de modelul de autoturism Ford pe care îl conduceţi. Pachetul de revizie include doar piese de origine Ford. Pretul unic de 555ron TVA inclus este valabil pana la 30 septembrie 2013.
                          Pentru programare vă rugăm sa contactaţi departamentul service la 031 425 35 45 sau sa ne trimiteţi un mail pe adresa office@neste.ro"

                          Deci, ca ai Kuga, Mondeo, Focus, etc, platesti mai putin (sau la fel) ca la o Dacie sau Reno??
                          Attached Files

                          Comment


                          • Nu............
                            sigpic

                            Comment


                            • acolo e doar pretul de manopera, deci cred ca e cam la fel, daca nu mai scump decat la dacia

                              Comment


                              • Pretul include piesele (ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen), manopera si celelalte operatiuni (igienizari, testari, etc), mai mult sau mai putin necesare, pret ce este valabil inclusiv pentru Mondeo, Kuga, etc. Tot ce e Ford, benzina sau motorina.
                                Last edited by PCH; 15 July 2013, 18:48.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google