Logan Prestige Sau Hyundai Accent 1.4 Premium

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce de agitatie aici...
    Mai baieti din punctul meu de vedere e cam clara treaba: Accentul isi merita acei banuti in plus pentru ca are ceva in plus fata de loganel. Insa pe de-o parte nu-si merita banii ca are cate ceva in minus fata de loganel
    Pare un paradox, insa cam asta-i adevarul, fiecare masina are un plus al ei, si o cumparam pentru ce ne dorim.
    @loganutzu: nu te mai apuca sa faci afirmatii gratuite.
    Foloseste si tu sinapsele acelea de le ai, si nu mai folosi cliseele atat de des intalnite : "sa ne aratati si sa va laudati ce masini aveti imprumuturi la banca si stat in casa cu tot neamul dar nu am dacia" Ai idee cati dintre posesorii de logan au credit? Asta ce-i face? Mai fraieri? Eu sincer ma indoiesc profund. Fiecare isi alege masina cu sufletul si in functie de convingerile pe care le are.

    Asa ca domnilor nu va mai certati, ca va paruiti degeaba. Ambele masini sunt cel putin la fel de bune, la fel de comode si la fel de fiabile.

    PS: bre intunecatule, mai lasa-l putin deschis sa se mai destinda spiritele putin, te rog frumos. Sar-mana.

    Comment


    • Logan vs Hyundai

      Departe de mine gandul sa spun ca Loganu e o masina proasta... Am avut 2 ani si am fost foarte multumit. Tocmai de aceea vreau sa ii cumpar si socrului meu una.
      Din pacate fraate... ca un offtopic- numai samsari pe autovit!! Nici 5% din anunturi nu sunt de la proprietari!
      Daca stiti vreun logan bun sa imi dati de stire!(sa aiba AC si sub 50,000 km)

      Am vrut doar ca lucrurile sa fie prezentate obiectiv... fara deformari si neadevaruri.
      Deci sa inteleg ca acesta este un forum inchis- destinat doar celor care au Logan; posesorii de logan (unii) pot sa stearga pe jos cu orice masina toata lumea il aproba si cand cineva zice ca nu e chiar asa...incepeti cu jigniri si alte alea!

      Vorbesc foarte serios ca eu la toate reviziile n-am dat mai mult de 550 RON!
      Daca as aduce piesele cumparate, ar fi mult mai ieftin!
      Dar avand garantie 5 ani, iar motorul fiind unul de generatie mai noua si inca nu si-a demonstrat fiabilitatea, prefer sa pun numai piese de la ei. Daca se intampla ceva sa nu aiba ce sa imi reproseze.
      La Logan recunosc ca am facut doar 2 revizii pentru ca apoi am vandut-o.
      Dar tot la fel, fiind in garantie am preferat sa iau piesele de la ei.

      Daca ar fi sa faceti o comparatie intre costuri de intretinere, eu zic ca ar trebui comparate mere cu mere- adica ce pret are o revizie la dacia cu piese de la reprezentanta; si cat costa una la hyundai in aceleasi conditii.
      Nu piese aduse de la SRL uri sau chiar cumparate la negru+ manopera, cu revizii la reprezentanta.

      Eu nu mai scriu aici, ca nu vreau sa inflamez spiritele.
      Sute de mii de km fara probleme!
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • Pace si intelegere intre popoare prieteni... fata de hyundai si kia loganul pare cioplit cu toporul, atat la interior cat si la exterior, cele dintai au un mic avantaj estetic reflectat in pretul de achizitie si usor in pretul de intretinere. Repet, am condus hyundai 1.5 CRDI, 1.4 90cp (parca) kia, si toate motorizarile de logan.
        Cel mai bine ma multumeste propria masina, scaunele din kia mi-au placut, foarte confortabile, CRDI-ul are senzatia amplificata de "wow" la demaraj fata de DCI-ul de 85 CP... restul e vrajeala si marketing.

        Comment


        • cezar ok,si cei cu loganuri poate au imprumut la banca pentru masina si stiu multe exemple ..... iti dau dreptate dar nu am batut cumva vreun apropou ceva cu ce am scris acea fraza ma refer...... scuze pt offtopic.....haide sa ne mai certam! pe scurt fiecare masina are clientul ei,sa le stapaniti sanatosi toti(proprietari de hyundai,kia,logan,etc...),numai bine!

          Comment


          • E fumos si hyundaiul. Cumparati ce iti place. Am fost cu hundai accent ,merge bine ,accelereaza bine,interior fain,etc,dar tremura ca naiba in relantiu,acel accent pe care l.am condus.

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Ce de agitatie aici...
              Mai baieti din punctul meu de vedere e cam clara treaba: Accentul isi merita acei banuti in plus pentru ca are ceva in plus fata de loganel. Insa pe de-o parte nu-si merita banii ca are cate ceva in minus fata de loganel
              Pare un paradox, insa cam asta-i adevarul, fiecare masina are un plus al ei, si o cumparam pentru ce ne dorim.
              @loganutzu: nu te mai apuca sa faci afirmatii gratuite.
              Foloseste si tu sinapsele acelea de le ai, si nu mai folosi cliseele atat de des intalnite : "sa ne aratati si sa va laudati ce masini aveti imprumuturi la banca si stat in casa cu tot neamul dar nu am dacia" Ai idee cati dintre posesorii de logan au credit? Asta ce-i face? Mai fraieri? Eu sincer ma indoiesc profund. Fiecare isi alege masina cu sufletul si in functie de convingerile pe care le are.

              Asa ca domnilor nu va mai certati, ca va paruiti degeaba. Ambele masini sunt cel putin la fel de bune, la fel de comode si la fel de fiabile.

              PS: bre intunecatule, mai lasa-l putin deschis sa se mai destinda spiritele putin, te rog frumos. Sar-mana.


              bravo mai cezare . eu am golan F2 1,6 16V laureate cu BANIIII JOS . .si cont sa mai iau 2 in banca ... sunt super multumim ... si le mai plang de mila si celor cu 1939201392109 rate la o "barca" in leasing pe 3439 ani :d .. no offence .. back to work

              Comment


              • Bune amandoua ca merg. Spatiul interior trage un pic Accentul inapoi, fata de Logan.
                N-as da banii pe un Accent. Kia nu o comparati, ca e scumpisora fata de celelalte doua. Totusi coreencele astea mai au multe de dovedit pana sa le bagam la categoria masini verificate, in rand cu Honda, VW, Toyota, bineinteles modelele comparabile cat de cat ca pret.

                Comment


                • Accentul bate fara discutie un Logan.In Loganul nou "gurile de aer"parca sunt biscuiti)
                  Butoanele pt geamuri electrice puse la "vrajeala".
                  Pana m-a depasit un Logan a trebuit sa las eu mai incet )))
                  Singurul lucru mai bun la Logan ca la Accent este:OPSSS NIMIC!
                  Optati pt Hyundai si nu veti regreta.
                  Am 70.000km cu masina asta si fara sa mint nu am avut probleme.
                  Vorbea cineva de un Aveo.Alta masina facuta din carton.
                  Fratele lu'Kalos.Luati-va ma masini de hartie mergeti cu 150 km/h pe Adjud-Bacau si va ia vantul.
                  Apropo sa nu incep discutia cu ploaia...Haideti toti o stiti in Logan PLOUA!
                  Trancane parca duc cutii din aluminiu dupa mine.
                  Acum stiu ca toti ma veti lua de "prost" pt ca e un forum de Loganisti.
                  Dar nu am vrut niciodata Logan si nici nu o sa vreau.Sincer mi-e mila de voi astia care cu kituri in ea ati putut prinde 160.

                  Comment


                  • poate ai treaba si noi te retinem?iti dorim multe "succesuri" alaturi de masina visurilor tale.daca ziceai de Audi ,Mert sau ceva mai sus mai ziceam.e mai misto ,trebuie sa recunosc, dar nici chiar asa.banii aia care se platesc in plus sunt justificati.
                    Last edited by margelatu; 15 July 2011, 15:11.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Originally posted by margelatu View Post
                      poate ai treaba si noi te retinem?iti dorim multe "succesuri" alaturi de masina visurilor tale.daca ziceai de Audi ,Mert sau ceva mai sus mai ziceam.e mai misto ,trebuie sa recunosc, dar nici chiar asa.banii aia care se platesc in plus sunt justificati.
                      Man fii atent.Cand mi-am luat Hyundai puteam lua si Logan.Aveam in mana 14.000 euroi si la banii astia imi puteam lua Astra sau Aveo sau mai stiu eu ce.
                      RUGINA PESTE TOT!RUGINA.La spate e prea ridicat parca ar fi conducatorul autoturismului foarte gras si masina s-ar lasa pe fata.
                      Merita banii care i-am dat in plus pe Dovlecelul meu.Tatal meu are Logan.Tine masina in fata blocului ca si mine.Pe acolo se mai joaca si copii cu mingea etc.
                      Masinile noastre au fost lovite de minge dar pagubele s-au vazut doar la el.
                      Usa spate indoita .La mine NIMIC.
                      Sper ca ma intelegi ca aveam bani de un Logan full option.
                      Dar cum se zice te tine de cat dai)
                      Unde Doamne iarta-ma vedeti voi ca lumea are probleme la Accent nu stiu.Vedeti si voi placutele de frana facute din guma cate probleme au Logan-urile.CUM???Daca chiar nu aveti loc in spate pe scaune...Ori sunteti supra-ponderali ori mintiti.
                      Atat am avut de spus.

                      Comment


                      • Cand am citit partea aia ca Loganul nu are niciun punct forte fata de Accent m-a pufnit rasul, esti prea fanatic sa accepti ca si Accentul e aceeasi mancare de peste ca Loganul si e tot low cost, pe langa asta sta mai prost la suficiente capitole. Sa nu mai spun ca faza cu ne ia vantul a fost maxima avand in vedere ca Accentul are roti mai mici si anvelope mai inguste, e mai barca decat Loganul. Ploua in Logan ? Din ce dimensiune esti ? Sincer nu mai vinde atatea gogosi, o sa ajungi sa ti le cumperi singur si ala o sa fie un moment nasol.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • GL.99.MIP: Fratioare, uita-te repede ce scrie pe cheie, pe stema masinii... cand te-am vazut vorbind asa sincer am crezut ca ai vreun Mercedess E-Class model 2011 . Vorbesti de Hyundai-ul asta Accent de parca n-ai mai fi vazut masina, vrei sa ne convingi ca Hyundai-ul a inventat roata si apa calda la robinet... si de parca noi daca suntem pe Logan Club nu mai avem si alte masini sau n-am mai condus nicio alta masina decat Logan care e o caruta pe 4 roti comparand-o cu zeul, cu minunea nemaivazuta de masina care e Hyundai Accent. TREZESTE-TEEEE, nu ti-ai luat BENTLEY(desi iti lauzi masina de parca ar fi un Bentley)! Sa nu mai vorbim ca ti-ai facut cont aici special pentru a ne lumina si pe noi ce masina traznet ti-ai luat si ce bicicleta e Loganu. Penibil...

                          Comment


                          • Originally posted by Shakar View Post
                            Cand am citit partea aia ca Loganul nu are niciun punct forte fata de Accent m-a pufnit rasul, esti prea fanatic sa accepti ca si Accentul e aceeasi mancare de peste ca Loganul si e tot low cost, pe langa asta sta mai prost la suficiente capitole. Sa nu mai spun ca faza cu ne ia vantul a fost maxima avand in vedere ca Accentul are roti mai mici si anvelope mai inguste, e mai barca decat Loganul. Ploua in Logan ? Din ce dimensiune esti ? Sincer nu mai vinde atatea gogosi, o sa ajungi sa ti le cumperi singur si ala o sa fie un moment nasol.
                            Scuza-ma LOW COST???
                            Cauta cel mai full option Hyundai si cel mai full option Logan.Singurul lucru care nu-mi place la acest site este ca va laudati prea mult cojile de masini.Uite ca o fac si eu.Bafta cu frigiderul.

                            Comment


                            • Originally posted by GL.99.MIP View Post
                              Apropo sa nu incep discutia cu ploaia...Haideti toti o stiti in Logan PLOUA!
                              De unde ai dedus asta? Asa pot spune si eu ca in Accent PLOUA!

                              Lauzi Accentul ala de parca ce mare masina ar fi pe langa Logan. Loganul e o masina low-cost foarte buna la banii ei, dimensiune de frigider in care poti baga orice si este foarte fiabila, este adevarat ca tabla este sensibila la lovituri, apar onduleuri, dar aia sa fie problema. Accentul cu ce e mai presus? O masina chinezeasca-koreeana-japoneza ce naiba o fi, cu un aspect ok si poate putin mai sus ca Loganul, atat si nimic mai mult, tot o taraba e si aia.

                              Ne bucuram ca ti-ai facut cont pe LoganClub ca sa critici Loganul si ca nu mai poti sa stai de grija lui. In loc sa-ti vezi de Accent, discuti despre Logan.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Originally posted by GL.99.MIP View Post
                                Scuza-ma LOW COST???
                                Cauta cel mai full option Hyundai si cel mai full option Logan.Singurul lucru care nu-mi place la acest site este ca va laudati prea mult cojile de masini.Uite ca o fac si eu.Bafta cu frigiderul.
                                Faptul ca un Accent full options e cu 2000 euro mai scump ca un Logan tot full o scoate din clasa low cost ? Really ?!
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google