Logan Prestige Sau Hyundai Accent 1.4 Premium

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ 99 MIP,cand poua dute si fa niste poze la Loganul lui tata sa vedem si noi pe unde ploua.Eu am de 6 ani Logan dar,iti declar sincer ca nu ploua in masina si nici rugina nu are..
    Spune-ne si ceva de consumuri la Hyundai-ul tau sau la cele 1.5 CRDI 115 CP.

    p.s cu telescoapele fata ai avut ceva probleme ?? zi-ne sincer !

    Comment


    • Originally posted by GL.99.MIP View Post
      Scuza-ma LOW COST???
      Cauta cel mai full option Hyundai si cel mai full option Logan.Singurul lucru care nu-mi place la acest site este ca va laudati prea mult cojile de masini.Uite ca o fac si eu.Bafta cu frigiderul.
      Se pare ca nu prea intelegi nici conceptul de low cost.
      Fie ca e Accent full sau Logan full, tot low cost este.
      Ai prins ideea?

      PS: si chiar nu stiu cum poti sa aperi in halul asta o conserva (ambele sunt conserve).
      Vei fi canibalizat
      Last edited by Octavian; 15 July 2011, 18:02.

      Comment


      • fratilor, nu-l mai bagati in seama......
        zice la profil ca are 39 de ani, dar dupa cum se exprima, abia daca ii dau 10-12 ani
        pun pariu ca nici nu are permis, daramite masina
        are si el vreun vecin la bloc care si-a luat accent, poate l-a si plimbat cu ea 10-20 de metri si acum o crede vreun ozn
        zau asa...m-am distrat grozav

        Comment


        • Originally posted by GL.99.MIP View Post
          Unde Doamne iarta-ma vedeti voi ca lumea are probleme la Accent nu stiu.Vedeti si voi placutele de frana facute din guma cate probleme au Logan-urile.CUM???Daca chiar nu aveti loc in spate pe scaune...Ori sunteti supra-ponderali ori mintiti.
          Atat am avut de spus.
          Am un vecin cu un Hyundai Accent, masina cumparata de noua, benzina, bibilita si stearsa la fiecare sfarsit de saptamana si care a avut numai probleme cu ea. Daca este de acord, iti dau numarul lui de telefon sa-ti spuna cate belele a avut cu aceasta masina, dar promiti ca dupa ce vorbesti cu el ( asta daca o sa o faci ) postezi pe forum toate problemele pe care le-a avut acest Accent ?
          P.S Pentru fecior a cumparat o Fabia, tot noua, benzina 1,2 HTP, ma intreb daca era asa de multumit de Accent de ce nu a mai cumparat inca unul, poate ii facea si reducere !
          Stiu, designul este de vina !
          Nu o fi Loganul un munte de fiabilitate, dar lasa-ma tata ca nici Accentul nu este vreo Corolla !

          Comment


          • deci nu am nici un motiv sa fac reclama la accent sau logan .
            - eu am logan 1.6 mpi intretinut .. 60 000 km merge super bine
            - profu meu de sport are logan 1.4 si accent 1.5 115 cai
            Sincer am ramas surprins cat de tare poate sa fuga un accent de 1.5 si ce cuplu poate avea .. dar profu mi-a spus in felul urmator .. sa fi foarte bucuros ca ti-ai luat logan, deoarece accentul la peste 100 km/h este foarte periculoasa. La stabilitate sta de 1000 de ori mai prost decat un logan. Dintre un motor renault si unu hyundai eu sincer as alege renault.
            - la stabilitate -- logan
            - finisaje -- hyundai
            - siguranta -- logan
            - dotari -- hyundai
            - pret -- logan
            cam asta e parerea mea .... daca as avea 11-12 000 euro nu mi-as lua nici accent nici logan ... mi-as lua un sh de 1-2 ani dar mult mai buna ..
            Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
            http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

            Comment


            • accentu de 1.5 m-a suprins doar pe treapta a 3 si 4 ..in rest nu e nici asta cine stie ce avion ,

              Comment


              • Fata de 1.4, 1.6 si 1.5 dci trage bine accentul crdi, are totusi 110 cp si un cuplu destul de mare care-l ajuta. Nu e avion, dar merge frumos, l-am condus vreo 100 km si mi-a placut motorul. De la Logan l-as compara cu 1.6 16v.
                Nou, nu prea merita sa-ti iei nici Logan nici Accent pentru ca pe ambele le gasesti la 2-3 ani si 50-60.000 km la jumatate din pretul de lista.

                Comment


                • Nici o problema.SINCER!
                  Doar daca problema este faptul ca a trebui sa comand un geam nou pe partea stanga a soferului pt ca mi s-a spart masina:|In rest :-h
                  In rest lasa-mi un moment de reculegere la stablitate:hahahahaha
                  Si apropo la siguranta:hahahaha
                  Multumit?
                  Originally posted by mariusnicolae View Post
                  fratilor, nu-l mai bagati in seama......
                  zice la profil ca are 39 de ani, dar dupa cum se exprima, abia daca ii dau 10-12 ani
                  pun pariu ca nici nu are permis, daramite masina
                  are si el vreun vecin la bloc care si-a luat accent, poate l-a si plimbat cu ea 10-20 de metri si acum o crede vreun ozn
                  zau asa...m-am distrat grozav
                  Am fost fericitul posesor a unui Matiz
                  Si ala se duce ca naiba da tot are mai multa stabilitate ca Loganul.
                  39 de ani impliniti pe 1 mai.
                  Daca esti politis si mai bine cauta in calculatoare.
                  Daca postam ce am scris aici si pe hyundaiclub nu erau nici un raspuns ca al vostru.
                  No offence;)
                  Last edited by GL.99.MIP; 16 July 2011, 13:02.

                  Comment


                  • GL.99.MIP: cauciucurile alea de bicicleta dau stabilitatea aia mare, este? Fugi pe club televizoare Hyundai si lauda-ti coaja "stabila" si sigura acolo, ok?
                    Ai 60.000 km si-ti lauzi televizoru Hyundai de parca ai avea 600.000 km. Cand vei atinge 100-150.000 km fara probleme atunci declara-te multumit. Si eu am 70.000 km si n-am strans un surub, dar n-o laud in sus si-n jos ca e fiabila, fiabila va fi peste inca atat. Desigur, nu stiu de ce ma chinui sa-i explic asta unui om care crede ca si-a cumparat naveta spatiala .
                    Daca toti oamenii de pe Hyundai club se pricep la masini tot ca tine... e clar. Tu chiar nu observi ca spui numai baliverne cu orice pret doar pentru a denigra Loganul? Ai fi in stare sa spui si ca Dacia 1100 e mai buna.. esti frustrat sau ce ai ca nu te inteleg?
                    Last edited by Nepotu123; 16 July 2011, 13:10.

                    Comment


                    • Nu cred ca mai are rost sa va mai zic diferentele ENORME pe un forum de loganisti.
                      ACCEPTATI REALITATEA.

                      Comment


                      • stai sa iti arat cata siguranta iti ofera accentul sa razi cu pofta dupa asta da?

                        Find Euro NCAP latest ratings for recently tested vehicles sorted by publication date, star rating and make with standard equipment or safety pack


                        si uite si loganul care a fost a fost foarte depunctat pentru ca nu avea airbag laterale si avertizare de centura.
                        Find Euro NCAP latest ratings for recently tested vehicles sorted by publication date, star rating and make with standard equipment or safety pack


                        Mult peste accent din ce vezi. Accepta realitatea!
                        Last edited by o8MeLC; 16 July 2011, 13:34.

                        Comment


                        • Foarte tari argumentele tale, logice... exprimarea foarte buna. Pot sa trag concluzia ca esti un fin cunoscator in domeniul auto . Cu texte ca astea nu cred ca are rost sa ne mai spui nimic. Daca intre un Logan si Accent sunt diferente enorme oare ce se intampla cand conduci un Audi, un Bmw, un Merc ? Oricum, cu tine ne tocim tastaturile degeaba, tu ai masina suprema si detii adevarul suprem, n-are rost sa te complici cu noi... sau noi cu tine .

                          Comment


                          • Eu cred ca pe tine te-au pus sefii sa faci reclama la Accent, tocmai aici pe forumul Dacia Logan. Altfel nu-mi explic, daca tot esti asa de excitat de Hyundai, de ce ai asteptat atata amar de timp sa ni-l lauzi ? Eu unul, sa fi fost in locul tau, scriam din prima saptamana ce super car mi-am luat !
                            P.S Vezi sa nu te ia ameteala si sa te apuci sa postezi si pe la Skoda sau Volkswagen, stii ca doar primul pas este mai greu !
                            Si mai uita-te si pe niste statistici de vanzari, dar nu din Romania, ca deh, in Romania Dacia este marca nationala, sa zicem Franta, Spania sau Germania, oare Hyundai vinde mai multe unitati decat vinde Dacia ? ( Accent vs Logan )

                            Comment


                            • Originally posted by Ampt View Post
                              Eu cred ca pe tine te-au pus sefii sa faci reclama la Accent, tocmai aici pe forumul Dacia Logan. Altfel nu-mi explic, daca tot esti asa de excitat de Hyundai, de ce ai asteptat atata amar de timp sa ni-l lauzi ? Eu unul, sa fi fost in locul tau, scriam din prima saptamana ce super car mi-am luat !
                              P.S Vezi sa nu te ia ameteala si sa te apuci sa postezi si pe la Skoda sau Volkswagen, stii ca doar primul pas este mai greu !
                              Si mai uita-te si pe niste statistici de vanzari, dar nu din Romania, ca deh, in Romania Dacia este marca nationala, sa zicem Franta, Spania sau Germania, oare Hyundai vinde mai multe unitati decat vinde Dacia ? ( Accent vs Logan )
                              Normal ca Dacia are mai multe exemplare de masini vandute fiind FOARTE ieftina.
                              Testul de la euroncap este facut la Hyundaiul vechi din 2002.

                              Comment


                              • si la logan la cel din 2004)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google