Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Vs Sandero

    Hai sa vedem ... De ce sa'mi iau Logan si sa nu'mi iau Sandero ?

    Din cate am inteles de la niste prieteni care au incercat'o:
    - motorul se simte mai bine
    - pozitia la volan e si ea de masina nu de camion ...
    - arata mai bine interiorul & exteriorul


  • #2
    Eu nu ma simt ca intr-un camion la volanul loganului meu, sincer
    nu am fost la subiect, dar e prea de tot comparatia
    si cred ca aici se discuta despre ele

    Comment


    • #3
      Sandero e frumusica.Imi place mai mult interiorul,nu este chiar asa de simplu.Insa vreau sa o vad in realitate sa vad cat de mare e.Pentru ca din auzite e mai mica decat Logan ca lungime,dar e mai grea.Hmmm.Sunt curios si de stabilitate,si daca nu ti-e frica sa alergi cu ea,ca e prea mica.Daca e cat un Matiz,sau Opel Corsa iese din discutie aia e prea mica.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Cred ca se potiveste comparatia dupa ce apare Logan Ph 2.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #5
          Am vazut, am atins, am studiat si am mers cu Sandero. Este mai frumoasa, forme mai rotunde, bord ceva mai dinamic ... Dar cu toate astea eu as ramane la Logan. Sandero este un hatchback si are un portbagaj destul de micut ( pentru nevoile mele ). Alt motiv ar fi suspensia care este foarte ridicata ( arata ca draq de la spate, mie unu nu-mi place deloc ). Acuma fiecare cu ale lui.

          Comment


          • #6
            Dupa parerea mea, ar fi mai potrivit sa comparam Sandero cu Logan phase deux. Eu cred ca Sandero este un pic prea scump pentru ceea ce ofera. Am inteles ca varianta de 1.6 90 cp (1.6 16 v nu exista pe Sandero) daca mai are si nu stiu ce Kit cross over se apropie de 12.000 de euro. Ori la banii astia te gandesti deja la altceva din aceeasi gama tinand cont de faptul ca in cazul lui Sandero, avantajul spatiului despre care putem vorbi la Logan este practic anulat). Sa nu uitam ca este o gama extrem de bogata si exista multe posibilitati cu preturi relativ asemanatoare. Si chiar daca concurenta vine cu preturi un pic mai mari (1000- 1500 de euro) sa nu uitam ca vorbim de masini consacrate in acest segment : Clio III (!!!), Polo, Fiesta, Jazz, Getz, Yaris etc etc etc.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Razzvan View Post
              Din cate am inteles de la niste prieteni care au incercat'o:
              - motorul se simte mai bine
              - pozitia la volan e si ea de masina nu de camion ...
              Motorul e acelasi, mecanica de sub capota e aceeasi, deci cum "sa se simta mai bine motorul"?
              Pozitia la volan nu e deloc schimbata, e acelasi scaun ca la Logan, doar ca putin mai comfortabila.
              Transmite-le celor care ti-au zis asta ca nu se pricep la masini.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Un avantaj din punctul meu de vedere al lui Sandero. Desi portbagajul este mai mic accesul este mai usor ca se deschide mai larg haionul decat capota portbagaj.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #9
                  Un alt plus pentru Sandero ar fi mascarea suruburilor din interior, ma rog, a unora dintre ele.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Parerea mea e ca intre sandero si logan in afara de fetele de usi nu are nimic mai frumos. Poate sa aiba forme rotunjite, dar mie imi place ca masina sa aiba un aspect agresiv, si nu cred ca sandero seamana ca agresivitate cu un logan cu pleoape. Iar in rest nu vad de ce as da cu 2000 de euro in plus pe o masina care pe deasupra mai are si motorul mai mic...(in conditiile in care mecanica nu e schimbata)
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #11
                      Eu as merge inca pe mana la logan s-a dovedit o masina destul de fiabila iar pt nevoile mele este chiar buna poate peste un an o sa fac un buy back si iau un sandero
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca nu se va pune problema de fiabilitate la Sandero.

                        Dar ma asteptam la performante sa fie un pic peste Logan (mai ales varianta 1.4), asta ca sa observ ca l-au facut mai INALT deca Loganu si consum asemanator chiar mai mare...Si un pic mai greu.

                        Comment


                        • #13
                          La interior arata mai bine sandero,chiar si la exterior(din fata mai ales).
                          Oricum o sa apara in septembrie logan faza II si o sa fie la fel de misto la interior si la exterior chiar peste.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by andrei View Post
                            Transmite-le celor care ti-au zis asta ca nu se pricep la masini.

                            Pai el nu se pricepe la masini..Vad.

                            Comment


                            • #15
                              Arata bine Sandero din parte mea un mare plus!!!!!!!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google