Pamflet: Logan II MCV Laureate 0.9 TCe vs Seat Toledo Reference 1.2 TSI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    ps: la my ride am sa mai postez... ca poate mai sunt curiosi.
    Nu renunţa la un topic interesant de urmărit (mai ales în timp), deoarece din comparaţii se naşte întotdeauna competiţia.

    Comment


    • Nasol ca s-a gasit o masina mai ieftina si mai buna ca Logan-ul, ce sa spun... deja unii nu mai au argumente pentru a scoate Logan-ul in fata, inainte era varianta aia de rezerva, cu reviziile ieftine, acum s-a dus naibii si aia.

      Comment


      • Ata costa un MCV cu dotarile care le are mumus pe toledo faca nici o reducere.
        Din pret mai scazi aprox 2000€ si intradevar iese la acelas pret cu Toledo.
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • Stai ca nu s-au vazut reviziile la Toledo.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            @mumus de cand ai venit cu super,extra, mega masina nemtzeasca facuta prin nu stiu ce fabrica ai provocat debandada pe aici
            Nu e mai bine sa te duci sa postezi la fratii tai pe Toledo club ca e cam saracie pe acolo si cred ca trebuie sa le mai populezi si lor forumul ca ori cum sunt pe cale de disparitie.
            Stoicane nu e frumos sa procedezi asa!
            Keep walking...

            Comment


            • Rusinica 5 min.
              Vorbea cineva de geamuri electrice spate Logan ca sunt greu accesibile.
              La Toledo nici nu aveai posibilitatea sa le comanzi de la sofer sub nici o forma.
              Cred ca au rezolvat deja problema asta.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • S-a mai discutat despre amplasarea butoanelor pentru geamurile electrice spate.
                La Seat Toledo problema s-a remediat, la Logan au rămas tot acolo unde le ştim.

                Comment


                • Originally posted by jonnie007 View Post
                  Stoicane nu e frumos sa procedezi asa!


                  Aici mai intrervin si frustrarile... se intelege si se iarta.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • hai ca toledo asta e cea mai tare masina fugiti cumparati-o repede repede sa nu pierdeti nu cumva sa inchida aia taraba,vai de capul meu cea mai tare masina daca stiam imi vindeam ambele loganuri ,laso frate asa revenitiva la realitate va inseala plasticele alea altfel modelate voi chiar credeti ca aia de la VW sunt atat de idioti sa faca acest mare seat toledo masina ultramega smechera la pret de logan dar ei sa puna dotari si calitatea pieselor si plasticelor sa fie peste nu? greu,de aceea se duce de rapa aceasta frumoasa Romanie

                    Comment


                    • @LOGANUTZU ... ai fost cu Toledo ? ai facut Test Drive ? ai pipait plasticele ? ai stat in scaune ? ... Am urmarit threadul, si majoritatea celor care comenteaza impotriva Seatului, nu au stat nici macar in Loganul 2, ce sa mai zic de seat... doar isi dau cu parerea aiurea, ca asa e romanul, se pricepe la toate... citesc din carti...
                      Mergeti faceti test drive cu ambele, si dupa dati-va cu parerea... nu ca am auzit ca se rupe lantul de distributie, ca a avut vecinul unui cumnat de-al unui var si a patit-o... Posturi facute aiurea. 31 de pagini umplute cu nimic.
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • gogule draga Kubala7 da am mers si stat in amandoua cel putin logan 2 toate motoarele si echiparile mai bine taci si nu mai vorbii ca nu stii tu din ce povesti vorbesc eu ok?? du-te si testeaza-le tu sa aflam parerea ta,esti cumva acel gen de om care ai logan si cum mai scot astia o petarda cu alta forma si nu are emblema de dacie mori? te inteleg perfect eu mi-am spus parera despre comparatie facuta pe acest thread si punct,sa fi sanatos varule
                        Last edited by LOGANUTZU; 19 July 2014, 20:25.

                        Comment


                        • Dar din pacate ptr tine loganutu, chiar sunt diferente, sunt diferente suficient de mari incat acum daca as avea mai multi bani, as da si 12000 E pe ea.

                          Iti doresc doar sa conduci un toledo mai mult de 5 minute. Si dupa aceea te rog sa faci criticile.

                          vezi un pic la finisari, la cum sta pe drum, la cum merge cu 140, la cum se aude de afara, la cum se aude dinauntru, la cum stropeste spritiera spate, la antifonare, la cat de inchegata este.

                          Eu l-am condus aproape 1000 km, si spun ca este o masina peste logan din orice punct de vedere.

                          Nu voi spune ca este la ani lumina, dar este cam cum e diferenta de la supernova la logan.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Eu zic sa iti revii
                            Tu ai condus 1000 km Logan 2 ca sa vorbesti?
                            sigpic

                            Comment


                            • nu, dar am condus suficient cat sa imi fac o parere,

                              Si am avut nevoie de putin timp ptr a vedea ca motorul de 0.9 este zgomotos, lucru care ma deranjat mult.

                              Cred ca sunt liber sa am si eu o parere a mea nu? exact ca si tine.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Motor 0.9 zgomotos?
                                Esti tare glumetz.
                                Daca te referi la exterior cu capota ridicata nu te contrazic dar in mers nu te cred.
                                Te-am mai intrebat o data sigur ai mers cu 0.9?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google