Pamflet: Logan II MCV Laureate 0.9 TCe vs Seat Toledo Reference 1.2 TSI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci pana la urma nu-i skoda mai ieftina ca Loganul, nici in varianta motorizata cu feon.

    @mumus: doar un om bolnav ar putea face astfel de comparatii, cum doar un om "bolnav" de IQ scazut nu ar intelege ce am zis.
    Last edited by Cezar; 21 July 2014, 11:05. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Dar sigur puricata de unii o sa fie sub logan ca fiabilitate, tabla, piese... Chiar daca este mai scumpa
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post
        ......................................
        deci nu e reducere de la 9544 la 8600. il praduiesc la banii astia doar cu finanatare, ca apoi sa te scalpeze!
        Spune si matale ce-i aia finantare PFG, ca n-am gasit detalii despre ea.
        Sar'mana.

        Comment


        • cezar, iq-ul tau se vede de la distanta ...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • porsche finance group. ti-l dau aia la 8600...dar care se baga...s-a dus dreaq! trece pe margarina L-S si parizer duminca!
            Keep walking...

            Comment


            • Daca nu ma insel motorul de skoda 1.2 mpi in afara faptului ca este aspirat este si in 3 cilindri.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • La fiabilitate sigur este cu ani lumina in spatele loganului.

                Comment


                • Serios acum. La ce jigniri am vauzt pe aici, eu mi-am luat ban definitiv pe un alt cont, acum multi ani, pe niste chestii mult mai soft.
                  What's wrong with you?

                  Comment


                  • Pai daca cezar are voie sa jigneasca.... am jignit si eu, dar ai dreptate, nu ma mai cobor la nivelui lui.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Bizo tati... abtine`te in a mai scrie ineptii! efectiv poluezi! ai macar habar ce e ala an lumina?!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Doar mie mi se pare gresit sa compari o "superoferta" comerciala destul de rara dealtfel cu un pret de lista?
                        Ca sa mai are si dacia "oferte" din astea, nu? Ca sa reluam comparatia de mai sus, un muschi de vita acre expira maine e mai ieftin decat un cotlet de porc care expira peste 1 saptamana... deci e mai bun?

                        Originally posted by mumus View Post
                        cezar, iq-ul tau se vede de la distanta ...
                        Adica e mare?
                        Hmm, pai daca e cu "finantare" pretul ala garantat omite ceva comisioane, asigurari etc. Hai sa comparam pretul cu banul jos?
                        Last edited by einstein1984; 21 July 2014, 11:26. Reason: Automerged Doublepost
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Hai nu zau? Hai sa te iluminez cu niste exemple de "mari" motoare VAG 1.2 TSI 1.9 si 2.0 TDI.
                          Acum zimi tu mie niste motoare de la renault care au o reputatie atat de proasta.
                          Voi inca aveti impresia ca masinile nemtesti sunt cele mai cele.

                          OFF: an lumina= distanta parcursa de lumina timp de 1 an

                          Comment


                          • @ einstein Din cati am intalnit eu pana acum, toti oamenii inteligenti sunt modesti. Ti-am raspuns elegant la intrebare

                            Cat priveste fiabilitatea loganului , consider loganul o masina fiabila pana la ph2 cu motoarele 1.4 si 1.6 aspirate. LA 1.6 16v sunt deja probleme dupa 70-80000 km. IAr rugina nu o mentionam, ca nu este chiar la toate loganurile.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post
                              Spune si matale ce-i aia finantare PFG, ca n-am gasit detalii despre ea.
                              Sar'mana.

                              Comment


                              • Aici trebuie sa ai tupeu sa mai scri ceva.
                                Pana la urma Logan ramane cea mai buna masina lowcost.

                                Originally posted by Bizo View Post
                                Hai nu zau? Hai sa te iluminez cu niste exemple de "mari" motoare VAG 1.2 TSI 1.9 si 2.0 TDI.
                                Acum zimi tu mie niste motoare de la renault care au o reputatie atat de proasta.
                                Voi inca aveti impresia ca masinile nemtesti sunt cele mai cele.

                                OFF: an lumina= distanta parcursa de lumina timp de 1 an
                                Ai uitat de 3.0 TDI care la 60.000 le gasesti fulia de la arbore pe undeva prin scutul motor.
                                Last edited by stoicanu; 21 July 2014, 11:45. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google