Sandero Stepway 2 Vs Hyundai I20 Comfort

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by IancuMIC View Post
    Va rog sa va concentrati discutiile asupra dilemei, Stepway/Hyundai.
    Eu zic ca asta fac! Pentru ca mi se pare ca cel putin unul din argumentele contra Stepway/Dacia in general nu este valid!

    @cristi Nu stiu ce sa zic! La mine arata a vopsea fonoabsorbanta si e data bine dupa parerea mea!

    Comment


    • #62
      Ia-ți Stepway, o mașină decentă mai ales raportat la infrastructura noastră, costuri de întreținere ș.a.

      Mai sunt vreo 2-3 ghinioniști pe aici și generalizează tot felul de aberații.

      Comment


      • #63
        @ cristi
        In primul rand nu e vopsea. Nici tabla chioara. Sa fim realisti. Ca e vopsit pe deasupra e altceva. De aia arata ca dat cu pensula. Pentru ca dedesupt e un mastic alb.

        @ icelord
        Du-te tare cu 2-3 ghinionisti, ca-s jumatate de forum.
        Last edited by skd_ozenel; 10 August 2015, 22:43.

        Comment


        • #64
          Daca e sa ti iei masina raportata la infrastructura Romaniei, mergi cu caruta
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #65
            cristi...., este curios ca tu, posesor de 1.4 nu stii ca loganul are carenaje din plastic.
            ca fost posesor de 1.4 iti spun ca masina mea avea (adica are si acum ). daca vrei iti pun si poze.
            si exista carenaje si pt logan 2.
            cat despre stergatoare, de unde stii ca le-a imprumutat de la citroen / Peugeot ?
            poate si mercedes le-a imprumutat de la ei, ca tot aero are...
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #66
              Multumesc tuturor pentru sfaturi insa cred ca mai astept pana vara viitoare totusi ca sa dau un avans mai mare, poate mai creste si salariul pana atunci.
              Daca ar fi sa o cumpar in prezent as merge pe Hyundai, imi place mult cum arata.
              Adevarul e ca 11300 euro pentru o dacie e cam mult avand in vedere ca la aceeasi bani poti lua Polo 1.2 tsi s-ar parea, Kia Rio, Hyundai i20 si poate chiar si altele modele, masini in care te simti mai bine in toate decat in dacie.
              Singura Dacie rentabila cred ca e un Logan 1.2 cu aer conditionat pentru ca ar avea un pret mult mai mic decat competitia.
              Avantajul pentru Stepway ar fi fost pretul in general, dar se pare ca nu mai e cazul la modelele noi, datoria ofertelor competitiei.

              Legat de infrastructura Romaniei am mers si cu matizul bine mersi fara probleme, fiind suficienta si garda la sol, chiar am reusit sa dau intr-o groapa pe centura de sud a Bucurestiului, noaptea, de mi s-a taiat un cauciuc de pe fata insa in rest nu a avut nimic.
              Last edited by gmihai89; 10 August 2015, 23:30.

              Comment


              • #67
                Iar comparam mere cu pere (își amintește cineva de mumus cu seat toledo de bază vs MCV II full)
                Stepway Full cu Hyundai de bază

                P.S La Stepway ai HSA(HAC) activabil.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #68
                  La 11000 buget...cred ca te poti invarti de un toledo sau rapid...si sunt din toate punctele de vedere peste i20 sau stepway! La Dacia mergi la sigur cu niste bube...ba nu se inchid usile bine...ba freaca chederul...ba scartaie stergatoarele a 2-a zi...ba urla plasticele...ba zdrangane nu stiu ce in primii 2 km...ba e vopseaua de 2 lei gauriti si se zgaraie si de la panza de paianjen...ba scartaie geamurile...ba si iar ba! 4 troace am avut si la fiecare dintre ele m-am pricopsit cu niste maladii!
                  Last edited by jonnie007; 11 August 2015, 00:12.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    Iar comparam mere cu pere (își amintește cineva de mumus cu seat toledo de bază vs MCV II full)
                    Stepway Full cu Hyundai de bază

                    P.S La Stepway ai HSA(HAC) activabil.
                    La dotari incluse la banii astia, aprox. 11000 euro, cea mai buna oferta cred ca e Polo 1.2 TSI Comfortline cu 10064 euro(rabla inclusa), nu imi vine sa cred ca e atat de ieftin avand in vedere ce ofera. Dupa care ar fi Kia Rio care are destule optionale pentru 9600 euro(rabla inclusa). Hyundai-ul e cel mai slab echipat s-ar parea la banii astia, desi e si cel mai ieftin, (9100 rabla inclusa), insa compenseaza prin design.
                    In fine, nu are rost sa incepem sa ne contrazicem pe aici, fiecare cu parerea lui, dar eu mi-am cam format o parere, poate gresita, ca e prea scumpa Stepway avand in vedere ofertele concurentei. La 10000 as lua-o.

                    Comment


                    • #70
                      vreau sa vad carenaj de plastic complet la logan 1 si 2 la pasajul rotilor spate!!

                      bateti campii pe aici. ai carenaj partial, in spatele rotii spate, dar in fata? in fata loveste caroseria! de asta se aud toate firicelele de nisip in caroserie cand treci prin ceva murdarie cum rascheteaza pe acolo. o adevarata cutie de rezonanta. auzi, carenaj in spate...

                      si eu tot spre polo as inclina; e cea mai buna varianta dintre toate

                      eu vad numai tabla unde e incercuit cu rosu, nu stiu ce carenaje visati voi

                      poate nu aveti proprietatea termenilor; carenaj nu inseamna numai un petic de plastic; prin carenaj inteleg, eu cel putin, o imbracaminte de plastic/material fonoabsorbant care sa imbrace tot pasajul si sa nu se vada decat amortizorul, atat, cam cum se intampla in la rotile fata
                      Attached Files
                      Last edited by cristi....; 11 August 2015, 01:16.

                      Comment


                      • #71
                        uite asta inseamna pasaj carenat complet, pt cine are impresia ca si la dacia ar fi ceva asemanator.. eu nu tin minte sa fi vazut vreodata asa ceva pe vreo dacie, dar mai stii...pasajul rotilor e de la kadjar


                        sa nu se inteleaga gresit, nu am afirmat ca loganu sau dacia nu are carenaje; am zis ca nu are in spate, atat: are la rotile fata, de inchidere a barei fata si partial in spate, dar in spate nu are complet ca in fata si cum concurenta are
                        Attached Files
                        Last edited by cristi....; 11 August 2015, 01:31.

                        Comment


                        • #72
                          FULL la Dacia e mai putin decat nivelul de BAZA la altii.

                          Comment


                          • #73
                            omule..grea decizie,am vazut si eu noul hyundai i20 si mi-a placut , sandero la fel ,insa hyundai nu as lua datorita motorului de conceptie veche in cativa ani nici n-o sa mai existe motoare aspirate, si parca coreene parca n-as lua
                            Daca-mi permiti o sugestie, vezi ca un Megane 1.6 16V se invarte la 10 mii si ceva acum sau arunca un ochi la Peugeot 208 . E model nou pretul e similar insa vine cu un motor 1.4 HDI cu consum de 3.8L !!ambele cu tichet rabla
                            Eu as merge pe 208 clar
                            Last edited by Allyn_y; 11 August 2015, 09:03.

                            Comment


                            • #74
                              Tu ii recomanzi rahaturi frumos ambalate. Coreencele sunt in top mondial de fiabilitate pe cand masinile frantuzesti dupa cativa ani se dezmembreaza singure, mai ales astea noi. Omul se baga la credit. Vreo trei insi care inca platesc rate si deja se isi plang in pumni de ciuda, cu Meganuri, stiu numai eu. Iar de costurile reviziilor nici nu mai are rost sa discut, ca sunt la nivel de clasa premium.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #75
                                dvs traiti cumva in sua? atunci e explicabil de ce nu mai sunteti la zi cu ce e prin Europa )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google