Sandero Stepway 2 Vs Hyundai I20 Comfort

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce spui asta? Ai ceva argumente? Eu am si un Clio 4, si pana acum (1 an) nu am avut nici un fel de probleme cu ea.

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      [ATTACH]505339[/ATTACH]
      Vrei pareri de Hyudai intrebi la Hyundai
      Se pare ca nu e chiar roza treaba nici la ei
      Irelevant. Pe orice forum auto, indiferent de marca sau model, daca cauti informatii la probleme tehnice, fix probleme gasesti. Acolo nu se specifica statistica.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Și pe acest forum se specifică statistica?
        Last edited by darksid3; 12 August 2015, 19:20.

        Comment


        • Am dat argumente, luand in considerare, acest forum sau oricare forum??!...sau nu se vede padurea, din cauza copacilor? Showroom-urile sunt deschise, purcedeti de faceti test drive si studiati masinile si o sa va convingeti.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • hei, skd_ozenel, cati km ai condus tu clio 4 ? ce-auzi tu la radio sant nu ne intereseaza.
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Asa cum si colegul Iancu v-a rugat, haideti sa ramanem pe linia subiectului. Fiecare isi lauda puiul dar daca isi spune fiecare convingerile personale doar prin a lua in considerare masina din dotare, nu ajungem nicaieri. Unde unul e multumit, chiar si daca schimba jumatate de masina, altul deja a schimbat trei masini in acelasi interval, sunt chestii diferite ce nu conteaza cand e vorba de a compara doua modele de la doua marci, oricare sunt ele.
              Calitatea generala, topul fiabilitatii constructorului, garantia oferita si ratingul dat de un esantion mare de utilizatori (nu forumuri), sunt lucruri dupa care te ghidezi.
              Last edited by darksid3; 12 August 2015, 23:16.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • utilizatorii sustin forumurile
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Originally posted by TopCat View Post
                  hei, skd_ozenel, cati km ai condus tu clio 4 ? ce-auzi tu la radio sant nu ne intereseaza.
                  Sa zicem ca radioul meu de sant e fix pe frecventa potrivita si am cele mai fierbinti stiri la dispozitie. Vrei sa incep sa zic ce probleme are clio4? Chiar trebuie?

                  Comment


                  • Originally posted by TopCat View Post
                    utilizatorii sustin forumurile
                    Doar un procent, nu toti, altfel ar insemna ca Dacia a vandut doar cateva mii de bucati, pana acum, daca ar fi sa ne luam dupa numarul de membri inregistrati.
                    Last edited by darksid3; 13 August 2015, 10:29.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Inevitabil, in ciuda recomandarilor facute de 2 moderatori, s-a ajuns si la...Clio4; ce mai urmeaza?
                      Insist; ramaneti la subiect.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Nu vreau sa iau partea nimanui, dar zicea cineva mai sus ca hyundai printre altele....e mai pentru pretentiosi, cred ca atata timp cat dai bani pe ceva, nu neaparat masina...si mai sunt si multi bani (10.000 e o suma), mi se pare normal sa ai anumite pretentii....ma refer la chestii basic macar gen vopsea, scaune....etc

                        Oricine a mai condus si-a facut deja o parere si stie ce vrea de la o masina. Eu de exemplu sunt foarte multumit de dacia ca fiabilitate, insa imi doresc mai mult confort si din aceasta pricina as alege hyundai la bugetul specificat de om. Fiind prima mea masina, la urmatoarea o sa stiu ce sa iau in calcul.

                        La fel, daca esti multumit cu are dacia, poti merge si pe varianta asta fara probleme. Depinde ce vrea fiecare, o chestie pur subiectiva, dar nu cred ca e vorba ca unii sunt pretentiosi si altii nu. Discutia asta apare atunci cand unul isi cumpara o masina in necunostiinta de cauza, si dupa sta si arunca cu rosii pe forumuri....ca aia nu e ok, alta nu e cum vrea el... si tot asa.

                        Comment


                        • Sa curga orice lichid la i20, ulei din cutia de viteze, lichid de frana, antigel, si toate fara nicio poza-credibilitate zero, probabilitatea sa-ti scurga toate lichidele la o masina noua e foarte mica.

                          Iar amortizoare scurse s-au mai vazut la oricare marca, conteaza mult motivul,de obicei soferache da cu masina in orice sant/groapa de pe drum fara sa reduca viteza, cu alte cuvinte il doare in papadie de masina.

                          Daca citeste cineva topicul Probleme tehnice Logan 2, are in schimb pareri insotite de poze color , isi poate face o parere completa, iar lista de probleme e suficient de lunga ca sa-l puna pe ganduri.

                          Comment


                          • Apropo nu am gasit sa fie dotat cu un casetofon acel I20 in prima echipare

                            @mr.K cum am spus sunt si alte marci cu probleme tehnice destul de mult
                            Daca ai sa cauti despre I20 ai sa gasesti probleme de etansare a chederelor probleme cu isonorizarea ( spunea un coleg ca se aud pietrele sarite de la roti in caroserie)
                            Si cea mai mare problema este a pieselor de schimb in special la marcile asiatice.

                            Mai bine ia un Astra J ca e la oferta acum
                            Last edited by stoicanu; 13 August 2015, 12:21. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • Stoicane, no ofence dar n-ai nici o treaba cu subiectul. In primul rand, pe echiparea Comfort, exista Sistem de sunet.
                              Doi la mana, vezi ca te uiti la modelul vechi si asa cum am explicat mai sus (dar pentru pereti, se pare) documenteaza-te despre ratingul total, nu la virgula din coada.
                              Attached Files
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Are:
                                Radio + MP3 + RDS + AUX + USB (2 difuzoare)



                                Noua generatie i20 nu beneficiaza de multe pareri pe forum.

                                Problemele vechiului i20 se pot sau nu regasi pe noua generatie, asa cum fiabilitatea lui Logan 1 am impresia ca nu se regaseste in totalitate pe Logan 2.

                                i20 in echiparea Comfort are toperpedo refrigerat si volan cu reglaj manual pe inaltime si telescopic, chei pliabile, priza suplimentara fata, sistem follow me home, discuri frana fata/spate.

                                Chiar daca posesorii Dacia nu au nevoie de asemenea nimicuri , unii apreciaza totusi aceste dotari.

                                toperpedo
                                *torpedo
                                Ca sa nu ma caraie puritanii dacioti.
                                Last edited by mr.K; 13 August 2015, 13:16. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google