Logan vs Fiat Linea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Turcesc e si Clio-ul si unele Megane-uri, dar mai bine o masina romaneasca decat turceasca.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Originally posted by andrei
      Turcesc e si Clio-ul si unele Megane-uri, dar mai bine o masina romaneasca decat turceasca.
      dap macar stii mentalitatea romanilor,si stii ca o fac cu mai multa inima
      sigpic
      astra h 1,7 cdTI

      Comment


      • #18
        am vazut azi pentru prima oara de aproape fiat linea. de la distanta ai impresia ca e o masina luxoasa masiva si impunatoare, dar in realitate e chiar foarte ingusta, cred ca pe bancheta din spate stai la fel ca in albeea si fata e a lui grande punto. mi se pare destul de nereusita fata. loganul bate la aspect aici

        Comment


        • #19
          Un 120 CP daca avea varianta full ar fi fost o masina superba.Nu exista comparatie intre Logan si Fiat Linea parerea mea.Designul de la Fiat Linea este cu mult peste Logan.
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #20
            Si interiorul este cu mult peste Logan.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              interiorul da, insa partea din fata, farurile in special, mi se par oribile
              partea frontala la albea e mai reusita, dar si aici cred ca e o problema de gusturi

              Comment


              • #22
                Motoare mici??Nu sta bine in curba??Oare a-ti mers cu masina asta ca sa vedeti daca este sau nu adevarat ce afirmati?
                Intradevar este o mica diferenta de calitate intre ea si grande punto,dar aproape insesizabila.Pacat ca la capitolul service e jale mare,dar nu se comapara cu loganul,incepand cu pretul si terminand cu cel mai mic amanunt.

                Comment


                • #23
                  Tie motoarele de 1,4 pe benzina si 1,3 diesel ti se par mari? Si oricum, nici unul din ele nu face la demaraj nici macar Logan-ul de 1,4 MPI, doar dCi-ul de 65 CP il fac. Si da, ca dotari si interior nu se compara cu Logan-ul, dar de banii aia (16.000 euro varful de gama) as lua un Megane Sedan cu un motor mult mai bun si dotari mai multe.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Vorba lui andrei, mult mai bun si mai frumos un megane sedan
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #25
                      Andrei,motorul 1.3 mtj de 75 CP are cam 190 NM si i-ti demostrez oricand(practic),ca loganul de 90 CP nu e mai rapid si nici nu depaseste la viteza maxima un Grande Punto echipat cu acest motor.Linea are 1.3 de 90CP si 200 NM si la performate e cam identic cu GP-ul in echiparea de mai sus.Greutatea e si ea la fel,in jur de 1200 kg(nu cred ca depaseste).Poate doar cel de 85cp si 105 sa fie ceva mai fasnete,dar restul nu.Cel de 1.4 de la Fiat e doar un pic mai lenes decat multijetul si nu vorbesc pentru el,dar 1.3MTJ e un motor foarte reusit si silentios.

                      Comment


                      • #26
                        atunci ia-ti fiat linea tati si ne povestesti dupa aceea ce si cum

                        Comment


                        • #27
                          Pai faza e ca am si fiat si dacie si de aceea vorbesc.

                          Comment


                          • #28
                            Superba masinuta Fiat Linea
                            Last edited by Cristi_Xp; 9 December 2007, 14:50.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              pretul bate

                              dar uitati un aspect si anume pretul loganului vs linea

                              Comment


                              • #30
                                exact asta vreau sa zic si eu. la 15000 E il compari cu un megane sau cu altceva, nu cu un logan de 10k ... cu toate ca nu as baga mana in foc... pr drumurile romaniei... cu service -urile de aici , cu motorina/benzina de aici

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google