Logan vs Fiat Linea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am avut un Laureatte 1.4, 2005. Am coborat de la barajul Gura Apei ( undeva prin Retezat spre Sarmiseg.), am pierdut controlul volanulului si m-am rasturnat de vreo 3 ori. N-AM AVUT NIMIC NICI O ZGARAIETURA NICI EU NICI SOTIA.Am vandut ce a ramas din Logan si acum am gasit o oferta de Fiat Linea cu 6670E( TVA inclus si 3 vaucere incluse) . Ce parere aveti de aceasta alegere versus un Logan 1.6 MPI?

    Comment


    • baga mare Linea.nu se compara cu loganul.cum zicea cineva mai sus ,loganul e comparabil cu albea si cam atat.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Linea merita doar daca o iei cu motorizare puternica(1.4 turbo) si echipare smechera (adica cu esp, pilot automat, climatronic etc). atunci da, e incomparabila cu un logan.

        dar decat sa ti iei o linea cu motor de 1.4 77cai si cu dotarile unui logan normal mai bine iei logan. intretinere mai ieftina mult decat la linea, fiabilitate mai buna la logan (linea are destuuuule probleme), spatiu mai mare in logan, putere mai mare la logan ca e mai usor+ mai multi cai la motorul de 1.6 si asa mai departe.
        daca tot vrei altceva fa un efort si ia o linea dotata si cu motor puternic macar o sa stii pt ce platesti mai mult casco, mai scumpe reviziile etc.
        Last edited by bossake; 6 August 2010, 20:55. Reason: ediy
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • Oferta era ptr Linea Active 1.4 77 CP . La banii astia nu stiu ce alt coupe as putea lua...

          Comment


          • Ia linea, e mult mai bun decat loganul.
            Ce ziceti de aceasta versiune? Mie mi se pare superba.http://blog.16v.ro/2008/10/fiat-linea-mont-blanc/

            Comment


            • Originally posted by petrica View Post
              Oferta era ptr Linea Active 1.4 77 CP . La banii astia nu stiu ce alt coupe as putea lua...
              linea nu e coupe. ziceti voi ce oti vrea dar o linea de 1.4 varianta de echipare normala (adica cu ac simplu, fara esp, cu 2 airbaguri, cu oglinzi manuale, cu manerele negre, cu capace la roti etc) e perfect comparabila cu un logan. faci cum crezi, aia e parerea mea
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Era vorba de forma caroseriei( NU e SUV sau hatchback) este berlina cum ar spune francezii sau coupe cum ar spune nemtii( e ciudat dar asa este). In alta ordien de idei nu m-am hotarat inca ce sa imi iau. Oricum tre sa imi iau ceva ca fara masina e tare naspa.

                Comment


                • nu vad rostul sa dai 6600+2700=9300pe o linea de 77 de cai. mai bine iei logan 1.6 16v laureate si iti raman si bani (e8900 plus ca mai poti negocia cateva sute).

                  totusi eu daca as fi in situatia ta as alege o masina SH de MAXIM 1 an vechime. iei un ford focus(dau un exemplu aleator) la 9000, an fabricatie 2008-2009 si n-ai treaba. nu se compara cu vreun logan. dar e mai nasol daca iei banii prin imprumut ca nu stiu cum e treaba la masinile SH,nu ma pricep.
                  * sa nu imi sariti acum in cap cu masina SH, insa am scris cu litere mari, una de maxim 1 an. Nu una de 10 ani, nici macar una de 5 ani nu as lua.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Prefer masinile noi; oricum voucerele deja le-am cumparat si incerc sa gasesc cea mai buna varianta de masina; se pare totusi ca Linea plateste tribut faptului ca e ansamblata in Turcia

                    Comment


                    • Petrica,in primul rand dute la biserica si aprinde o lumanare(daca n-ai fost).
                      eu am patit la fel adica m-am rasturnat,si am scapat fara nici-o zgarietura(si copilul aflat in spate).
                      deci, Loganul MI-A SALVAT VIATA.
                      am avut 1.4mpi,acum am tot LOGAN 1.216V luat la reducere(1000 euro),si sunt foarte ,foarte,multumit de noua achizitie.

                      Comment


                      • Am aprins mai multe.....sunt constient ca m-ia salvat viata

                        Comment


                        • p.s.
                          1.216v este motor made in france(pt cunoscatori).

                          Comment


                          • Originally posted by COS.T View Post
                            p.s.
                            1.216v este motor made in france(pt cunoscatori).
                            cati cai are?

                            Comment


                            • tot 75cp cat 1.4, dar mai performant ca acesta.

                              Comment


                              • De unde ai dedus ca e mai performant?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google