Logan vs Fiat Linea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ca scoate aceeasi putere la o cilindree mai mica ..?! ca in mod normal consuma un pic mai putin(dacia da o diferenta de ~2l intre ele in oras, iar in afara de 0.5l)? ca este euro5? ca e 16v fata de 8v?
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • Exista thread pentru subiectul 1.2 16v.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Colegu de lucru vrea sa-si ia Linea.
        A vrut Logan 1.6, dar cand a vazut Linea cum arata si la ce pret e acum, s-a hotarat (nevasta-sa mai mult...).
        Nici nu mai conteaza ca are motoru de 1.4 77 cp ''ce-mi trebe mie putere mare, e bun asa''. Deci pt unii chiar nu conteaza ca e MEGAlesinat (totusi e prea lesinat ca sa trecem cu vederea 14,8 sec 0-100), sa fie frumos si gata.

        Comment


        • priviind obiectiv (Desi treaba cu designul unei masini e subiectiva) o linea din aia cheala fara jante, cu capace negre si cu ac normal nu e cu nimic mai presus ca logan ca exterior, interior, peerformante etc.
          dar la multi conteaza factorul psihologic, domnee asta e masina straina nu e dacie, sigur trebuie sa fie mai buna. altfel ma vede lumea cand ma dau jos din linea si altfel din logan.
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • Nu zic ca nu-i faina, dar sa te incapatanezi si sa iei cu motorizare asa de slaba (raportat la gabarit) numa' de cum zici, e nasoala treaba, tipic romaneste.

            Comment


            • Linea are dizain -ul mai fain dect loganul , din punctul meu de vedere dar am inteles ca linea ar avea probleme cu motorul
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

              Comment


              • Si cam care ar fi problemele alea la motor ??
                In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                sigpic

                Comment


                • Am vazut reclama cu Linea la 6850 cu TVA si 3 tichete. Loganul 1.2 16v Laureate cam tot pe acolo as ajunge (diferenta de cateva sute euro).
                  Merita Linea ? Eu sunt de parere ca Loganul are motorizari fiabile.

                  Comment


                  • Acum iar esti nehotarat .
                    Daca pretul e cam la fel,banuiesc si dotarile sunt asemanatoare.S-ar merita fiatu decat pentru design interior,exterior si cam atat,cred.
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • eu zic ca merita.calitate mai buna la fiat.motorizarile cam putine dar isi fac treaba

                      Comment


                      • Iarasi nehotarat. Linea are AC, airbag-pasager, sofer.

                        Comment


                        • Trebuie sa iei in calcul ca la Linea plasticul din interior e de proasta calitate (casant) si in primii 10.000 km schimbi pe garantie flansele de amorizor in rest e o masina ok mai putin 1,4 turbo care consuma mult in oras ~14% ...daca esti interesat de orice alt detaliu ma poti intreba pe pm
                          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                          sigpic

                          Comment


                          • pai spre exemplu in logan la viteze de 120 km /h nu prea te mai auzi, probabil ca in linea e multa linisteeeeee, bordul de pe logan e trendy dar parca troncane dupa un anumit nr de km, cel de pe linea e mai calitativ ,mai robust, iti da senzatia de spatiu, tinuta de drum la logan lasa de dorit , daca vrei stabilitate tre sa inlocuiesti cu ceva mai sport,pe cand la linea cred ca stai mai bine pe sosea. deci cred ca isi merita banii

                            Comment


                            • bine zis, iti da senzatia de spatiu, ca de fapt te inghesuie de nu te poti misca, daca esti ceva mai mare de 1m70 si 75 de kile.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • aici tine si de gust ...ori vrei cutie pe roti ori vrei ceva rotund

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google