loganul full vs. megane manager?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • loganul full vs. megane manager?

    am facut unele calcule si ca sa cumpar un logan full,echipare prestige,motorizare dci85cp si airbaguri laterale ajung la suma de-11400e.
    megane-ul sedan,dci de 85cp seria manager costa 13000e.are clima abs,etc
    cred ca in cazul asta sa ne asteptam la reduceri in urmatorii ani de la dacia.
    alt exemplu ar fi noua oferta ford focus(noul focus)
    12721e cu tva varianta hatcback cu aer conditionat,abs+EBD,geam electrice,vopsea metalizata,oglinzi incalzite,centralcomp de bord,radio cd,comenzi pe volan si ca motorizare vine cu 1,4 de 80cp.

  • #2
    Daca e sa inchizi ochi la cat costa, trebuie sa te iei si dupa cum arata,dotarile ei, dupa cum sunt lucrate , finisate la interior, si mai ales cat te costa intretinerea masini respective. Eu unul pun mare pret pe intretinere si pe consumul de carburant. Bani pe valoarea masini ii dai, leasing/cash/rate, dar pe urma cat te costa reviziile, si la cati km se fac ele? Se mai merita? Eu cam asa gandesc !
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #3
      Originally posted by suru
      megane-ul sedan,dci de 85cp seria manager costa 13000
      E 15701 €.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        andrei mi se pare ca e 13 000,daca varianta pe benzina e vreo 12 000 asta diesel cam asa e 13 000

        Comment


        • #5
          Da, 13000 CIP si 15700 DDP.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            eu am vorbit de pretul cu toate taxele.DDP
            seria limitata manager cu diesel de 85cp e 13000e.
            am fost eu la dealer aici in timisoara si am intrebat cam ce versiuni au si mia recomandat un megane full cred ca lux privilege care era tot diesel de 85cp si era 17mii si ceva si mia zis ca imi fac ei reducere de 2mii si ceva si ajung la 15000e pret DDP cu el.
            orice model luna asta in sept are reducere 2mii si ceva de euro.
            asteptam si la dacia reduceri(oferte)

            Comment


            • #7
              Corect, luna asta e reducere la Manager de 2500 €. Eu ma uitasem pe configurator si de aia am zis ca e 15.000 €.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Se compara?
                numar secundele

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Marius
                  Se compara?
                  nu prea se compara,diferenta e destul de mare ca si calitate,interior cel putin,si practic decat sa iei un prestige mai pui 2000 de euro si ai luat un megane benzinar,ca ala dci e mai scump cam 13 000

                  Comment


                  • #10
                    asta ziceam si eu ca megane-ul pentru 2-3000e in plus ofera o siguranta,confort si multe altele care nu vor fi pe logan.

                    Comment


                    • #11
                      Meganu e mult mai frumos si sigur decat loganu....Dar si pretul este mult mai mare....Un logan full option MCV ajunge la 13000 si cava,iar un magane full option .....

                      Comment


                      • #12
                        in cazul meu da.eu am dat 7000e pe logan.a meritat pana la ultimul cent.
                        si prestige-ul face banii pentru ca la 10000e nu cumperi masina noua care sa ia suta in 10sec.
                        la megane am vazut totusi o hiba.plasticurile interioare de pe usi.se ia in cateva luni vopseaua de pe manerele interioare.am vazut la multe.
                        un prieten le-a schimbat si la fel sa luat din nou si zicea ca poate din cauza ca e facut in turcia.

                        Comment


                        • #13
                          Si un coleg de al meu are aveo si zice ca e adus din SUA Dar is piese turcesti asamblate in Romania....Sau cel putin asa cred eu ca e ansamblata in Romania,sau poate o fi in Turcia,nici decum in SUA.....O masina americana nu iei tu la pretu ala...

                          Comment


                          • #14
                            eu am intrebat de aveo si lacetti la ei pretul reviziilor inainte sa cumpar loganul.
                            la 50000km e scumpa.cica trebuie sa schimbe si pompa de apa

                            Comment


                            • #15
                              Pai daca tinem cont de faptul ca revizia de 15.000 de km pentru Megane Manager dizelar este in jur de 1.200 RON, eu optez linistit pentru Logan.
                              Vorba aia, "nu-ti cumperi masina pe care ti-o permiti, ci ti-o cumperi pe aia care ti-o si permiti sa o si intretii."

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google