Dacia 1410

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    hai mai taie din berline dale draquluii

    Comment


    • #47
      Originally posted by CataFOF View Post
      taci ma , ca vine acuma tudor si zice ca esti bucurestean de`al nostru, ca te tinem in puf


      .
      nu, dar tu ai obiceiul de a fi prea acid cu lumea din ce am observat pe forum , de asta am zis , nu tin cont de regiuni, tu vad ca tii . in legatura cu respectivu' se pare ca m-am inselat ..

      On : arata bine masina, is curios de geamurile electrice daca funtioneaza ok si cum ai pus butoanele. .

      LE : nu vazusem poza cu butoanele...acu da..puteai pune ca la logan , undeva pe bord, ca jos acolo e cam departe zic eu..
      Last edited by Tudor; 24 February 2012, 23:10.
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #48
        Butoanele alea sunt de seria 3 si probabil de acolo sa si inspirat in pozitionarea lor!

        Comment


        • #49
          Originally posted by Tudor View Post
          nu, dar tu ai obiceiul de a fi prea acid cu lumea din ce am observat pe forum , de asta am zis , nu tin cont de regiuni, tu vad ca tii . in legatura cu respectivu' se pare ca m-am inselat ..

          On : arata bine masina, is curios de geamurile electrice daca funtioneaza ok si cum ai pus butoanele. .

          LE : nu vazusem poza cu butoanele...acu da..puteai pune ca la logan , undeva pe bord, ca jos acolo e cam departe zic eu..
          prietenas , din cate am observat, tu nu prea citesti povestea , citesti doar o fraza si tastezi inainte sa gandesti.
          am scris pe scurt ca nu vreau sa intru in detalii cu tine. daca intelegi mesajul bine , daca nu iarasi bine .

          Comment


          • #50
            Originally posted by Narcisuc20 View Post
            Butoanele alea sunt de seria 3 si probabil de acolo sa si inspirat in pozitionarea lor!
            Seamana dar nu rasare. Pe toata instalatia de geamuri scrie UAP.
            Originally posted by Alex_MIU View Post
            Gresit,faci o mare tiganie.Se pune fuzeta de nova GTI direct 4x100 de la mama ei,pe langa asta ai si discuri ventilate;).Pentru spate pui puntea completa de r18 si daca tot faci deranju ia punte cu discuri nu cu tamburi.Daca vrei mai multe detalii eventual piese pentru trecerea 4x100 si nu numai imi lasi un PM.
            Eu zic,ca daca mergea direct fuzeta de nova puneau toti si nu se mai complicau sa regaureasca fuzeta de papuc si alte acrobatii! Iar cu puntea spate nu are rost sa o schimbi,daca ea este cu tamburi mari;pentru ca pe cea cu tamburii mari se potriveste la fix fara nici o modificare tamburii de renault 18;)

            Comment


            • #51
              foarte frumoasa masina, sa ai grija de ea, imi aduc si eu aminte cu nostalgie de daciuta mea, atasez si eu o poza cu ea daca nu te superi
              Attached Files

              Comment


              • #52
                off:inainte de logan tata a avut o dacie model cu faruri rotunde din 92 parca(scz nu tin minte anul) dar stiu ca o luase la 2 ani vechime(adica 94 cum ar veni)
                era rosie si era dinaia facuta pt unguri cu cutie in 5 trepte cand a luat-o a vopsit-o visiniu si a mers saracuta 13 ani a tinut-o ce ma mai ducea cu ea la scoala
                si acum cand mai conduc dacia bunicului imi amintesc cum am invatat sa conduc tot pe dacie
                on:imi place daciuta ta ai putea sa cauti niste semnalizari albe si la faruri sa pui sticla clara cred ca ar da mai bn
                I changed her oil , she changed my life
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Originally posted by icristian View Post
                  Seamana dar nu rasare. Pe toata instalatia de geamuri scrie UAP.

                  Eu zic,ca daca mergea direct fuzeta de nova puneau toti si nu se mai complicau sa regaureasca fuzeta de papuc si alte acrobatii! Iar cu puntea spate nu are rost sa o schimbi,daca ea este cu tamburi mari;pentru ca pe cea cu tamburii mari se potriveste la fix fara nici o modificare tamburii de renault 18;)
                  Eu ti-am zis cum se face o trecere in 4 prezoane ca la carte,daca tie iti place sa umbli cu improvizatii si iti inspira siguranta iti doresc succes.
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Alex_MIU View Post
                    Eu ti-am zis cum se face o trecere in 4 prezoane ca la carte,daca tie iti place sa umbli cu improvizatii si iti inspira siguranta iti doresc succes.
                    M-am interesat si ai dreptate;)...Oricum momentan ramane asa nu dispun de bani ca sa mai fac vreo modificare,poate pe parcurs.

                    Comment


                    • #55
                      imi place masina, niste jante iti mai trebuie si aia e !
                      Last edited by Dany_DNY; 5 March 2012, 12:50.
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by icristian View Post
                        M-am interesat si ai dreptate;)...Oricum momentan ramane asa nu dispun de bani ca sa mai fac vreo modificare,poate pe parcurs.
                        Decat sa faci improvizatii, ia intereseaza-te de niste discuri Brembo si placute Ferodo, un lichid de frana valabil DOT4 dupa ce ai spalat instalatia cu alcool tehnic, pompa de frana sa fie in mintile ei si pe spate sa ai saboti ca lumea.
                        Pentru putere mai multa incearca sa iei putin din chiuloasa, nu e laser da vei simti o mica diferenta.
                        Cu aprinderea cum sta, iarna asta cum s-a comportat?
                        Ma bucur ca am gasit thread-ul asta si ca mai sunt cei cu dacii care au grija de masinile lor

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by neajiji View Post
                          Decat sa faci improvizatii, ia intereseaza-te de niste discuri Brembo si placute Ferodo, un lichid de frana valabil DOT4 dupa ce ai spalat instalatia cu alcool tehnic, pompa de frana sa fie in mintile ei si pe spate sa ai saboti ca lumea.
                          Pentru putere mai multa incearca sa iei putin din chiuloasa, nu e laser da vei simti o mica diferenta.
                          Cu aprinderea cum sta, iarna asta cum s-a comportat?
                          Ma bucur ca am gasit thread-ul asta si ca mai sunt cei cu dacii care au grija de masinile lor
                          Pai discuri nu am Brembo am Bosch,placute de frana nu am Ferodo am unele Roadhosue. Lichidul de frana nu l-am schimbat ca am frane destul de bune. In iarna asta nu prea am circulat cu ea ca nu am avut cauciucuri de iarna,dar iam mai dat cate o cheie din joi in pasti sii pe pronitu vechi(cateva coti la pompa,2-3 spritzuri si shocu tras imi parnea la cheie)..Si eu am ramas surprins ca va place masinutza mea,chiar thread-ul acesta nu a fost deschis de mine pentru ca imi era "tarshala" de comentariile naspa!

                          Comment


                          • #58
                            ce monstruozitate ai in portbagaj )
                            draguta dacia ai grija de ea
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by icristian View Post
                              Pai discuri nu am Brembo am Bosch,placute de frana nu am Ferodo am unele Roadhosue. Lichidul de frana nu l-am schimbat ca am frane destul de bune. In iarna asta nu prea am circulat cu ea ca nu am avut cauciucuri de iarna,dar iam mai dat cate o cheie din joi in pasti sii pe pronitu vechi(cateva coti la pompa,2-3 spritzuri si shocu tras imi parnea la cheie)..Si eu am ramas surprins ca va place masinutza mea,chiar thread-ul acesta nu a fost deschis de mine pentru ca imi era "tarshala" de comentariile naspa!
                              Atunci sa o stapanesti sanatos si la multi km!

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by andrei.tudor View Post
                                ce monstruozitate ai in portbagaj )
                                draguta dacia ai grija de ea
                                Hmm nu este asa rau pentru ca nu am statie,dar sunt multumit!
                                Originally posted by neajiji View Post
                                Atunci sa o stapanesti sanatos si la multi km!
                                Multumesc mult;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google