Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Dintre toate, din mertz trebuia sa iesi cel mai bine, ce s-a intamplata?
    Asa am crezut si eu, insa n-a fost prea ok. Prea dure. Era o masina in 2 usi, si cica sport.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Eu in locul tau as face contracte de publicitate si as pune reclame pe thread, la ce rating ai aici.


      Vazui...

      Si nu se mai leaga nimeni de caruta mea cred ca trebuie sa il 'debanez' pe cezar
      Last edited by mumus; 21 August 2014, 17:28.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by pilifida View Post
        Culmea. Și eu am mers 550km fara oprire si nu m.a durut nimic. Defapt m.a durut o saptamana dar am tinut in mine ca deh. Sa nu imi fie ciuda ca am dat banii pe masina )) la 25 de ani sa te doara spatele e rai. Pana la 60 mai e cale lunga...
        Ce sa facem, asa e acum, material porost, s-au m-am invatat cu scaunul de la firma care a costat 2500$ - mare pierdere pentru firma

        Originally posted by mumus View Post
        Revenim totusi la caruta mea ?
        Sigur. Cand ajung in BV iti las loganul si imi dai Seatul ca sa ma dau mare ca imi schimb masina la 1 an

        Comment


        • din pacate nu mi le-am schimbat sa ma dau mare, corsa a fost masina de suflet, da a venit bebe, meganul2 a fost ok, dar mereu se strica ceva maruntis la ea, si seatul pana acum este perfect.

          Nu sunt suficient de bogat sau de prost sa ma dau mare, si nici nu am cu ce

          si daca stau sa ma gandesc bine, in 4 ani am ajuns la a 3-a
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Eu faceam referire la un sarac ca si mine Ca deh de unde dracu bani sa schimb masina ... probabil in 10 ani o schimb si eu Dar pana atunci mizez pe un schimb de genul asta de 2 saptamani cu cate cineva )

            Comment


            • )

              1.6 luam si eu daca mai exista...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • lasa ca si tsi-ul tau este bun. daca ar pune pe logan motor de 1.2 tce cred ca ar fi o masina rezonabila la motorizare, ramanand cu rugina sa o rezolve, ca in rest este o masina rezonabila ca si "low cost"

                Comment


                • Originally posted by Urmelinho View Post
                  ...ramanand cu rugina sa o rezolve
                  LOL...astia se chinuie din '70 incoa s-o tot "rezolve" cu rugina si le cam da cu virgula.
                  Mai speram?

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Nene ozonel, de ce ai luat Dacia? Cumva ca era la acelasi pret cu ai sai concurenti?
                    Dam putin bani pe o masina, iar apoi avem pretentii majore.
                    JIGNIRE!
                    ma cheama ozEnel nu ozonel! iti dau report!!!

                    am luat pentru ca berlina a fost 8.000 si un pic iar spatiu ca in MCV la 10.500 nu gaseam decat in utilitare. plus ca intr-o masina mai scumpa m-ar fi durut sa incarc saci cu nisip, mobila, echipamentul de pescuit plin de noroi etc.

                    cum ziceam. nu regret, dar nici nu o sa o mai fac.
                    doua sunt destule, cel mai probabil voi merge cu ele pana se va intampla vreo catastrofa nucleara sau vreo cataclisma. sunt masinile de facut treaba.
                    incerc sa fiu realist. macar nu ma imbat cu apa calaie.
                    problema e ca vin unii si incearca sa ma convinga ca apa calaie e vin frantuzesc de 100 de euro sticla. macar de era plata, cu lamaie si cu gheata.

                    pe bune, chiar sunt satul de discutiile astea.
                    stiu ce stiu, voua nu va spun si asta e.

                    cezar, ziceai ca iti cauti masini la firma. ti-ai mai luat ceva pana la urma? daca da, ce?
                    Last edited by skd_ozenel; 21 August 2014, 18:50.

                    Comment


                    • Pilifida opreste la semafor cu loganul. Langa el trage mumus cu seatul toledo:
                      Pilifida: Cum e, esti multumit de masina? Nu prea am vazut multe pe strada, oare de ce nu se vand?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by skd_ozenel View Post
                        JIGNIRE!
                        ma cheama ozEnel nu ozonel! iti dau report!!!

                        am luat pentru ca berlina a fost 8.000 si un pic iar spatiu ca in MCV la 10.500 nu gaseam decat in utilitare. plus ca intr-o masina mai scumpa m-ar fi durut sa incarc saci cu nisip, mobila, echipamentul de pescuit plin de noroi etc.

                        cum ziceam. nu regret, dar nici nu o sa o mai fac.
                        doua sunt destule, cel mai probabil voi merge cu ele pana se va intampla vreo catastrofa nucleara sau vreo cataclisma. sunt masinile de facut treaba.
                        incerc sa fiu realist. macar nu ma imbat cu apa calaie.
                        problema e ca vin unii si incearca sa ma convinga ca apa calaie e vin frantuzesc de 100 de euro sticla. macar de era plata, cu lamaie si cu gheata.

                        pe bune, chiar sunt satul de discutiile astea.
                        stiu ce stiu, voua nu va spun si asta e.

                        cezar, ziceai ca iti cauti masini la firma. ti-ai mai luat ceva pana la urma? daca da, ce?
                        Sry pt pocirea numelui.
                        Am luat unele in leasing operational, insa cu un avantaj: platesc minim 6 rate, si avans nu.
                        Am ales asta pt ca vreau sa incerc ceva, iar daca iese, atunci cumpar masini.
                        Sunt luate 12 masini, de la,Vw la kia. Ce-a avut si concesionarul sa-mi ofere. N-am facut mutre, pt ca mi-a acceptat clauza.
                        Momentan functioneaza din ce stiu. Insa, nu sunt scule

                        Legat de logan: atat matale cat si pilifida aveti dreptate, doar ca fiecare le nuanteaza dupa cum i se pare ca i se raspunde.
                        Legat de mcv: asa-i ca-i durabil si deloc pretentios? Pt munca este genial. Eu unul n-am mai vazut asa masinarie fiabila.

                        Comment


                        • haha. ticule am dat pe stepway mai multi bani decat a costat toledo-ul ala deci imi pare rau ca nu imi e ciuda. stai ca fac si eu post cu my ride si ma puteti freca acolo.
                          - ti-ar placea si tie un consum de 3,6-3,7 la suta in exterior si maxim 4,5 in oras. te cred. Cu consumul asta am facut aproape 8000 de km in 3 luni ))
                          Last edited by pilifida; 21 August 2014, 19:25.
                          sigpic

                          Comment


                          • Da, dar tot dacie ramane, fraEre!)))

                            Vezi ca in 3 luni iti cade motorul de la rugina!
                            Last edited by Cezar; 21 August 2014, 19:30. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • ) acu fac my ride. Sa vad cum se uita forumistii cu lupa pe monitor la poze in cautarea punctelor de rugina
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu ma bucur ca nu vad pe strada, da ma intristez ca trec zilnic pe langa reprezentanta, si toledourile se cam schimba, deci se vand, sper ca nu raman in brasov.

                                Eu merg in continuare pe ideea ca multi cu 10000 si-ar lua toledo, daca nu ar considera seat o marca scumpa, si ar avea curajul sa intre la reprezentanta.

                                Hai fiti sinceri chiar credeati ca toledo se gaseste si cu 10000, la inceput nu prea, toti o dadeau in diverse, si dupa ce am postat factura, si dupa aia mai caraia unu doi...


                                Eu am zis de la inceput ca la seat chiar nu aveam motive sa intru... eram sigur ca au preturi de vw... si skoda rapid (cea ca toledo) e cu 1000 mai scumpa. puteam sa intru totusi la kia, dar spre rusinea mea nici nu stiu daca au reprezentanta in bv.

                                Prin urmare si ca concluzie, hai sa ne bucuram de masinile personale dara ura si raca...

                                Eu binevoiesc a va prezenta masina, cu bunele si relele, daca intereseazxa pe cineva.

                                Sper totusi sa mai corup cativa loganisti ca e prea liniste pe forumul seat.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google