Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Postul asta il pun aici ca termen de comparatie ptr toledo, ptr la anu cand fac prima revizie.

    Originally posted by Dangulica View Post
    Live from Dacoserv. Revizie 1 an
    4 l ulei
    Filtru de ulei
    Filtru de aer
    Filtru de habitaclu
    585 lei

    Plăcuțele sunt uzate 40%, zice Dorel Nu le-am schimbat.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • cu ce te-am jignit? daca ai o plangere te rog sa te adresezi modelatorilor.

      cineva a uitat sa isi ia pastilele azi.

      btw, scaunele de logan 1 erau mai bune decat cele de logan II. parerea mea. am mers cu amandoua suficient de mult cat sa imi fac aceasta parere.

      Comment


      • - jignirea gratuita nr.2. bravo birjare
        sigpic

        Comment


        • Nene ozonel, de ce ai luat Dacia? Cumva ca era la acelasi pret cu ai sai concurenti?
          Dam putin bani pe o masina, iar apoi avem pretentii majore.
          Eu unul n-am avut probleme cu spatele si nici cu genunchiul drept. Am 1.80 si 95 kg, deci nu-s nici mic, nici prea mare.
          Ba chiar pot spune ca am facut distante lungu fara sa mamopresc astfel:
          1. 1300 cu un c5 (o zi si nu am ajuns praf)
          2. 900'cu loganul si m-am simtit ok
          3. 900 cu bmw-ul si m-am simtit ok
          4. Vreo 800 cu mercedesul si m-a cocosat
          5. 700 cu porschele si am simtit ca mi-a lichefiat corpul (si nu am mer sub 180 km/h, deci putin timp am stat in masina)

          Comment


          • - daca le-ar reactiona masinile la cat le injura.... Multi le injura dar nu le schiimba ca isi fac treaba cu ele. Daca ai un milion de probleme cu o masina la un moment dat ori o vinzi ori ii dai foc. Nu o mai pastrezi. Aici se arata figurile poporului: dorinte, cerinte, pretentii cat incape la pret mic dar schimbare nema. De ce oare nu isi schimba lumea nemultumita daciile? Oare ca merg? daca merg de ce le injura??? Ca nu au bani? Daca nu au bani atunci diferenta de 2000 de ieuro pentru un model numit de ei "premium" nu e de ici decolo precum sustin ei. Foarte interesant. Sunt convins ca si daca aparea loganul poleit cu aur, 500 cp si consum 1 tot se gasea ceva nasol la el. Ca deh daca nu apare W pe bot nu e buna
            sigpic

            Comment


            • pai si nu simplu, ai vazut, unii comenteaza fara sa fi condus macar modelul respectiv, altii si daca l-au condus, numa ca sa se simta bine spun ca e de cacao...

              Iar unii schimba 3 masini in 6 ani, doar asa, sa isi satisfaca nevoile adica eu

              Nu m-am plans, am actionat, iar daca luam mcv, si nu imi placea in cativa ani il vindeam, la fel voi face si cu seatul, daca nu ma va multumi, tot voi avea pret de revanzare ok, se va deprecia mai putin decat reno sau dacia.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Sa dai 10-13000 de euro pe un logan/sandero nou, e clar ca nu merita.
                Insa 5000-5500 merita fara discutie!
                Keep walking...

                Comment


                • - Sa nu mai zic faptul ca sandero e o copie (ca si design) fidela 100% unui polo nou. Pana si bordul cu patratul ala din mijloc iesit in afara e dupa vw golf 5. Cine nu observa asta ori e chior ori e rautacios din cale afara. Stopurile spate sandero = stopuri spate polo, decupaj portbagaj sandero = decupaj portbagaj polo, toata fata cu farurile tesite pe interior e copie de VAG, linia de sub masca in forma de v labartat e exact ca a VW, + partea de mijloc a bordului. Nu stiu sa uploadez poze. Asemanarea e ultra-izbitoare, mai are un pic si iti da un pumn in ochi, si aici culmea sustinatorii marcilor nemtesti zic de daacia ca e urata cu spume cand ea e copie fidela a masinilor vag. Deci asa ceva ... si in anglia cand s-a facut testul fara sigla lumea credea ca se suie in VW.
                  Last edited by pilifida; 21 August 2014, 16:31.
                  sigpic

                  Comment


                  • Pana si bara fata pare a fi identica. Ma mir ca nu le,freaca ridichea cei de la VW, ca prea au copiat botul.

                    Comment


                    • - am zis si eu ca e copiat cam la nesimtire ... acum e problema lor ) Si cu toate astea dacia arata urat. Foarte amuzant.
                      - oricum din punctu meu de vedere tesiturile de pe interior ale farurilor de VAG sunt geniale. Pana la ei toti se chinuiau si intindeau farurile de mai aveau un pic si ajungeau in portbagaj (vezi peugeoturile cu farurile alea lungi si intinse pe lateral). Cu fel de fel de suprafete abstracte si rotunjite ... bleah. Si pac, au venit astia (de la VAG nu de la dacia ))) si au trantit niste tesituri pe margini de au facut cele mai simple si mai faine faruri aparute vreodata. Parerea mea. + fata agresiva, Super tare designul. Traiasca frantujii ca l-au copiat
                      Last edited by pilifida; 21 August 2014, 16:38.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Ba chiar pot spune ca am facut distante lungu fara sa mamopresc astfel:
                        ..............................................
                        4. Vreo 800 cu mercedesul si m-a cocosat..
                        .............................................
                        Dintre toate, din mertz trebuia sa iesi cel mai bine, ce s-a intamplata?

                        Comment


                        • Originally posted by skd_ozenel View Post
                          cu ce te-am jignit? daca ai o plangere te rog sa te adresezi modelatorilor.

                          cineva a uitat sa isi ia pastilele azi.

                          btw, scaunele de logan 1 erau mai bune decat cele de logan II. parerea mea. am mers cu amandoua suficient de mult cat sa imi fac aceasta parere.
                          subscriu la confortul scaunelor de Logan 2. Am condus fara oprire cam 400 de km cu Loganul 2 al fratelui meu si m-a cam rupt. Cu amaratul meu de Logan PH2 am mers 500 de km fara oprire si eram ok. Singura masina cu care nu am avut probleme de loc la capitolul confortul scaunelor a fost o Skoda Fabia 2009. Eram fresh si parca imi parea rau ca cei 450 de km s-au terminat.

                          Comment


                          • Revenim totusi la caruta mea ?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Culmea. Și eu am mers 550km fara oprire si nu m.a durut nimic. Defapt m.a durut o saptamana dar am tinut in mine ca deh. Sa nu imi fie ciuda ca am dat banii pe masina )) la 25 de ani sa te doara spatele e rai. Pana la 60 mai e cale lunga...
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                Revenim totusi la caruta mea ?
                                Eu in locul tau as face contracte de publicitate si as pune reclame pe thread, la ce rating ai aici.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google