Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca nu uit, am sa ii rog.

    Dar sa stii ca am avut pe 2 masini si pe fata, si chiar nu prea iti dadeai seama ca e folie sibpe fata, decat daca lasam geamul putin jos, in momentul in care pui folie pe spate, automat se intuneca putin si in fata.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • @mumus, fa in asa fel sa nu uiti. Eu am intrebat cand mi-am pus sambata folia si au spus ca nu dau omologare pentru ca nu este voie deloc. Chiar sunt curios daca iti dau omologare pe fata

      Comment


      • Mi-au dat si pe fata, doar la parasolar nu dau, ala il pun pe barba mea.

        Maine face si masuratoarea cand pune si parasolarul.

        O ora si 30 minute gata toata masina.
        Attached Files
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Ai geamurile albe? Ca citeam pe undeva pe fata faza este ca au nuanta aia verde si deja sunt la transparenta undeva la 88% si cand pui folia scade sub 76% transparenta, cand se face masuratoarea :-?

          Comment


          • Iata si dovada.
            Attached Files
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Nu ma intereseaza cum am geamurile, am acte si gata, masuratoarea maine, am mai scris.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • wtf, au demontat geamul? Parca nu era nevoie de asta.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • @mumus, era doar o intrebare si ti-am si spus de ce am intrebat. Oricum daca ai omologare nu cred ca este vreo problema

                  Comment


                  • Pai omologare iei cu cea mai slaba folie si mai pui un rand sau doua dupa aia si o faci cu transparenta tablei de basculanta; ai si timbru si hartie si tot.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • si eu zic la fel, este ok.

                      Nu au dat jos geamurile, doar fetele de usi, asa fac ei, in alta parte nu se da jos nimic.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • @einstein1984, spunea cineva ca ala cand i-a facut ITP-ul i-a pus masuratorul si pana nu i-a impins ceva nu l-a lasat. Si era chestie demonstrata ca nu respecta transparenta minima.

                        Comment


                        • La itp niciodata nu sau legat de folii, la mine personal.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Se mai leaga politistii pe strada.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Nici aia nu sau legat, si am mai fost oprit, se mai uita si la om

                              Si eu mereu ii iau cu glume si voie buna din start, si pana acum zero probleme, corsa de ex era tiganita din toate punctele de vedere, si nu sau legat decat o data de xenon, ma luat ca ce faruri am ca l-am orbit, eu i-am spus ca : cred ca xenon...si i-am zis ca sigur am atins cu genunchiul reglajul pe inaltime, am lasa farurile mai jos si gata, drum bun.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by einstein1984 View Post
                                Pai omologare iei cu cea mai slaba folie si mai pui un rand sau doua dupa aia si o faci cu transparenta tablei de basculanta; ai si timbru si hartie si tot.
                                Ain-stain, iar te trezesti vorbind aiurea.
                                Nu pune nimeni folie peste folie aplicata. Sau doo, sau noo...
                                Cel mult o da jos p-aia initiala mai deschisa, aplica alta neagra "taciune" si ramane cu actele celei vechi, cu transparenta mai mare.
                                Practici de-astea se mai intalnesc, da' nu ce zici tu.

                                La ITP, daca folia de pe fata nu bate la ochi, nu te intreaba nimeni nimic.
                                Idem si cu militia-n trafic.
                                Transparenta "de bun simt" pe geamurile fata si n-are nimeni treaba cu tine.
                                Last edited by Kojak; 20 August 2014, 14:10.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google