Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ar fi trebuit sa se intample asta. Fiind gandita ca o masina low cost, probabil ca inginerii au zis sa nu mai puna si modulul asta.

    Asta este un modul folosit la tot grupul VAG.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Nu e un truc. Cu siguranta ca in manualul de utilizare scrie acest lucru.
      Sunt curios daca se pot pune stergatoarele fata in poziria de service.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Originally posted by vitriol View Post
      Ar fi trebuit sa se intample asta. Fiind gandita ca o masina low cost, probabil ca inginerii au zis sa nu mai puna si modulul asta.
      Grupul VAG nu are modul separat pe asa ceva. Este functie inclusa in UCH. Probabil ca la varianta colegului nu este activata.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      Last edited by M.FLORIN; 8 August 2014, 14:50. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Mai exista si varianta ca modulul vine pentru optiunea "4 geamurile electrice". Cred...

        L.E. Ok. "Functie" cred ca este mai potrivit.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • De asta stiam, la corsa se ridica, dar doar rasucind cheia in usa, iar la megane se ridica doar la sofer la 2 apasari pe inchidere. Seatul are impuls doar in jos, era clar ca nu il poate ridica.

          Mod service sigur exista, ptr ca altfel nu pot ridica stergatoarele.

          Pun si iau contactul, scot cheia si cand mut maneta in prima pozitie stergatoarele raman sus, am incercat.
          Last edited by mumus; 8 August 2014, 14:56. Reason: Automerged Doublepost
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Mai exista si varianta ca modulul vine pentru optiunea "4 geamurile electrice". Cred...

            L.E. Ok. "Functie" cred ca este mai potrivit.
            Cam asa ceva intr-adevar. Cei de la vag au implementata functia respectiva - COMFORT se numeste, daca nu ma insel - direct pe UCH cu conditia sa existe implus pe geamuri. Nu conteaza cate geamuri electrice ai. La Passat stiu ca daca ai senzor ploaie si functia asta activata, atunci cand senzorul simte ploaie ridica automat si geamurile etc.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            @mumus - deschiderea capacului de la busonul de combustibil este electrica?

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            Last edited by M.FLORIN; 8 August 2014, 15:24. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Capacul se deschide si inchide prin apasarea lui (click)
              Iar busonul se poate incuia cu cheia.

              Am pregatit ceva
              Last edited by mumus; 8 August 2014, 20:02. Reason: Automerged Doublepost
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • un mic ajutor de nadejde cand e mai intuneric afara, sau ploua...
                Attached Files
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • iata un consum instant pe drum zic eu, drept, (dinspre brasov spre lunca calnicului)



                  iar ce vedeti in pozele de mai jos, este consumul dus in primele 3 poze, si intors in ultimile 3, brasov- lacul sfanta ana, si retur.

                  Ultimii 17 km spre lac sunt criminali, am fost spre Sf Ghe, ca este mai scurt, acesti ultimi km i-am parcurs in tr2, rar, 3, si mai rar 4.

                  la intoarcere erau la coborare, dar tot incet am coborat.

                  Tin sa mentionez ca la intrare in bv la intoarcere, aveam 4.5 consumul, dar pana acasa in fata potrtii in sacele, a urcat la 4.8, in fata portii era 4.7 la poza deja era 4.8

                  facand o medie (4.8+ 5.6) /2 = 5.2 consum mediu.

                  Am mers destul de ok inafara de cei 17 x2 km, drum ca in palma. Am facut depasiri tari in tr2, sau 3, nu am mers la consum, dar nici sportiv. Am calcat-o strict unde era nevoie.


                  pozele de la dus:









                  Si de la intoarcere:





                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Am vazut ca se discuta ca loganul nu are oglinzi acoperibile in parasolarul soferului, eu am si acolo
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Capacul ala chiar era bun

                      Comment


                      • nN poti pune un parasolar de la alt logan? fara oglinda? Sunt oare identice?
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Nu am habar. Oricum maicamea nu s-a plans de chesti asta iar eu merg cu masina mai mult seara
                          Doar la drum lung am intampinat problema cu oglinda aceea neacoperita.

                          Comment


                          • La Seat Toledo oglinzile din parasolare sunt "acoperibile"?

                            Comment


                            • Da. ( nu am stiut cum sa numesc plasticul ala ce vine peste)
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Acum pot sa dau in spate si cu ochii inchisi
                                Attached Files
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google