Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Il pot cumpara din marketuri gen Carrefoure?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Nu ai sa gasesti in marketuri asa ceva. Nici MAFRA nu prea se gaseste ... ieri am vazut ceva produse mafra pe la metro Ghimbav insa nu prea multe produse.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Vreun produs din marketuri care il folositi si este bun ?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Nu vreau sa iti implu topicul inutil ... discutia ar fi mult prea lunga.
          Cum insa de vre-o cativa ani buni ma ocup (amator) de detailing auto nu recomand mai nimic de genul asta de prin supermarketuri. Asta pentru ca in general produsele astea fie sunt un mare fas (nu curatat deloc) fie sunt cu o mare concentratie caustica si ... e cam problema pentru lacul masinii.
          Poti sa incerci Abro - BUG&TAR REMOVER ... se gaseste si prin supermarketuri, statii peco etc si este bunicel.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Multumesc frumos.

            De la abro am si solutie antipoaie si isi face treaba bine.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Da intr-adevar ... anti rain-ul de la Abro e bun insa din pacate are o anduranta redusa. Un produs asemanator dar cu o aduranta de peste 6 luni este cel de la Aquapel - la mine a rezistat si un an fara probleme.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • la mine in sezon de iarna sau ploios, undeva la 3-4 zile.

                Vara nu il folosesc.

                De obicei il dau si pe luneta si pe geamurile laterale fata.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Am cumparat un fas-fas de la Nigrin, cand o mai spal va zic si rezultatul.

                  DEDEMAN - cel mai expansiv retailer de materiale de constructii dezvolta cel mai complet site DIY, comunicand esentialul despre: ofertele de produse, servicii si companie
                  Last edited by mumus; 4 August 2014, 22:01. Reason: Automerged Doublepost
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • mici imbunatatiri...

                    Carligele sunt date la repezeala cu prima banda izolier gasita la indemana, nu comentati culoarea, o sa pun neagra(banda este pusa este a nu faze zgomot), iar carligul este ptr a agata plase de mana.

                    Plasa din podea este ptr obiecte care au prostul obicei de a se plimba prin portbagaj.
                    Attached Files
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • N-ai vrut tu sa-ti iei Logan...se vede insa ca "boala" loganistilor totusi te urmareste.
                      Ce rol are acea banda?
                      Explicatia ta e ..."(banda este pusa este a nu faze zgomot)"....n-am prea priceput-o.

                      Comment


                      • Iti explic, fiind vorba de un plastic tare din care este facut carligul, si ca carligele nu stau fix, ci culiseaza liber pe ax la miscarea masinii, la gropi, zornaie. Am izolat un pic carligul pe interior sa nu mai fie plastic pe fier, sa nu zornaie. Carligele alea imi sunt foarte utile.

                        Iar eu zilnic am de mers cateva sute de metri pe drum neasfaltat, si vreau liniste

                        Maine pun pe axe cate o bucata de cauciuc, peste care pun carlige fara nici o banda pe ele. Si vor arata super.
                        Last edited by mumus; 5 August 2014, 22:09. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Kelemenmobilu reloaded
                          Attached Files
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Hai ca arata bine pitica asta.

                            Comment


                            • Multumesc pentru explicatii, sunt foarte logice.
                              Cred ca ai observat de ce am cerut lamuriri, ce ai scris prima data (si am citat eu) era...dubios.
                              Iar referirea la "boala loganistilor" era prietenoasa, adica pasiunea de a mesteri pe la masina si a-i corecta eventualele neajunsuri specifice segmentului de pret.

                              Comment


                              • Ce am scris eu prima oara, am observat cand ai citat tu si era prea tarziu sa pot corecta greseala, dar e bine ca te-am lamurit.

                                Si am rezolvat carligele azi, nu mai au deloc banda izoliera. Sunt simple, negre.

                                Din fericire neajunsuri nu am ce sa corectez (inca).
                                Carligele au fost ideea mea sa le pun, nu erau acolo, de fapt, nu erau deloc
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google