Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-a schimbat aspectul masinii in bine. Arata mult mai bine!

    Comment


    • led

      Salut,

      Ledurile alea care le-ai pus pe pozitia de oras efectiv se potrivesc in slotul lor nu trebuie facuta nicio modificare? Care este codul lor ? Eu am gasit ceva la 50 lei bucata ii bun pretul ca nu stiu chiar nimic despre ele
      Merci

      Comment


      • Da, se potrivesc fara nici o problema, cod nu stiu daca exista, dar soclul este de tip p21w , si ai poze mai sus.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Leduri in lampa cu reflector pentru bec incandescent= jale, lumina concentrata ca laserul si nu difuzata cum trebuie (la numere de inmatriculare se vede cel mai oribil). Led in lampa conceputa pentru leduri=șmecherie.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Esti un invidios fiert!!!!

            Comment


            • Amice zweistein, abtinete de la comentarii prostesti, datorita faptului ca are leduri pe 4 laturi, chiar difuzeaza lumina super, se vede super si in dispersor si de edemplu in garaj pe perete, chiar datorita puterii marite 'perdeaua' de lumina este mai intensa.
              Chiar nu va inteleg de ce comentati aiurea.
              Daca te refereau la leudul actual de pozitie, cel cu led doar in fata, iti dadeam dreptate, dar asa...

              Cezar, incepi sa redevii om in ochii mei
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Cezar, amice sugus, am bani sa-mi iau si toledo cu banii jos si sa-i pun leduri in toate soclurile nu asta e problema.
                Problema e ca lumina aia trebuie sa nu ajunga in ochiul aluia de pe contrasens pe strada si noi zicem ca da bine in garaj pe perete.... Dar intr-o tara unde merg multi ori cu pozitiile si proiectoarele ori cu xenoane de la chinezi vorbesc singur pe subiectul asta.
                Comentariul nu e deloc prostesc cat timp becul tau chinezesc cu leduri pe 8 laturi NU E OMOLOGAT! Si nu e omologabil dealtfel.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Te rog sa ocolesti acest thread, aici imi prezint eu masina, comentarii pe baza ledurilor fa te rog in alta parte.
                  Nu doresc flame pe acest thread, orice nu va convine imi puteti scrie in pm, daca mi se vrea adresat acel mesaj. Daca nu va place masina, sau ceva la ea, asta e, nu poate sa placa la toata lumea, avem gusturi diferite, dar de aici si pana a face flame ca ledurile mele scot ochii, vorbind din 'auzite'....
                  Last edited by mumus; 17 September 2014, 12:02.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Adica daca nu o laud nu pot sa scriu aici? Imi cer scuze, nu stiam ca e regulament aparte pe sectiunea asta de forum rog moderatorii sa puna un stiky ca sa nu mai uit.
                    Domnule maulus, daca alegi sa prezinti odrasla in spatiu public ar trebui sa poti accepta si critici, altfel "te rog" fa-ti un blog cu comentariile off.
                    Last edited by einstein1984; 17 September 2014, 12:00.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Mumus, arata intradevar bine ledurile alea, nu sunt deranjante, aparatul de fotografiat te pacaleste.
                      Mai ainstain, `te domle unde ai treaba, nu mai strica bucuria omului. Te intrebase felix la un momentdat daca mai s. p., cred ca se referea daca mai speli papucii, nu ?

                      PS: @Cezar, ce-au toti fratioare de zici ca-i strapungi direct cu un ac prin sfarc
                      Last edited by 827sam; 17 September 2014, 12:06.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Accept critici, dar nu si inchipuiri.
                        In afara faptului ca lumineaza alb in loc de galbui, nu este nici o diferenta, ca nu sunt legale, sunt de acord, nu contest acest lucru, dar nu stiu de ce compari tu un lucru care chiar isi face treaba bine cu xenoane care te orbesc pe drum?

                        Originally posted by einstein1984 View Post
                        Folie, leduri la numar, remapare..; te credeam om serios la inceputul topicului insa vad ca se schimba imaginea.


                        Uite iti arat si comentariul tau binevoitor... multumit?

                        Asa ceva nu tolerez, ptr ca nu are legatura cu masina, in ochii tai eram mai serios daca o lasam stock, dar atunci sunt convins ca tot gaseai ceva de comentat.

                        Originally posted by einstein1984 View Post
                        Evident, toti cred ca le fac mai frumoase, doar nu vor pleca de la premisa ca le cocalaresc. Businessul asta cu folia mi se pare aproape la fel de bun (adica raportul investitie/profit) ca ala cu Duralube, macar astia cu folia mai si muncesc. Idem si cu LEDurile "de calitate" la pozitii si numar.
                        De aia cu remapatul nu mai zic. Dar pacat ca vrei sa cotizezi la toti, atata tot.
                        Corsa sa fie cum vroia, ma gandeam ca ai mai imbatranit, nu poti judeca omul dupa greselile tineretii.
                        sau asta...
                        Last edited by mumus; 17 September 2014, 12:36. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by einstein1984 View Post
                          Cezar, amice sugus, am bani sa-mi iau si toledo cu banii jos si sa-i pun leduri in toate soclurile nu asta e problema.
                          Problema e ca lumina aia trebuie sa nu ajunga in ochiul aluia de pe contrasens pe strada si noi zicem ca da bine in garaj pe perete.... Dar intr-o tara unde merg multi ori cu pozitiile si proiectoarele ori cu xenoane de la chinezi vorbesc singur pe subiectul asta.
                          Comentariul nu e deloc prostesc cat timp becul tau chinezesc cu leduri pe 8 laturi NU E OMOLOGAT! Si nu e omologabil dealtfel.
                          Ai inceput si tu cu omologarea pentru niste led.uri cu lumina ALBA?!
                          Ia uimeste.ma si spune.mi cu ce deranjeaza lumina aia? Ca este putin mai puternica? De ce trebuie omologata? Ca e alba? Vino cu argumente!
                          Macar lasa vrajeala si spune ca nu.ti place ! Asta e alta poveste..
                          Am un prieten care lucreaza la o statie Itp si mi.a spus clar ca atâta timp cât lumina este alba , nu trebuie nici un fel de omologare , nu are de ce , este logic ! Si nu deranjeaza cu absolut nimic .
                          Einstein , nu te cunosc ,nu vreau sa te superi, insa la felul in care gândesti , daca Einstein gândea ca tine, se ducea totul de râpa.
                          Adica cei de la Itp spun ca nu trebuie nici o omologare , si vii tu si cu inca unul de pe forum si spuneti ca trebuie omologare si ca deranjeaza niste leduri la pozitii )

                          Comment


                          • Originally posted by einstein1984 View Post
                            Cezar, amice sugus, am bani sa-mi iau si toledo cu banii jos si sa-i pun leduri in toate soclurile nu asta e problema.
                            Problema e ca lumina aia trebuie sa nu ajunga in ochiul aluia de pe contrasens pe strada si noi zicem ca da bine in garaj pe perete.... Dar intr-o tara unde merg multi ori cu pozitiile si proiectoarele ori cu xenoane de la chinezi vorbesc singur pe subiectul asta.
                            Comentariul nu e deloc prostesc cat timp becul tau chinezesc cu leduri pe 8 laturi NU E OMOLOGAT! Si nu e omologabil dealtfel.
                            Stai bre ca eu faceam misto.
                            De aceea am si spus invidios fiert.

                            Originally posted by pilifida
                            sigur replica asta e la misto )
                            Pam pam. Linieeee...
                            Last edited by Cezar; 17 September 2014, 15:12. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Am vazut ca batea soarele din fata pe masina, am vrut sa vad, daca se mai vad ledurile. Se vad clar, pe farul stang chiar batea soarele direct, si tot se vedea lumina.
                              Attached Files
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Nu-i asculta pa individiosii astia. Se vede superrrr....
                                As pune si in proiectoare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google