Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum vad ca in carte am trecute si roti pe 14
    14,15,16,17 chiar am de unde alege
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Vezi ca trebuie sa treci pe la service daca schimbi diametrul rotii sa calibreze ABSul. De fiecare data cand schimbi rotile.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Nu cred treaba asta si mai mult ca sigur toate rotile pe care le are in talon sunt de acelasi diametru total. E o ineptie ce spui tu, n-are cum sa puna roti diferite ca diametru total al rotii.

        mumus, spune te rog toate cele 4 dimensiuni ale anvelopelor tale, R14, R15, R16 si R17 sa vedem daca diametrul total este acelasi sau cu 1 mm diferenta (insignifiant).

        Multe marci au in civ 195 65 R15 si 205 55 R16, dupa rationamentul tau ar trebui sa treaca pe la service de fiecare data cand schimba r15 cu r16 si viceversa, nonsens.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Ce dimensiune de roti pe 14 are diametru identic cu una pe 17? Asa , intalnite in masa? Vezi ca mai sus am zis" daca schimbi diametrul rotii ".
          Ai vazut vreun meniu de calibrare ABS, cu indexuri tahimetrice? Dac nu, am incheiat discutia.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • 165 80 R14 cu 205 45 R17, diferenta de 1mm intre ele
            deci exista diametre identice sau 1 mm e mult ? pai daca ar fi mult, cand se tocesc anvelopele 3 mm ce facem, mergem la service sa ne calibreze absul pentru ca nu mai e acelasi diametru la roata ?

            lasand de-o parte ingineria din care vorbesti , cand faci o afirmatie cu un anume sens asuma-ti-o, nu o da cotita ca "sa vezi ca am vrut sa zic altceva si n-ai citit bine ca uite ca daca citesti pe litere n-ai inteles tu bine"
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Si GoodYear Ultra Grip 8 sunt foarte bune , le am eu si am ramas impresionat de ce pot pe zapada aceste gume.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Fugi de Michelin. Niste panarame.

                Comment


                • Raman pe conti, pana acum am avut gume doar din gama de jos pe logan si corsa, pe megan din cea medie, acum vreau ceva premium.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by kkhheelloo View Post
                    conti ts850
                    sa ai grija la dot
                    Cand vad plumb pe janta mi-e rau. De ce nu iti pui plumb cu adeziv pe interior?

                    Comment


                    • Angel,inchide repede forumul,sa nu ti se faca rau de la atata plumb.

                      Nu te mai uita,daca vii cu aere,ca ti se face rau,greata etc. Nu avem nevoie de femei gravide.

                      Sent from my ZP1000 using Forum Runner
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • Prietene, e vorba ca in momentul cand iti indeasa plumbul da cu ciocanul in janta, in janta de aliaj.
                        Dar ce stii tu la 21 de ani.

                        PS: Mai zicea unul ca s-a umplut forumul cu ingineri si atotstiutori. Eu il contrazic si zic ca e plin de neaveniti.

                        Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          165 80 R14 cu 205 45 R17, diferenta de 1mm intre ele
                          deci exista diametre identice sau 1 mm e mult ? pai daca ar fi mult, cand se tocesc anvelopele 3 mm ce facem, mergem la service sa ne calibreze absul pentru ca nu mai e acelasi diametru la roata ?

                          lasand de-o parte ingineria din care vorbesti , cand faci o afirmatie cu un anume sens asuma-ti-o, nu o da cotita ca "sa vezi ca am vrut sa zic altceva si n-ai citit bine ca uite ca daca citesti pe litere n-ai inteles tu bine"
                          Unde mama ciori mai vezi pe strada turisme cu anvelope cu talon de 80? Nu 4X4?
                          Amice, tu o intorci cum iti convine tie ca sa ai drepatate, nu-mi asum ce intelegi tu, imi asum ce scriu. SI am scris, fara edit, "schimbare de diametru" nu "schimbare de dimensiune de roata".
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • la ce julite sunt jantele de iarna n-am nici o pb cu plumbii cu clema
                            si intr-adevar unii dintre ei lasa urme care nu se mai pot scoate decat probabil prin revopsire
                            setul de vara e alta mancare de peste, la alea nu se pot pune decat adezivi la interior, buza nu permite atasarea de plumbi cu clema

                            Comment


                            • Originally posted by einstein1984 View Post
                              Unde mama ciori mai vezi pe strada turisme cu anvelope cu talon de 80? Nu 4X4?
                              Amice, tu o intorci cum iti convine tie ca sa ai drepatate, nu-mi asum ce intelegi tu, imi asum ce scriu. SI am scris, fara edit, "schimbare de diametru" nu "schimbare de dimensiune de roata".

                              Opel corsa C 2003 155 80 13 erau dimensiunile din talon, si asa aveam gumele de iarna.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Salut,

                                sa ai noroc de masina.
                                Acum astept si eu un model identic ca al tau.
                                Pana acum cu ce benzina ai alimentat si de unde.
                                Cum activezi functiile alea in plus? la reprezentanta sau oricine are un calculator din asta cu soft poate sa faca acest lucru. Ce functii ti-ai activat sau se pot activa pe modelul asta ?
                                Last edited by IancuMIC; 5 September 2014, 11:46. Reason: Automerged Doublepost /corectare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google