Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu pot edita mesajul...iar linkul a fost automat denaturat. Linkul era despre "Scrisoarea romanilor catre grupul VAG cu privire la motorul 1.2 TSI" ...
    Bafta !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • Am mai spus, stiam de problema inainte sa iau masina.

      Teoretic sa rezolvat problema, practic la varianta de 85cp nu au fost probleme.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Cum nu ai Bluetooth? Sa intreb si de streaming via Bluetooth?
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Mumus , intrare USB ai ?

          Comment


          • Ce tot stresati omul, eu am auzit personaje care au schimbat CD Player la logan care avea bluștuț si usb cu niste CD Playere fara functionalitatile astea, daru cu o calitate mai mare a sunetului, deci nu cred ca daca merg acum la cumparaturi de masini asta ar fi primul meu criteriu de a alege masina

            Offtopic: @mumus, am auzit ca atunci cand mergi tu cu masina ai un țăcănit la volan, asa-i ? )

            Comment


            • Nu am usb, era bun, dar nu am, momentam ma rezum la un cd reinscriptibil, incap sute de melodii, suficiente luni de zile, ptr ca eu ascult radio cel mai mult.

              Tacanitul inca nu a aparut pe toledo, pe celalalte 3 masini era acolo, aproape zilnic statea pe scaun.

              Iar muzica se aude mai clar si mai bine decat in golf6 din 2010, si ala avea.mai multe difuzoare

              Nu, nu era placebo, si proprietarul a observat, chiar a insistat sa puna cd-ul meu la el, credea ca ala e motivul, da nu era ala.
              Last edited by mumus; 28 August 2014, 16:59.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nu are usb?? Mda, sincer la banii aia ar cam fi trebuit sa aiba, mai ales ca in ziua de azi,mai toate masinile noi au o amarata de intrare usb , si Chevrolet Spark are o banala intrare usb .
                Acum depinde de fiecare..eu de ex. ,nu mai suport cd.urile , ptr simplul fapt ca eu mereu caut muzica noua, si daca imi plac 5 melodii, trebuie sa ma duc sa cumpar cd, s.a intamplat sa vreau sa ies in oras , si ma grabeam sa plec si am zis sa.mi fac repede un cd cu muzica, si cand am inceput sa fac cd.ul, mi.a dat eroare la scriere de mi.am facut 1000 de nervi, etc.. Pe usb le pui în câteva secunde :p .
                ps. Tu ai frumusetea aia de sistem audio al masinii si asculti mai mult radio? Stiu ca se aude bine si radio dar nu compari cu un stick sau cd

                Comment


                • Usb-ul la seat se plateste separat si vine cu un alt sistem audio, care acopera si acel spatiu de sub radioul pe care il are mumus, cu mai multe boxe.Poate mumus asculta radio nu doar pt muzica, ci si pt informatiile prezentate(stiri, divertisment).

                  Comment


                  • As vrea sa intreb si eu un moderator , de ce a sters de ex. comentariul meu in care spuneam ca in Bv sunt strazi bune si ca mumus nu o sa aiba probleme cu trenul de rulare ? Aici nu era vorba despre masina lui mumus? Eram off-topic?
                    Intreb asta pentru ca vad ca au fost sterse anumite comentarii care chiar aveau legatura cu topicul , dar au ramas anumite comentarii care nu au nici o treaba, insa alea nu au fost sterse

                    Comment


                    • Sa sters la gramada, ar fi culmea sa stea sa selecteze muntele de offtopic...

                      Incercati sa fiti numai ontopic, fara copilarii, si va ramane tot.

                      @mariusgny
                      Eu am cd reinscriptibil, nu dau bani, il rescriu de cate ori vreu, sau ii dau multisession, si adaug melodii treptat...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Nu o sa te tina f mult nici ala reinscriptibil. O sa inceapa sa ti dea erori, am avut si eu unul acum vreo 3 ani.
                        Dar decat deloc tot este bine.
                        Nici eu nu suport cd-urile din cauza ca ori trb sa le schimbi intre ele, sau sa faci mereu altele cand apar melodii noi.
                        Am stick de 8gb care l updatez mereu cu melodii.

                        Comment


                        • Am primit azi vesti bune.

                          Problemele la lant, intinzator au fost rezolvata incepand cu lotul de la sfarsitul lui 2013. ( in 2013 sau mai facut teste si sa ajuns la un rezultat favorabil)

                          Motorul a fost oarecum reproiectat.

                          Intinzatorul sa mutat in alta parte, si este acum electrohidraulic, deci va impinge inca de la inceput lantul. Lantul si el a fost schimbat cu un model care nu se mai intinde. Si ca sa stau linistit exista si un programel cu care se poate verifica intinderea lantului, la care voi apela in vreo 2-3 ani. Just in case...

                          Faza naspa ca cica am 5.7 litri ulei in motor dar daca este asa mult, chiar ca il voi schimba la 2 ani, ca eu fac 10000 pe an maxim.
                          Last edited by mumus; 29 August 2014, 20:43.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • N-ai cumva o factura aparte pentru REMAT ?? E din din 2014 sau 2013 masina ??

                            Daca ai dat doar pretul pe care il zici , cand voi schimba loganul din dotare , direct la dealer-ul tau din BV vin si le spun ca vreau si eu la acelasi pret .....

                            Comment


                            • Masina e din 2014, factura separata nu am. A costat cat am spus.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Eu la prietenul cu Vw Polo, am vazut ca i-au bagat 4,5 L de ulei Castrol in motor ..si el are 1.2 Tsi 105Cp..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google