Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine sa mai vrea masina noua cand romanii nu au cash iar conditiile de finantare din Romania sunt dezavantajoase? Cand se vand numa' sh <5000 de euro?
    Relativ putine persoane, ca mumus, care a dispus de banii aia.

    Nu-i luam in calcul pe cei care dispun de cateva zeci de mii de euro si-si doresc chiusapte nou, alb.

    Vanzarile Logan 1 s-au bazat in majoritate pe credite luate pe 10 ani, credite neachitate inca de multi. Mai e vreunul dispus ca dupa 10 ani sa faca alt credit pentru Logan 2?
    Iar cei care au luat cu banul jos masina, si au in continuare bani cam in acelasi buget, au de unde alege masini mult mai bune de 2-3 ani vechime.
    Sau un Toledo nou.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Eh, cand faci 300 000 de clienti de logan prosti ca nu si-au luat seaturi ca sunt asa ieftine si bune se ma oftica cate unul.
      Semnatura se pare ca ai ales-o corect

      Ma repet ptr a multa oara pe scurt.
      Am vrut sa iau mcv, ma costa 10300 cu toate reducerile, am mai pus 100 euro (o suta), Am luat un seat fara proiectoare,tempomat si senzori de parcare, culoare metalizata, (asta aveam in plus la logan)

      Nu regret alerea facuta, maine as alege la fel, si acum 10 minute mi-a venit la munca un amic (furnizor) care are logan, ia ghici ce a zis, a zis ca e mult peste logan, si prima oara ma intrebat : Cat te-a costat? 14-15000?

      Cand i-am zis ca, cat loganu mcv, nu ia venit sa creada, citez: Numai 10000 euro? ?

      Si ma mai repet o data nu fortez pe nimeni sa cumpere seat.

      Loganul sedan e mai ieftin... Dar atat.
      Last edited by mumus; 27 August 2014, 12:03.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        Cand i-am zis ca, cat loganu mcv, nu ia venit sa creada, citez: Numai 10000 euro? ?
        Domnule mumus, nu uita sa precizezi si conditiile in care ai dat doar atat pe masina. Cele reale.
        sigpic

        Comment


        • Ai dreptate, m-am dus am aratat oferta dacia mcv si iam rugat sa imi ofere un seat la bani de logan.

          Si la logan si la seat era inclus un tichet, doar ca seat a fost mai dornic in a prinde un client si a lasat din bani.

          Initial a lasat pana in 11000euro, dar avea faruri cu cornering,templomat 105cp si multe altele.
          Am refuzat, ne-am intalnit a doua zi si mi-au oferit varianta actuala la 10050 ...
          Last edited by mumus; 27 August 2014, 12:49.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • La Logan aveai si portbagaj, ca MCVul are ceva mai mult loc ca hatchul asta. Sau asa cred eu.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Ai perfecta dreptate, mcv era un pic mai spatios in portbagaj. Dar ca sa iti faci o idee, acest hach ar0e portbagajul masurat intre oale 100cm si pe lungime vreo 1o3 cm.
              Passat break din 2003 are 100 pe 100cm.
              Megane2 estate 2005 are 110 pe 100cm, deci am pierdut 10 cm in latime fata de fosta masina, care era foarte spatioasa. Bineinteles ca mcv avea portbagajul mai mare.

              Ps nu puteam trece insa cu vederea la logan faptul ca nu am indicator al nivelului de racire. Eu tin la masina si dau talpa doar cand apa ajunge la 90 grade.
              Last edited by mumus; 27 August 2014, 16:11.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • vineri iau salariul. platesc pe cineva sa se duca sa ii strice tastatura unui anumit utilizator.

                Comment


                • Te pune cineva sa intri aici si sa citesti sau sa tastezi ? ps: Tastez de pe telefon, are tastatura virtuala, iar degetele mele sunt mai mari decat tastele, mai nimeresc si pe langa, iar cireasa de pe tort este foarte dificil de urmarit textul... Imi este efectiv peste mana sa urmaresc daca am scris sau nu corect, cei ce folosesc chrome ca browser si au tastatura virtuala ai.type , cred ca ma inteleg.
                  Last edited by mumus; 27 August 2014, 16:29.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Foloseste ForrumRunner.
                    Il gasesti pe GooglePlay. E de folos
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • Am sa il incerc.

                      Ps: @skd ozanel La mine te refereai ?
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Nu la tine se referea.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • nup. ce sa am cu tine? esti pe threadul tau.
                          vad ca s-a prins singur. cred

                          LE: cred ca si vitrol a inteles.

                          LE 2: ozEnel nu ozAnel :p

                          Comment


                          • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                            Foloseste ForrumRunner.
                            Il gasesti pe GooglePlay. E de folos
                            ie cu bani ala

                            Comment


                            • Eh si uite de asta mi-am luat telefon cu ecran de 5.5, desi toata lumea spune ca umblu cu televizorul dupa mine

                              Comment


                              • @fof vazui... si parca e suma prea mare : )

                                Originally posted by skd_ozenel View Post
                                nup. ce sa am cu tine? esti pe threadul tau.
                                vad ca s-a prins singur. cred

                                LE: cred ca si vitrol a inteles.

                                LE 2: ozEnel nu ozAnel :p

                                Scuze, ai scris chiar dupa postarea mea, am gresit, scuze inca o data.

                                Originally posted by hasserro View Post
                                Eh si uite de asta mi-am luat telefon cu ecran de 5.5, desi toata lumea spune ca umblu cu televizorul dupa mine
                                Eu am ecran de 4, dar nu pot purta la mine un telefon mai mare, nu suport, am luat tableta, dar nu este ergonomica, e la ficamea.

                                Uite si cateva poze mai de doamne ajuta, cu mici detalii, scuzati praful din poze.


                                armrest-ul fetei de usa, moale .


                                A se observa plasticul, care este de doua feluri. Cel cu romburi din cauza ca am facut pozele seara, chiar si cu blitz extern nu au iesit la fel de bine ca in realitate, dar nici nu vedeam pe ce fac focus, asa ca...


                                Scuzati praful A se observa materialul moale si sticky din interiorul spatiului de depozitare.
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 28 August 2014, 08:45. Reason: Automerged Doublepost
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google