Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Dacia pachetul legislativ(trusa 4a,stingator 3a, 2 triunghiuri) e obligatoriu si cost 40e cu tva

    xa= valabilitate in ani, ca si astea expira.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Stiu. La Seat e cadou.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Deh, o marca care nu a scos profit in ultimii 7 ani trebuie sa vanda ceva, deci reduceri, cadouri etc. Dacia a scos profituri si vanzari record, isi permit sa tina pretul sus,
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Si ma intereseaza asta? Cred ca ti-ar fi convenit tie sa iei masina cu vreo 15oo e mai ieftin Da na, daca dacia e pe profit fi mandru
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Deh, o marca care nu a scos profit in ultimii 7 ani trebuie sa vanda ceva, deci reduceri, cadouri etc. Dacia a scos profituri si vanzari record, isi permit sa tina pretul sus,
            Normal ca are profit, cu tabla care rugineste inca din fabrica, cu suruburi lipsa, plastice din ce in ce mai prost imbinate, compresoare de 10 lei, in loc de roti de rezerva, etc. (asta ca sa pastram trendul de hater pe care tocmai l-ai initiat)
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Momentan ma bucur ca nu lucrez la SEAT.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Ma, in brasov se vand, si noi, se face si buyback, chiar mi-a zis gagica ca dupa ce expira garantia imi va face o oferta de nerefuzat.

                Am mers destul de des pe la ei pana sa iau masina, si mereu vedeam masini noi, banuiesc ca nu le aduc ptr colectie
                Iar daca in toata tara e aceiasi politica, nu are cum sa nu se vanda.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Confirm, in Bucuresti am vazut deja vreo 3 toledo, toate la fel, albe si varianta lui mumus, au vandut ce era pe stoc.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    Normal ca are profit, cu tabla care rugineste inca din fabrica, cu suruburi lipsa, plastice din ce in ce mai prost imbinate, compresoare de 10 lei, in loc de roti de rezerva, etc. (asta ca sa pastram trendul de hater pe care tocmai l-ai initiat)
                    @darksid3: o tona de modele auto au exclus roata de rezerva in favoarea kitului. Sau prin 2000 cand la opeluri iti dadea roata aia de dimensiunea unei roti de carucior de butelii cm era? Sau acolo mere ca "ie" opel. Sau la VW mere kitul de pana ca "ie" VW? Plus ca Dacia doar la modelul aniversar da kitul, in rest roti de rezerva cu dimensiune NORMALA.
                    - Pe de alta parte nu inteleg ce aveti atata cu negociatu? Dacia vinde, normal sa nu negocieze. Nu vrei tu sa cumper ivrea altu. Seatul care POATE (ca sa nu sariti pe mine ca zic cum ca nu s-ar vinde!) sta mai prost la vanzari face anumite concesii e logic.
                    - La cat ati vb de negocieri aici maine ma apuc sa negociez pretul painii la magazin pe bune!
                    -cred ca mr.k are un script acolo in PC, care genereaza reply-uri de genu "loganu e rebuturi", "loganu' rugineste", "loganu' e naspa", la fiecare post aparut pe un thread )).
                    sigpic

                    Comment


                    • Script-ul de avertizare genereaza reply-uri numai la osanalele ridicate.
                      L-am pus si pe telefon, si pe tableta...

                      Vinde Dacia in Romania de rupe, ce sa zic.. pot sa mareasca si preturile mai bine decat sa negocieze.
                      Last edited by mr.K; 27 August 2014, 09:15.

                      Comment


                      • 350 000 de masini fabricate anul trecut la Mioveni nu s-au dus in Romania in totalitate. Si mai sunt 2 fabrici in magreb, una in rusia, una in brazilia, una in columbia, una in india.....
                        Seat a vandut tot anul 330 000 de masini.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Eu cred ca aluzia a fost foarte clara. Nu te crampona asa mult in roata aia de rezerva, sunt alte probleme mult mai ardente. Bine ca nu lucrezi la Bugatti, ca si VAG-ul pierde un milion de euro la fiecare bucata vanduta...parca iti intra tie, profitul Reno, in buzunare sau dai bani din casa, la Seat.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • @ einstein
                            Si? A spus cineva ca seatul se vinde mai bine ca dacia ?

                            Sunteti in stare sa inventati motive de chat pe acest thread .
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • - am zis ca dacia vinde nu pentru ca iau cota-parte din profit si nici pentru ca nu mai pot eu de cat de mult "vinde" frantujii. Ci pentru ca asta este un motiv pentru care ei nu negociaza preturile. Simplu.
                              Pacat ca nu stau aproape de mr.k. L-as lua sambata la shopping la hypermarket poate ies si eu mai ieftin in urma negocierilor sale ))
                              sigpic

                              Comment


                              • Daca toti clientii ar comenta la greierasi, tabla goala, butoane puse aiurea, becuri lipsa...si ar privi si in alte ograzi, cred ca dacia ar face schimbari, la pret sau la calitate. Dar daca ptr client este ok, de ce sa nu vanda la pret mare.

                                Vorba aia, prost nu e ala care cere...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google