Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu regăsesc Renault Captur în clasamentul de mai sus.

    Comment


    • bine tvaistain, seat este o masina de cacao
      Dacia e supermasina ca se vinde bine gandire cu care vei ajunge departe in viata
      Mananca tu incontinuare franzela asezonata cu cartofi,delicatesele romaniei dupa gandirea ta
      Si stai pe minim pe econonie, ca asa are majoriatea, asa e bine

      Pe vremea lu rapostatu' daca erai nascut in perioada aia, stii ca unii se asezau la o coada vazuta pe strada asa din instinct, dupa aia intrebau ce se vinde.

      Loganul este masina poporui muncitoresc roman... Te-ai intrebat de ce nu se vinde la fel de bine sandero... Ptr ca este mai scump si ptr ca nu are portbagaj. 2 lucruri necesare romanului de rand.
      Uite, eu sunt perfect multumit de seat, asa ca si daca as fi unicul lor client, tot nu mi-ar pasa. Si probabil aia multi cu loganuri ruginite, cu ambreaj cu tremurici, cu deflectoare pierdute, cu vopseaua subtire si proasta, radiaza de fericire ca dacia vinde de rupe...

      Eu cred ca este mai interesant de urmarit cum o firma piate oferi calitate superioara la pret apropiat nu crezi?
      Last edited by mumus; 15 April 2015, 15:54. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Reveniti la subiectul topicului!

        Urmatorul "derapaj" de premiaza
        .
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • La vopsea cum sta sareta mumusache?
          Pe logan 2 e la misto vopseaua...se zgaraie si de la panza de paianjen!


          Sent from mobile
          Keep walking...

          Comment


          • Am si eu lacul sarit intr-un loc, mic, c-am de 2-3mm, de la vreo piatra, dar a sarit doar lacul. Cand se incalzeste afara, pun o picatura de vopsea, cat sa fie la nivel cu restul vopselei, e pe stalpul spate, nu e mare branza. Se putea si mai rau.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Prin brasov, si pe urma acasa in sacele, 6+13 km motorul sa incalzit repede, chiar foarte repede, ca a fost cald, viteza medie 29 km/h consum mediu 7.5, nu am tras de masina decat de vreo 2-3 ori, in rest mers normal, cu turma.
              Masina a devenit dintr-o data mai silentioasa, si nu numai din cauza gumelor de vara.

              Gagica de la reprezentanta zicea ca pe la 7000km isi da drumu masina, va consuma mai putin si motorul va fi si mai silentios.

              Partea cu silentiozitatea pare sa se confirme, restu nu. am vreo 7500km
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • asta am observat si eu, de ex zilele astea masina a devenit neobisnuit de silentioasa, adica nici nu zici ca e dacie

                eu stiu ca citisem undeva ceva legat de asta si anume, sper sa nu zic vreo prostie dar asta retin, ca vara zgomotul are o viteza mai mare comparativ cu sezonul rece; ideea e ca vara zgomotele din compartimentul motor se disipa mai repede decat iarna-> silentiozitate....asta era ideea articolului si mai era ceva si legat de umiditate. l-am citit mai demult, erau date si niste diferente de viteza intre cele 2 anotimpuri in ceea ce priveste propagarea zgomotului
                Last edited by cristi....; 16 April 2015, 21:12.

                Comment


                • Aerul rece e mai dens si transmite sunetul mai bine/repede, ca iarna pe ger auzi o crenguta rupanduse de la departare.
                  Absolut irelevant pentru ce auzi tu in masina unde zgomotul se transmite prin tabla.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Salut mumus, nu te-am mai vizitat de mult.
                    Cum mai e masinuta, te simti bine cu ea?
                    In sfarsit m-am hotarat si eu sa cumpar ceva - de Paste am intrat in posesia unui Mitsubishi ASX echipare Invite cu motor 1.6 benzina.
                    Cu asta m-am inteles cel mai bine la spatiul interior pt picioroangele din dotare

                    Comment


                    • Daca imi permiteam sa intretin o masina adevarata, sincer ma doare sufletul dupa un L200.


                      Seatul este perfect, nu are defecte, nu face figuri, nu am nimic sa ii reprosez, poate consumul...da na... asta e.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • L200 chiar e masina. Daca iti permiti un consum de 12-14 si intretinerea chiar merita
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Am avut privilegiul sa o conduc, si sa am feedback de pe masina de la electrica, deci frecata si incarcata mereu, in sute de mii de km zero probleme...

                          Aia e masina, si in oras poti scoate si 8-9, dar cu piciorul ca un fulg.

                          Oricum, masina aia o numesc buna la toate. Ideala de familie.

                          Doar ca... e scumpa, dar ieftin si bun nu exista...


                          PS: sa o stapaneati si calaresti sanatos! Poate o prezinti?
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Testul pe uscat pe un programel android anul trecut a fost 10.8 secunde, acum am filmat, facut o incercare, daca plecam cu mai putin sart, scoteam si mai bine.
                            Asa la ochi zic ca sunt 11 secunde. Eu sunt multumit.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Daca nu te superi pun aici 2 poze cu ea - nu prea sunt genul care sa scrie mult, ca sa merite sa ii fac un thread separat.
                              Inca e pe numere temporare de Ungaria - de acolo am luat-o cu aprox 4000 de euro mai ieftin decat de la dealerul Mitsubishi din Timisoara ...
                              MCV-ul o sa il las in familie, la taica-meu, pt ca eu unul sunt foarte multumit de masina aia.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                Daca imi permiteam sa intretin o masina adevarata, sincer ma doare sufletul dupa un L200.


                                Seatul este perfect, nu are defecte, nu face figuri, nu am nimic sa ii reprosez, poate consumul...da na... asta e.
                                Ai stat vreodata in spate pe un drum mai prost in masina aia goala, fara nimic in bena? Sau sa conduci pe zapada una fara ESP?
                                A avut un amic una de la munca si a fost foarte fericit cand i-a venit dusterul. Daca nu ai nimic de carat in afara asfaltului cu ea (mistreti morti, materiale de constructii ect), masina e un compromis foarte prost.
                                Seatului ii reprosezi consumul prea mic fata de un L200?
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google