Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca il tii numai pe sosea si in oras chiar nu vad de ce ai vrea un 4x4
    Chiar nu vad de ce ai avea nevoie de un SUV, fie el 4x2 sau 4x4, in situatia asta.

    Comment


    • daca e sa o luam asa, 99,9% dintre suvurile existente din ro nu ar trebui sa existe;

      in al 2lea rand suzuki vitara nu e suv, la fel cum nici captur nu e sau altele mai mici care acu nu mi vin in minte...opel moka samd

      studiile au aratat ca vreo 80% dintre suvuri se vand in varianta 4x2

      apoi mai exista niste artificii care sa emuleze sistemul de tractiune 4x4 cum e la captur de ex, acel sistem xmode care regleaza un pic parametrii esp-ului si directionarii cuplului la roti si care face cam acelasi lucru ca un 4x4 atat timp cat nu exagerezi; totul numai din electronica
      Last edited by cristi....; 11 May 2015, 14:36.

      Comment


      • Nu va infierbantati aici pe tema suv ca inca am seat cel putin 4 ani cine stie poate imi asfalteaza si mie strazile pana atunci, am vreo 150 metri de macadam momentan si in urcare
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Iti cumperi Leon 4x4, ca sa nu schimbi marca.


          studiile au aratat ca vreo 80% dintre suvuri se vand in varianta 4x2
          Pentru ca nu au bani de 4x4, ci sunt doar fuduli.

          Comment


          • Hai sa lasam suv, eventual indrumati-ma unde gasesc bare auto mai ieftine cu acesta de prindere? La reprezentanta si la thule e 650lei.uploadfromtaptalk1431344911419.jpg
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Vrei sa-ti urâţeşti maşina?

              Comment


              • Nu, si pe megane le montam doar la nevoie, si aici va fi la fel, suporturile de biciclete atarna suparate pe peretele garajului... Si cum a venit sezonul... Ar cam trebui sa pun ceva sus, am gasit ceva si la 300 lei, dar : nu se stie cum arata, cand vin, si sa comand ceva ce nici nu stiu cand apare... Mai bine renunt, iar 650 lei la reducere la reprezentanta iar este mult, hai ca o bicla o arunc in masina, dar doua... Deja stric una alta la ele. Deci trebuiesc bare, mai ales ca imedeat vine si a treia bicla
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Legat de navigatie : Nu cumpara RNS 315, e o mizerie ordinara. Un prieten care a avut pe mana un b6 de firma cu asa ceva a ajuns de 3 ori in service pentru resoftare (ramanea blocat la sigla VW)

                  Comment


                  • Anvelopele de iarna conti TS 850 sunt mai zgomotoase decat cele de vara Goodyear duragrip. Diferenta e sesizabila si la mine intre cele doua.

                    Comment


                    • Probabil good year sunt mai bune decat nexen

                      Originally posted by Bizo View Post
                      Legat de navigatie : Nu cumpara RNS 315, e o mizerie ordinara. Un prieten care a avut pe mana un b6 de firma cu asa ceva a ajuns de 3 ori in service pentru resoftare (ramanea blocat la sigla VW)
                      Am citit mult, eu intotdeauna ma documentez inainte, exista versiuni de soft fara probleme. Cu o suma modica se rezolva, oricum inca nu mi sa pus pata. Problema era cand nu aveam difuri in spate, acum ca se aude muzica clar si bine, parca nu imi pai pasa asa de mult de player.
                      Last edited by mumus; 11 May 2015, 16:37. Reason: Automerged Doublepost
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Continental Ts850 185 / 60 R15 au 71dB conform producatorului.
                        Nexenurile, daca sunt N'Blue HD+ ca pe rapid au tot 71dB.
                        Cel putin asa sustin producatorii.

                        Comment


                        • Chiar azi ascultam la ele, ca ati adus vorba, nu auzeam nimic, nici motorul, doar rotile unui sprinter de pe langa mine, dar pe alt tip de asfalt le-am auzit si pe ale mele, pe la 70 pe ora, si tot azi, plimbat cu turma in bv, inclusiv centru, 18 km, 28 media, 6.4 consumul
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Si se pare ca mai am ceva airbaguri de care nu stiam, in afara celor din scaune si din bord, or fi cortina?uploadfromtaptalk1431443625697.jpg
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Fiind in stalp e cel cortina

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                Si se pare ca mai am ceva airbaguri de care nu stiam, in afara celor din scaune si din bord, or fi cortina?[ATTACH]501250[/ATTACH]
                                Daca tu dupa apropape un an de cand ai masina nu ai descoperit ca pe stalpul portierelor ai inscriptionarea airbag ti-ai dat cu firma in cap...vrei doar ca lumea sa iti comenteze pe supermasina cumparata ...scuza-ma ca iti spun...dar esti jenenat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google