Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut! Tu ce masina mai ai? Ca la biciclete am vazut ce ai facut.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Bine ai revenit!

      poate e timpul sa mai dati drumul si la altii ;)

      Comment


      • Lighean 1.2 de 2016. Buna carutza.
        Keep walking...

        Comment


        • Originally posted by crististreulea View Post
          [B] Azi am fost la un testdrive cu noul fiat tipo ( tot la Dip motors) Mi se pare peste toledo, exceptand motorizarea, 1.4 16v 95 cai, care pe langa seat e lesinat rau. dar, ca masina de familie e ok, mai ales ca nu mai am nevoie de portbagajul mare. Dupa mers destul de agresiv pe anumite portiuni, ma asteptam la un consum mediu de 8... si a scos 6.4 Jos palaria. Masina testata cred ca se va vinde maine, dar astept oferta de la ei. Posibil sa schimb marca daca primesc o oferta buna. Ma tenteaza din 2 motive, alti 4 -5 ani de garantie, si masina noua, nu de 4 ani...


          Salutare! Ce kilometri are masina? De ce o alta masina, din moment ce aceasta e in stare foarte buna si merge foarte bine?

          Comment


          • Pai, simplu, avea 15000 km, masina de testdrive o primeam aproape la schimb... Doar ca... Sa vandut, dar am apucat sa o conduc macar... Si astia voiau sa i-mi faca o oferta ptr unul nou, cu aceleasi dotari pana la 10000 euro... Si voiam sa ma bag, ptr garantia de 5 ani parca, sa dorm linistit...

            Cand am fost peste cateva zile la revizia de 4ani, am fost convins de catre mecanici sa raman cu seatul meu, ca e ca nou mecanic... Si ca cu fiaturile au multe probleme...

            Deci inca cativa ani raman cu Seat.

            Ca idee pun cateva poze cu consumul masinii la mers linistit {sotia la volan} si pe un drum mai lung a scos si 4.8, in conditiile in care la mine lua si 7... Si eu sub 6 nu prea mai pot sa scot. (Talpa mai grea)

            Loganu din spate e al socrului, 1.2 acum il inmateiculeaza pe RO, a fost pe DE.

            E multumit de el, doar ca e lesinat.
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 27 August 2018, 12:25.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Pai asta voiam sa zic, ca Seatul tau sta bine la toate capitolele, nu are rost sa iti iei altceva (poate, doar, daca vrei ceva mai puternic).

              Sa stapaneasca sanatos Loganul!

              Comment


              • Il are de vreo 2-3 ani deja


                Ciar in ceea ce ma priveste, mai puteenic nu am nevoie
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Iar am bagat aditiv, tot Millers, ce se simte instant este ca la relanti motorul nu se mai aude deloc, iar dupa cativa km facuti se simte si ca trage mai bine. Cred ca mai am maxim ptr un plin, sigur mai cumpar, ca este pana acum singurul aditiv care chiar face ce zice. Si o poza mai din vara.
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 5 September 2018, 14:51.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Ne apucam de o treaba
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 9 September 2018, 11:34.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Asa le-as vopsi, vreo idee mai buna? Lac semi mat? sau lucios?
                      Attached Files
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • + Jantele ar merge gri antracit mat
                        + un accent rosu pe partea de mijloc jos a barei fata
                        + un accent rosu pe laterale in partea de jos
                        poate si un spoiler micut in spate dar trebuie studiat sa se potriveasca estetic
                        Attached Files
                        Last edited by stolniceanulucian; 9 September 2018, 18:50.
                        Logan GPL 1.4

                        Comment


                        • Masina ramane stock exterior, gri antracit, sa vad acasa pe pc.
                          Ma tot bate gandul sa trag o folie neagra in zona in care ai pus tu cu rosu, sa vad cum arata, o sa iau zilele astea, dar nu rosu, ca nu e masina sport. Si jantele vor fi intr-o culoare, dar trebuie sa arate bine, ma gandeam la un galben pal cu lac semi mat, culoare gen evo, dar mai pal, dar sotia zice ca e cocalaresc.

                          Teoreric ramane ce am pus mai sus, posibil lucios.
                          Last edited by mumus; 10 September 2018, 09:50. Reason: Automerged Doublepost
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • De 2 zile fac drum mai lung, adica duc copilul la scoala, in centru... Deci trec prin tot traficul, dupa vreo 14 km, consum 2 zile la rand 6.1. Mers normal. Cu turma, sau chiar mai bine uneori.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Maine le iau de la vopsit. Sa vedem la lumina zilei cum arata.

                              Niste poze mai mari (suprafata) nu reusesti a insera? Poate realizezi ca ti le-am editat pe ultimele...
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 19 September 2018, 18:13.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Gata, au sosit jantele, le am in portbagaj, culoarea reala este una inchisa, arata super, in poza nu reusesc nici cum sa fac sa se vada culoarea reala. Seamana cu ce se vede in poza de mai jos. Lacul este semi mat.

                                Este vreo peoblema cu marimea imaginii?

                                Ti-am precizat mai sus, DA! Te rog sa le inserezi ca toti ceilalti, prin Gestiunea Atasamentelor.
                                Aceasta este ultima editata, urmatoarele vor fi sterse.
                                Merci!
                                Attached Files
                                Last edited by 77sky; 20 September 2018, 18:38.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google