Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se apropie perioada concediului, si masina are imedeat 5 ani si 45000km, si am schimbat azi la ea cureaua de accesorii, sa fiu sigur ca nu ma lasa pe unde nu trebuie...
    Attached Files
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Salutare! mumus tu ai android play la masina? ai prmit masina cu covorase ptr interior?

      Comment


      • Nu am android, si da, am primit covorase, stingator, trusa primajutor...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Si am pus leduri pe faza scurta, nu le-am probat inca noaptea, ca prima impresie cele stock par a lumina mai bine, dar daca ma las jos de tot, cele cu led orbesc...
          Daca nu lumineaza bine, le voi pune doar ptr flashuri pe faza lunga, dar momentan sper sa lumineze bine noaptea, ca din poze de pe net si dupa ce zic proprietarii, lumineaza mai bine ca un halogen, acum... Ramane de vazut... IMG_20190607_193153 (1).jpg IMG_20190607_194301.jpg IMG_20190607_193254.jpg IMG_20190607_193209.jpg IMG_20190607_194704.jpg
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • N-am nimic cu tine , dar acele mizerii de leduri , puse fie pe faza scurta/lunga deranjeaza foarte mult pe cei din sens opus , n-ai idee cat de mult jeneaza , pe langa ca sunt ilegale !
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Eu nu pot spune nimic, pana nu ies cu ele in trafic, daca iau flashuri, le trec pe lunga. Dar sincer, nici nu cred ca vor lumina ok, vedem...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nu ai cum sa le treci pe lunga, sunt total diferite ca soclu È™i prin modul în care difuzeaza lumina, cele pe lunga nu sunt făcute sa bata într-o singura directie.

                Comment


                • Pai tot h7 am si pe lunga...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Acum vad ca e acelasi soclu , dar daca te uiti cu atentie la becul led iti vei da seama ca vei avea doua faze scurte pe far, din ce vad eu in poza ledul este decat pe o singura parte , daca e si pe celelalte parti vina este a mea.

                    Comment


                    • Sunt cate 3 leduri pe ambele parti, acum am ajuns acasa, si m-am uitat pe perete, lumina proiectata are aceeasi forma, ca si cu halogenele, eu sunt doar curios daca perdeaua pe asfalt este mai buna, mai slaba sau la fel, sunt reticient tocmai ptr ca nu are ventilator sau vreo sursa de ventilare, de asta si daca sunt bune, tot pe lunga ajung. Asa la prima impresie la lumina proiectata un garaj, par ok.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • So....am trecut la Seat

                        Da, trage bine si se "simte" mult mai bine ca Loganul.

                        mumus am o intrebare pt tine: Iti mai aduci aminte cum aveai nivelul la uleiul din fabrica??

                        Eu am putin peste maxim (cam 200ml), lucru care ma ingrijoreaza. De ce oare sa puna cei de la Seat mai mult ulei? Oare e nou motorul si conteaza.....
                        Oricum, parca si loganul avea pe joja 2mm peste maxim cand l-am cumparat.

                        Comment


                        • Salut, sa il stapanesti sanatos!!! La mine era, si este mereu sub maxim. Amiralul Ce motorizare? Cati cai? Ce dotari?


                          Am facut acest filmulet ptr curiosi. In primele 20 de secunde pe faza scurta sunt ledurile, dupa primele 20 de secunde pe scurta apar becurile halogen valeo ...




                          Am trecut de frica amenzilor la halogen pe scurta, si la led pe lunga, sa fiu legal... Ca lunga oricum nu o folosesc doar la flashuri...




                          Attached Files
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Desi pare ca ar fi luminat peste halogene si pe scurta...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Toledo 1 Tsi 110 cp DSG7 XCellence 2019.
                              Am inteles ca (de fapt scrie si in manual) in perioada de rodaj ~3000 km, motorul asta papa cam 500 ml ulei....si cred eu ca d`asta au pus un pic peste maxim.

                              Cat despre perfomante, motorul e super reusit. Trage la fel ca cel de 1.2 tsi 110cp.

                              Comment


                              • Sa il stapanesti sanatos si multi kilometrii fara probleme.
                                Uleiul cu 200 ml peste maxim pare cam prea mult.
                                Nu doresc sa poluez topicul dar niste impresii despre DSG7 ar fi binevenite (cred ca si initiatorul ar fi interesat).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google