Un Nou VYP Sibian

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Nou VYP Sibian

    Buna, tocmai am achizitionat si eu un Lodgy. E alb, e ceva de lucru la el la partea din spate.
    Masina e din 2012, are 115000 km, 1.5 dci de 107cp, cutie in 6 trepte, varianta prestige. masina am adus-o din Cehia dupa ceva peripetii, este cu numere de Franta, luata la licitatie de la o firma de leasing.
    Weekendul acesta intra la reparatie, intrebarea mea e urmatoarea, am de lucru la hayon, sa-l fac clean9scot sigla si butonul de deschidere) sau sa-l las asa.
    Trebuie sa-i fac zilele acestea poze si am sa revin cu detali pe parcursul evolutiei masinii.
    Deci avem din nou de lucru...............
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

  • #2
    Sa te conduca sanatos
    Nu stiu cu sta fara buton daca ti cont ca are un hayon imens


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • #3
      si taxa sa o inscrii pe RO cat te duce?
      sigpic
      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

      Comment


      • #4
        Sincer nu m-am uitat, e euro5, 116 gazele
        Daca scot butonul si emblema, hayonul are pe mijloc plasticul acela ca la usile de mcv, nu cred sa para asa gol avand si numarul pe el.
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • #5
          Felicitari pentru achizitie.Eu zic sa faci portbagajul clean,scos buton,emblema Dacia si scrisul cu Lodgy,iar plasticul unde vine lumina de la numar vopsita in culoarea masinii si bara spate toata in culoarea masinii,daca vopsesti cumva si bara spate.
          Last edited by dan.moraru; 30 October 2014, 21:04.
          sigpic
          https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
          http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

          Comment


          • #6
            Ma gandeam la bara spate sa o las mustata neagra si sa iau un chit de ala tip stepway si atunci am negru la mustatile barilor, la buza aripi, pragurile si bandourile de pe usi.
            Ar iesi masina alba, inclusiv grila fata dintre faruri si negru jos de jur inprejur plus negru la geamuri.
            Stie cineva o schema electrica de dacia generatia noua, pentru cruise, eu am numai limitator si vreau sa-i montez si cruise control?
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • #7
              Daca are 115 000 in 2 ani..a fost pe distributie ceva. Totusi Lodgy e asemanator cu Mcv..de ce nu ai luat Doker?Mie mi se parea mai interesant si mai mare
              Last edited by Allyn_y; 30 October 2014, 21:27.

              Comment


              • #8
                A fost pe o firma de asistenta medicala, am luat-o ca sa meritat la bani si pare mai "stilata" ca doker care bate mai mult catre utilitara.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #9
                  Si ai nevoie de ditamai autobuzul ?
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #10
                    Am zis chestia asta pt ca stiu ca tu ai avut Mcv si mi se par f similare deasta .Dokeru parca e mai mare si arata altfel deasta ziceam,mie cel putin imi place .Oricum s-o stapanesti sanatos,motorizarea e f buna!
                    Attached Files
                    Last edited by Allyn_y; 30 October 2014, 21:48.

                    Comment


                    • #11
                      Arata frumos si doker dar nu place la doamna, masina am adus-o pe roti din cehia, merge foarte bine, consum foarte bun, initial am luat-o pentru vanzare dar dupa ce am vazut cum se comporta am hotarat sa o pastrez.
                      Nu am nevoie de autobuz, dar i-mi plac masinile mari.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • #12
                        Eu am avut intentia de a cumpara Dokker dar cand m-am suit in el mi-a trecut repede.
                        Aveam inpresia ca sunt in duba , prea multa tabla goala la interior si nu asa mare cum pare de afara.
                        Si mie imi place mai mul Lodgy


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by stoicanu View Post
                          Si mie imi place mai mul Lodgy
                          Deşi place la mai multă lume, totuşi nu prea se vinde. Din ce am citit, se pare că tocmai din acest motiv cei de la Renault se gândesc să renunţe la el.

                          Comment


                          • #14
                            Se pare ca pretul de vanzare nu este tocmai accesibil.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Felicitari de achizitie si sa te plimbe sanatos.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google