J o b

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faina masinuta. Multi km fara probleme si spor la modificat ;)
    sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

    Comment


    • bravo domnu' jelly, ai facut ceva treaba, mai ales tinand cont ca e vreme nu prea prielnica. cu sonda de temperatura ce ai facut, s-a rezolvat? si sa stii ca masina asta, daca o ti in ritmul asta, o sa te scoata la pensie, nu o sa aiba moarte ! ! ! Respect ! ! !
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Multumesc @cristi_alex !
        Multumesc @B-64-MVP dar ceea ce am facut eu este putin fata de alti colegi de pe forum, dar e un inceput.Cu sonda de temperatura nu am facut nimic deoarece cred eu ca este termostatul deoarece deschide mai devreme fata de cat ar trebui si ca sa fiu sigur cel mai bine trebuie sa merg sa-i fac o diagnoza sa vad care este exact cauza dar nu prea ma lasa timpul asta, iar de schimbat masina o voi schimba cu siguranta si asta pana sa ma prinda pesnia, sper

        Comment


        • Buna treaba cu antifonatu , domnule jelly! Si eu am facut aceasta operatiune la 2 luni dupa ce am luat masina... Eu am antifonat si pasajele rotilor din fata chiar daca a fost mai mult de munca prin demontarea plasticelor, dar a meritat efortul.
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • Revin cu 2 poze mai vechi si cateva de azi cu montarea rotilor de iarna, iar pe cele de vara le-am spalat si acum se odihneas pana la primavara!
            Attached Files

            Comment


            • frumos si intretinut loganul tau! bravo!
              de unde ai luat vopseaua cauciucata si ceara si cat ai platit pt ele (pm daca nu vrei sa faci public pretul).
              Acum cateva intrebari...: inainte de a vopsi pasajele aripilor si oala roatii de rezerva cum ai curatat zona? doar spalata bine sau ai mai folosit si altceva ?

              Protectiile de plastic din spate le-ai dat jos inainte de a vopsi? Cum ai protejat gaurile unde sunt folosite suruburile de plastic cu care sunt prinse protectiile alea de plastic? Le-ai vopsit si pe acestea (protectiile de plastic) pe interior? are aderenta antifonul cauciucat pe plasticul acela?Cat de gros poate fi stratul pe plastice-tabla? in zonele in care nu ai loc pt pensula ai zis ca ai dat cu ceara; are aderenta vopseaua cauciucata pe ceara?
              intreb asta pt ca in primavara am de gand si eu sa fac o operatiune de genul asta, care va cuprinde si pasajele fata + praguri + ce-oi mai gasi pe acolo pe dedesupt de antifonat, in principiu as vrea sa fac toata podeaua, si nu prea stiu cum se face asta...
              sper ca nu te-am stresat cu intrebarile mele, dar vreau sa fac o treaba buna de la inceput...multumesc mult !

              Comment


              • Nu Ionut stai linistit ca nu mai stresat, pai sa o luam cu inceputul: vopseaua am luat-o dintr-un magazin de pe la Obor dar se gaseste cam in toate magazinele cu vopseluri, parca 20 lei a costat iar ceara am luat-o de la cineva care lucreaza intr-un service auto. Inainte de a vopsi pasajele rotilor si oala rotii de rezerva am curatat bine cu o carpa umeda zonele respective dar inainte de asta ca sa-mi fie munca mai usoara cu o zi inainte am fost la spalatorie si am curatat bine la presiune acele zone.Protectiile de la aripi nu le-am dat jos

                Comment


                • Ieri am avut ceva timp liber si am fost la AMG sa schimb termostatul pentru ca asta era cauza de imi arata 2 linii pe bord la temperatura apei. Sunt multumit ca nu ma dus mult toata lucrearea si spre uimirea mea termostatul de origine a costat 40 lei cumparat de la ei. Pun cateva poze cu termostatul vechi.
                  Attached Files

                  Comment


                  • ai iesit super bine la pret jelly, si bine ca ai rezolvat tot ! ! !
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • Da am iesit bine la pret si sper cand o veni frigul sa nu-mi faca iar probleme cum am citit ca au mai patit si alti colegi

                      Comment


                      • Frumoasa masina...se vede ca ai mare grija de ea.Oare cum ti-a venit ideea cu terosonul la oale???Oricum a fost o treba buna.Cunosc persoane care au dat 3 straturi de vopsea.Cand ai timp sa dai si plafonul jos si sa o izolezi si acolo.masina o tii in garaj ca prea arata bine !!!!Zici ca acum este iesita pe portile fabricii.Numai bine si sa te vad cu 500.000 km fara probleme
                        sigpic

                        Comment


                        • foarte ingrijita masina ! ...in ritmul asta faci 500.000km fara probleme la caroserie ! ...bafta !
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • super treaba cu antifonatul se vede ca ti la masina bafta
                            sunt bucuros ca sunt in logan club targoviste

                            Comment


                            • Multumesc baieti, nu stiu daca o sa ma tina 500.000 de km dar n-ar fii rau iar treaba cu antifonatul mai am de lucru la ea si asta poate vara.

                              Comment


                              • la vara la vara , si eu cat un dispozitiv sa pot rasturna masina pe o parte , s`o antifonez pe burta bine bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google