Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari pentru participare si pentru victimele care ti-au cazut in plasa!
    La mai mare!!!
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • un video de la mine !

      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

      Comment


      • deci kingpin'u a iesit invingator? f tare
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Da eu am iesit castigator in fata Fordului Probe, iar cu plecarile am tot exersat ca era bai mare acolo am incerca sa plec gradual ca sa nu rup prea tare aderenta si cat de cat a functionat dar din cauza caldurii nu prea am mers bine sunt cam dezamagit ca eu am dat 110% din mine sa scot un timp mai bun. Oricum se pare ca timpul cel mai bun l-am scos cu rotile de strada ! Greutatea rotilor conteaza enorm, cele de strada pe 17" fiind cu 1kg mai usoare decat semi slicurile+ jantele de tabla pe15".
          Multumesc de urari :*
          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

          Comment


          • intradevar ceva nu mergea bine... in ungaria ai scos 15.04 cu jantele de 17 oricum rupe masinutza felicitari din partea mea!!!!!

            Comment


            • in ungaria este pista tratata si lipicioasa , plecarea e cat de cat buna .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • atunci i-ati niste jante pe 15" usoare .. o.z
                Its just a car ...

                Comment


                • O masina de drag trebuie sa sufere la aspect, asa ca nu stiu ce cauti la curse cu jante mari. Este regula de baza in astfel de curse, mai ales la un logan.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Originally posted by raduprov View Post
                    atunci i-ati niste jante pe 15" usoare .. o.z
                    ATS DTC , am testat eu unele si am ramas impresionat....
                    felicitari groza pentru participare....

                    Comment


                    • Poate ar merge si de 14" cu greutate redusa si latime ceva mai mare, atat cat sa aiba un demaraj bun masina.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • re

                        @Doc: Nu stiu dece cu rotile pe 15 cu semi slickuri am scos timp mai prost, m-am paranoizat si am pus cele pe 17 cu care din prima am scos timpi mai buni, poate si tipul de cauciuc era mai adecvat pentru asfaltul respectiv. Oricum nu sunt deloc multimit cu timpul de 15,4 problema e ca acuma am alte cheltuieli si nu ma pot acupa de masina, sincer nici nu mai vreau pana in toamna sa mai fac ceva la ea, dar in toamna bagam upgrade
                        Attached Files
                        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                        Comment


                        • bravo victor, si eu ma asteptam la un timp sub 17, dar cum zici si tu datorita aderentei proaste nu prea am reusit.
                          Ne mai auzim noi

                          Comment


                          • Ai mai multe variante:

                            1. gumele semi-slickuri trebuie sa le incalzesti inainte de cursa;
                            2. plecarea sa o faci de la limita aderentei
                            3. rotile find mai mici trebuie sa controlezi mai mult plecarea, altfel risti sa patinezi foarte mult
                            4. gumele nu au fost bune
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Gumele le-am incalzit, am incercat sa plec din diferite turatii, nu pierdeam la plecare cu semi slickurile ci mai incolo dupa 330ft si 660ft chiar nu-mi explic dece pierdeam pe treapta 3 si 4. Am bagat 12 manse cronometrate si tot degeaba oricum pana in toamna nu ma mai stresez pentru ca sunt multe lucruri care trebuie bibilite Multumesc baieti de ajutor si interesul acordat.
                              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                              Comment


                              • Atunci revizuieste graficul dyno, poate raspunsul se afla acolo.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google