Kingpin Mobil - logan 1.6 compresor, actual 1.8t

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Scuze Groza si admin pentru off topic. (Am uitat sa completez ca are si avocati multi).

    Comment


    • #77
      Astazi ne-am trezit bine dispusi si am zis hai sa mai lucram ceva la masinuta. Am mai umblat la evacuare cu traseu marit complet pana in spate si intermediara scoasa. Masina suna..tareeee, asa de tare incat nu mai are nevoie de claxon, nu se mai aude claxonul peste toba, asta vroiam sa zic. In primul filmulet se vede si eficienta discurilor de frana spate combinate cu cauciucuri bune, era sa o comita, vb aia de la bal la spital ;).

      Comment


      • #78
        Nu prea pierdeti vremea! Imi place cum suna. Fain! Cam ce pret?
        Last edited by 1q Mitru; 7 September 2009, 19:46.

        Comment


        • #79
          Belea...tre sa ma duci o tura

          PS: mah da n-ati avut un aparat mai bun pentru filmat?
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #80


            Pfuuu ce rapid i BBi asta mai !! Eu intru lejer pe forum cu gandu sa postez ceva filmulete cu evacuarea noua si degeaba ca mi-a luat-o mult inainte, deja au si postati colegii de pe forum reply la postul pus de el
            Si DA franele si cauciucurile fac diferenta, se vede clar pe filmare !!!
            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

            Comment


            • #81
              @Vgroza, om de baza bibi asta! Mda, roadele muncii incep sa se vada, aseara ne-am dat eu conducand un 1.6 16v cu Vgroza si al lui 1.6 (masina fara soft inca), am fost cu un bot de masina in fata lui. Oricum deja merge bine masinuta si power-u abia acum trebuie sa-si faca intrarea ;)!
              @1q Mitru, pret rezonabil, asa ca pt oameni pasionati .
              @Mishu_wrc la urmatoarea filmare te chemam pe tine cu aparat, stativ, etc ;).
              Last edited by Bibi; 8 September 2009, 07:36.

              Comment


              • #82
                Trebuie mentionat 16v stock...:P

                Comment


                • #83
                  Trebuie mentionat ca am plecat cu rotile virate cum am intors masina, deci trebuie revansa :P
                  Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                  Comment


                  • #84
                    Trebuie mentionat ca nu-i stres, oricum masinuta nu ramane asa, dupa cum am spus, power-u e pe drum!

                    Comment


                    • #85
                      Si pt ca noi suntem de parere ca faptele stau la baza vorbelor si nu invers, prezentam inca o dovada a ceea ce urmeaza sa facem pe "kingpin". Un compresor pt supraalimentare tocmai a fost achizitionat si speram ca in cel mai scurt timp sa-l si instalam. Am atasat niste poze pt cei interesati de subiect.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #86
                        Sunt direct interesat de subiect, mai ales ca tocmai azi se intampla sa aduc vorba de asa ceva cu niste prieteni... Ei insa se aratau cam neincrezatori...
                        Deci, ceva detalii ? Cam ce presiune are la iesire? Si este antrenat cumva de cureaua de accesorii ? Cat a costat compresorul si e cumva de la slk, asa cum scrie pe el?
                        Spor la tunarit in continuare... chiar is curios cum o sa iasa
                        I don't ride low, I fly high...

                        Comment


                        • #87
                          Si eu sunt curios ))
                          Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                          Comment


                          • #88
                            "Tot Clujenii - s fruntea"
                            Bafta!!!!!!
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • #89
                              am vazut-o si eu zilele trecute prin fata pe la pompieri, facea baiatu jaloane de pe o banda pe alta, masina imi place ca e joasa arata ffffffff bine, petele nu prea sunt pe gustul meu insa nu mie tre sa imi placa
                              bafta
                              http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                              Comment


                              • #90
                                Misto masina si ceea ce ai facut pana acuma la ea!
                                Bafta in planurile tale!
                                Vreau sa stiu si eu cum merge cu compresorul acela!
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google