golanul motanel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • golanul motanel

    Am ridicat azi de la dealer Prestige 1.5 dci 85 cp o sa postez momentan singura poza pe care am reusit sa o fac, este prinsa bara de MCV care a dat atatea dureri de cap pe aici, am fost destul de ocupat cu prima iesire, toarce frumos la 3000 am avut cateva escapade spre 4000 fuge bine, o sa il menajez pana pe la vreo 10000 cand se mai lasa motorul.
    Promit ca revin si cu alte imagini.
    Am comandat pe 31.10.2007 si am ridicat-o pe 10.11.2007 eu cred ca sunt norocos, a venit destul de repede
    Attached Files
    Last edited by crististreulea; 12 November 2007, 13:23.
    http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

  • #2
    foarte frumoasa masina
    sa o stapanesti sanatos ,chiar imi place cum arata

    ceva modificari crezi ca o sa-i faci ?
    "cromul este placerea mea"
    "cui nu-i place , valea"

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme!
      Frumoasa masina, se potriveste bara de MCV cu gri platine.
      Motorul se lasa pe la 5.000-6.000 km, nicidecum la 10.000 km.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        10x baieti incerc sa dau ochii cu voi astazi
        momentan sunt montate doar presuri de noroi si aparatorile pe spate, fata nu a mai avut dealerul pe stoc, vreau sa montez o cotiera ... sa vad si parerea voastra , in spatele fr de mana jos pe acea consola cu carcasa de plastic am montate butoanele de la geamurile electrice pe spatesi cam limiteaza accesul.
        Last edited by mdi_pro; 11 November 2007, 08:52.
        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

        Comment


        • #5
          frumoasa masinuta,cred ca am vazuto azi pe viu la intalnire
          sa o stapanesti sanatos si te asteptam cu ea la constanta la vara la plaja
          Last edited by crististreulea; 12 November 2007, 13:24.

          Comment


          • #6
            prestige-ul e tot prestige si daca mai e si de 85 cai e belea.respect pt posesorii de prestige.baga-i ceva muzica ,folie si mai gasesti tu ceva frumos pentru ea.
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #7
              Dpdv al sist audio,pentru mine e suficienta dotarea de fabrica, am fost dj 4 ani, m-am cam potolit acum mai iau parte la cate un party ,mi-au ajuns bubuiturile din discoteca, apoi daca vrei bubuituri parerea mea este mai bine serveste tata un club si te linisteste nu in masina.referitor la geamuri fumurii nu doresc asa ceva, daca doream era deja aranjata de dealer. Ca imbunatatiri ma gandesc la niste jaluzele(perdelute) retractabile pe spate si laterale spate .... daca stiti sistemul de la lancia dedra.
              Am mai facut un tur pe A2 Fundulea-Bucuresti merge belea are un plus de putere demn de invidiat ... intre 2000-3250, la 3250 rmp atinge 140km/h, n-am dat mai mult dar mai are pedala, la 2500 are cam 110 km/h si se simte forta motorului de indata ce-o calci
              Cateva poze sunt puse pe forum lasectiunea cu intalnirea din bucuresti 11.10.2007 este cea cu nr rosii.
              Am vazut pe undeva un articolol cu cauciucuri cu tepe de la Meridian, pt dori torii de Prestige va asigur ca vine echipat cu gume Continental...
              In final va relatez ca sunt foarte multumit de alegrea facuta..

              ce poze vreti sa postez? maine duc masina la spalat.... si o pun ceea ce va intereseaza aici.E murdara rau am mers pe niste drumuri mai laturalnice cu ea.

              proaspete si unde .... pozele de azi

              alte poze .....
              dupa ce am spalat masina am saltat capota motorului ... surpriza apa in partea stanga pe langa bateriie, pe acel capac (a nu se interpreta gresit , nu pe cel de la motor, sunt 2 stopi cazuti de pe capota, pe cel mic din lateral) ,ceva sugestii....poate un cheder mic ,se vede in pozele de mai jos
              Attached Files
              Last edited by andrei; 14 November 2007, 23:28.
              http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

              Comment


              • #8
                imi place cum arata
                Captain of the black pearl

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SUPERCAR
                  frumoasa masinuta,cred ca am vazuto azi pe viu la intalnire
                  sa o stapanesti sanatos si te asteptam cu ea la constanta la vara la plaja
                  fii sigur ca anu asta la noi pe litoral o sa ajung.. la bulgari s-a cam stricat piatza, la rude in italia nu cred ca mai ajung de ... ia de te uita ls debandada cu romanii prin europa ... pe ce canal schmbi la televizor numai asta e .... asa ca la mare la munte in tara ... in delta ... pe acolo as vrea sa ajung la niste "malrite" astep si eu intalnirea din buc din 25.11 sa ma cunosc cu baietii
                  Last edited by mdi_pro; 14 November 2007, 21:44.
                  http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                  Comment


                  • #10
                    sa ne zici cum stai cu consumul,sunt curios cat ai consumul in bucuresti pana acum.

                    Comment


                    • #11
                      arata misto,sa o stanesti sanatos.as fugarii si eu un dci de 85CP sa vad cum se comporta.

                      Comment


                      • #12
                        nice ride
                        sigpic
                        astra h 1,7 cdTI

                        Comment


                        • #13
                          multam de urale am postat cate ceva despre comportament pe aici
                          Last edited by mdi_pro; 16 November 2007, 21:31.
                          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                          Comment


                          • #14
                            1600 KM fara incidente

                            Am schimbat stergatoarele am pus Bosch A503S ,cele originale nu imi placeau... lasau urme, iar cel de dreapta nu calca deloc bine la partea de sus vreo 10-12cm
                            Last edited by mdi_pro; 8 December 2007, 15:55.
                            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                            Comment


                            • #15
                              2600 km ... totul merge ceas, masina este super ok, nici macar praf nu e inauntru, despre exterior nu pot spune la fel, incep sa ma pregatesc de filtru de polen: omu-si face vara sanie si iarna car.
                              Last edited by crististreulea; 2 January 2008, 11:51.
                              http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google