B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cos_min_i View Post
    vin vin ... daca imi refaci culbutorii (tacane rau) si repozitionam cablul de acceleratie sa fie pedala mai moale putin
    dupa ce mi pui ceasurile

    Originally posted by alessandro View Post
    avand in vedere ca nu ai serpi si aveai silenceru' pus...da trage bine
    trage sa moara
    Last edited by razvanypo; 27 April 2012, 11:07. Reason: Automerged Doublepost
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • Ne dam cosmin:-P
      ?

      Comment


      • stai cuminte prietenas.

        Comment


        • asa cum m-am tinut eu de cuvant asa si razvan s-a tinut de cuvant si m-a ajutat sa-mi reglez relantiul si sa-mi schimb talerul superior de la arc ...

          masina nu mai ramane turata oricata forja ar primi

          Comment


          • Felicitari..ia zi e diferenta?
            sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Comment


            • a costat ceva batul de sustinut capota din ultima poza!

              Comment


              • ar trebui sa fie mai agresiva
                pe cand un soft ?
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Frumoasa masina .. !! Bafta in continuare ..
                  http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                  Comment


                  • am mers cu cosmin, inainte cu axa de 255 si azi dupa upgrade, se simte diferenta ... masina trage marfa rau de tot !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • axa din poze e ca si a mea. sa speram doar ca nu voi avea pierderi prea mari de cuplu pe turele joase. cosmin sper ca ai primit mesajul meu.

                      Comment


                      • @dnf - e diferenta mare de la 3500 de ture in sus
                        @lau - va veni si softul ,mai am de modificat evacuarea si poate sa incerc o admisie mai scurta desi cu axa de 263° trage pana sus si nu mai da in nas
                        @dny - multumesc si tine minte ce ti-am zis ,alege un stil
                        @amza- axa din dreapta mai exact ...ps. s-a confiscat "suriul"
                        @iulian -cred ca ai glumit cu acea afirmatie... nu?
                        @xplood- multumesc, dar nu cred ca e frumoasa , arata in stilul race si se comporta bine zic eu pentru clasa ei
                        Last edited by cos_min_i; 13 May 2012, 00:53.

                        Comment


                        • stii ce era interesant ? ca tot ai interfata aia...sa faci niste loguri inainte si dupa axa de 263. adica 255 vs 263

                          loguri cu presiunea din manifold. eram curios sa vad daca si in ce fel se schimba

                          hai cu softu'

                          Comment


                          • uite aici alejandro , diferenta de la masina mea si de la o masina care are pistoane de compresie 13.3:1 si axe,admisie portata,clapeta mai mare.Primul e rs 172 ,al 2lea e 182
                            Plus o diferenta de temperatura intre un filtru pus sub capota,cum e la mine si un traseu fara filtru tras de undeva cu aer curat si probabil o zi ceva mai calda,ca un log a fost facut in 5 iulie si unul in 31 )
                            Diferenta dintre masini e undeva pana in 15kW cu tot cu modificari.
                            Attached Files
                            Last edited by Cristi_Xp; 13 May 2012, 11:50.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • inregistreaza valori fixe la MAP ? vad ca doar turatia variaza. 182 ul are 2-3 sute rpm in plus si aceleasi presiuni

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google