B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da unde te grabea-i asa de tare mai Cosmine???....

    Comment


    • ba esti nebun?(scuze de expresie)dar cum masa ai prins viteza aia asa?unii se chinuie sa prinda macar 140km/h pe autostrada si tu ai prins 210km/h!;)
      daca esti puternic si ai vointa le rezovi pe toate

      Comment


      • Daca apesi pedala aia din dreapta....
        sigpic

        Comment


        • Are plumb in piciorul drept .

          Comment


          • asa ,asa.a inceput o noua moda.cine a dat tonu?????ai grija de masina si sa ne vedem sanatosi.da tot iti dau rotile mele sa te chinui olea.ai vazut ca e mai bine dimineatza ??
            [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

            Comment


            • Viteza- poate la intoarcere inregistrez cu GPS
              Alex - cu putine modificari ,dar cu cap orice logan 1.4 1.6 poate ...trebuie facut un compromis doar

              Multmesc baieti , 200 a mai luat ,dar nu a dat capat la vitezometru
              Last edited by cos_min_i; 12 June 2012, 08:24.

              Comment


              • Hai cu scutu pe ea si dama o tura sa ma conving ca e "da curse".
                sigpic

                Comment


                • De la ce turatie statea acul asa?

                  Comment


                  • Golane -am pus scutul inainte sa plec la drum ca sunt pacatoase drumurile in craiova
                    Cosmin- cam pe la 5500 si a mai urcat pana la 5800-5900

                    uitasem sa mentionez 95 lukoil, 3persoane in masina si bagaje ...

                    eu unul tot nu sunt multumit, vreau sa traga si jos pana in 3000 si sa traga cand sunt 30° afara

                    Trebuie sa-mi iau pukuri sa-mi fac ambreiajul, s-a cam dus
                    Last edited by cos_min_i; 12 June 2012, 13:04.

                    Comment


                    • A mea abea ia 200 cu masina goala, si carera...
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • ) foarte tare. Abia astept sa imi fac testul de compresie.
                        Întotdeauna purtați centura de siguranță și supuneți-vă legilor drumului!

                        Comment


                        • Arata bine kilometraju ala acolo ).... Cred ca se misca genial albinutza ta... Cand te prind cu ea pe afara o sa vreau si eu o tura... Cat despre turele joase, nu stiu cum anume ai mai putea sa tragi de ea sa-ti urce repede.
                          Admisie ai, clapeta marita ai, poate poate sa mai tragi de par la parametrii motorului... Ceva pe la soft, desi cu axa ta nu-s foarte sigur ca mai poti scoate ceva... Oricum daca gasesti "tratamentul" potrivit, vreau si eu reteta.
                          De tras la 30 grade vara, e mai greu. Orice masina nu se simte bine la temp astea tampite. Iti trebuie un circuit de racire beton si cred ca in plus ar trebui sa apara un radiator de racire pt ulei. Poate poate mai scazi temperatura de functionare asa, insa e de munca.
                          Bafta!

                          Comment


                          • Originally posted by FloNZN View Post
                            A mea abea ia 200 cu masina goala, si carera...
                            pune si tu 195/50/15 si ai sa vezi ca o sa ia pe ceas mult mai rpd.Ia a mea in momentul de fata 185 lejereanu pe ceasuri cu galeria stock.
                            Ca o comparatie, eu cu rotile de iarna abia duc a4a la 6400 rpm iar cu 195/50/15 urca a4a la 7000.

                            Cosmin: Daca o sa ii faci soft pe dyno cred ca mai coboara punctul de unde incepe sa plece masina cu 500-600rpm.
                            Last edited by al!n; 12 June 2012, 21:39.
                            AG 16 Y M A

                            Comment


                            • toti vor ture...ture ture , nu se mai da masina

                              Comment


                              • apreciez la cosmin ca nu a facut poza cand a ajuns vitezometru la capat si a accelerat si pentru a ajunge si turatia la viteza reala. facand un calcul simplu avea aproximativ 213km/h daca avea gradatie in bord (ma refer la cauciucuri stoc).

                                vorbesc de km pe bord nu reali. sunt curios cat de tare urla masina avand in vedere ca a mea stoc la 160 face ca toti dracii, a ta cu admisia aia glagioasa, evacuare ... si la 180+ .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google