B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cosmine chiar ca vrei bataie! Acest thread nu se va inchide si nici albinuta nu va disparea. Toate au o rezolvare, mai ales ca in trei luni se pot intampla multe. Te rog sa gandesti pozitiv si sa crezi cu tarie ca problemele se vor rezolva si o apara soarele si pe strada ta.
    sigpic

    Comment


    • Cu toate ca risc sa nu ma aleg cu nimic inca mai modific cate ceva la masina profitand de vremea buna care a fost

      -am izolat usile si urmeaza portbagajul si interiorul din spate cu pasla ;
      -am schimbat distributia si cureaua de la accesorii . vechea curea nu o mai ducea mult si mecanicul mi-a zis ca ii cam dau in gura !
      Attached Files

      Comment


      • Asa asa ... poate ma ajuti si pe mine la izolare! Buna treaba!

        Si apropos, sa nu te mai aud da! Capu' sus!

        P.S. La boxa ai fost neindemanatic :P :P :P ! Ce facusi acolo ?
        Last edited by Eu4yas; 6 February 2010, 19:13.
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • @Eu4yas- aia a fost prima si eram singur si nu puteam sa o tin drept ..restul au iesit mai bine

          Acum pot sa-i dau COX fara frica

          Comment


          • ....ai facut un lucru foarte bun....dar daca nu o mai ti.....e nasol...
            ce curea de la accesorii ai schimbat??cureaua de la distributie?bafta

            Comment


            • Pai si taman la aia facusi poza maaaa ? Ma ce om maaa !

              Las' nu-i nimic Cosmine, te mai tachinam o leaca, e buna treaba sa stii! Zi-mi daca ma ajuti dar sa dea temperaturi decente afara ca altfel facem focu' langa masini !
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • buna treaba ai facut cosmine iar cu boxa aia zici si tu ca ti-a batut soarele in ochi si gata te-ai scos

                Comment


                • bravo cosmine! imi place ca inca lucrezi la masina si ca ai grija de ea. gandeste pozitiv si capul sus ca altfel ne suparam. albinutza va ramane la tine, sunt sigura de asta
                  sigpic

                  Comment


                  • Zi-mi si mie de unde ai luat izolatia..ca am cautat si eu .. si nu am gasit... Zi-mi te rog magazinul si cum se numeste exact.
                    sigpic
                    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                    Comment


                    • Bun Cosmine!ai scapat de distributie!cine ti-a facut-o?
                      sigpic

                      Comment


                      • Izolatia ca izolatia, boon, dar cu distributia cum e, pana la urma ai invatat cum se schimba?
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • fane , cauta la bricostore , la raionul de izolatii , gasesti pe pe dimensiuni si grosimi.

                          Comment


                          • la brico lucrez eu si din cate vad aia e izolatie de parchet..ca si eu vreu si nu stiu ce sa pun...zine si noua de unde ai luato. bafta.
                            sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                            • este izolatie pentru exterior care are un strat de folie de aluminiu pe o parte.100% trebuie sa fie la bricostore
                              http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                              Comment


                              • @Eu4yas - te ajut maestre ..cum sa nu ..numai sa revin in bucuresti si sa revina si vremea buna!

                                @Ady-bac - multumesc..adevarul cu boxa este ca am uitat sa o tai ..si apoi am facut un cerc cu cuterul ... nu are nimic oricum se va mari diametrul boxelor .

                                @dada - ce fel de siguranta ? de 20 sa nu se arda ?

                                @fane1990 - o am cadou de la SINX adusa de FOF ..dar am vazut in bricostore ,mr bricolaj..

                                @Dragman - un mecanic foarte bun si moca din Slatina ... a lucrat foarte bine , explicativ si repede ... in 40 de minute a schimbat tot .

                                @aleXpeed - am invatat mai multe decat stiam dar mai vreau sa vad pana sa spun ca stiu!

                                @Silviu_MM ,florin_dnf - cum am spus si mai sus am vazut in brico ..izolatie de exteruior cum zice si Silviu .

                                In aceeasi zi am mai facut 3 modificari de care am uitat :
                                - am curatat tubulatura de filtrul de aer si i-am dat putin luciu ;
                                - am curatat protectia de la galeria de evacuare;
                                - am mutat butonul de deschidere a portbagajului in consola ..sa nu se mai deschida aproape de fiecare data cand ma urc in masina .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google