B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Super tare...Felicitari...
    Daca ii tragi plasa ce faci cu sigla ?? O donezi ??
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • #92
      @all -multumesc pentru aprecieri

      @gionik - asta e placerea mea ,sa modific ,sa imi bag nasu si mainile... "frig" cine e asta ? atata timp cat rezista real non-stop e mereu cald ...uite acum ca nu mai am nici un crom pe masina ...si am scos si becul cu leduri definitiv

      @dada- ideea a fost ceva spontan si a iesit bine ...

      @aleXpeed- vino la intalnire si o sa aflii detalii ... am luato cu totul si m-a costat ....

      @fane1990- o donez ca nu am ce face cu ea...

      Ce urmeaza???
      -s-au stricat azi prezoanele de la o roata fata (proaste filete au loganurile) si cred ca o sa pun flanse de 25 in loc de distantiere de 6 mm ...
      -stopuri cu semnal alb

      si cam atat deocamdata.. trebuie sa strang 9 mil pt RCA
      Last edited by cos_min_i; 5 November 2009, 13:16.

      Comment


      • #93
        Ma anunti si pe mine cand iti pui plasa...ma abonez la sigla ta
        Numai bine.
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • #94
          Alta treaba cu bara de mcv...spor la modificari domnu'!
          sigpic

          Comment


          • #95
            a iesit bine cosmine, dar treaba cu plasa nu prea imi place, de ce nu vrei sa faci altceva? Sa-i scoti sigla de exemlu cum are si tizul tau Jokeru'. Respect ! ! !
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #96
              frumoasa domnule...arata bine felicitari
              respect!
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • #97
                frumoasa albinutza si acum ca ai pus bara de mcv arata si mai bine bafta in continuare
                Powered by LSS
                http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

                Comment


                • #98
                  cos_min_i cat trebui sa strangi pt rca 9 mil?
                  sigpic #

                  Comment


                  • #99
                    da adin.... informatii suplimentare pe pagina anterioara

                    Arata bine bara ;)
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • mai nu stiu cum de e RCA 9 mil..ca eu am masina pe firma..nu de leasing intradevar dar totusi pe 6 luni azi am dat 360 lei la tiriac..interesant
                      http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                      Comment


                      • Cosmine vad ca n-ai stare . E mult mai misto cu bara asta, bravos.
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • @all multumesc mult pentru aprecieri...
                          @fane1990 - oricand o vrei o dau jos si ti-o dau..daca nu ma insel mai am una la garaj;
                          @Dragman- multumesc...sper sa te vad si pe tine cu distantiere..ai vazut ce calitate au;
                          @B-64-MVP- nu vreau sa-l copiez in totalitate pe cosmin(joker)..plasa mai deasa imi place foarte mult si in + se aeriseste mai bine,mai ales dupa ce am scos toate plasticele din fata radiatorului (sus,jos)
                          @bobbyred- multumesc si tie la fel..rezpect !
                          @bulan- multumesc...abia astept sa o vopsesc ,la fel si pe cea din spate;
                          @adimrv @Silviu_MM- atat mi-a venit..e leasing pe firma si nu am avut posibilitatea sa-mi aleg asiguratorul ...stiu ca s-au majorat de curand politele si 9 mil este o valoare medie ...cea mai ieftina este in jur de 8 si cea mai scumpa 11;
                          @Thejock3r- multumesc...incepe usor usor sa semene cu KYS..dar mai am de invatat de la maestru ;
                          Last edited by cos_min_i; 6 November 2009, 00:49.

                          Comment


                          • update-ul despre care vorbeam azi ...inca nu l-am pus pe masina din doua motive : sa arat cum arata un distantier si o flansa la mine pe masina si pentru ca nu am avut inca prezoane suficiente ...

                            Am refacut filetul la prezoanele de pe partea dreapta unde se rupsesera, cu un tarod M14

                            1 - prezoanele care vor veni pe noile distantiere;
                            2,3 - distantierele vechi de 6 mm care le aveam pe fata ;
                            4,5,6 - noile distantiere (20 mm) din DurAL usurate pe interior ;
                            6,7,8 - modelul de flanse care le am pe spate , facute din OL45 de 25 mm

                            O sa revin maine cu poze, cu ele puse pe masina !
                            Attached Files

                            Comment


                            • Am facut azi rost de prezoane si am pus distantierele pe masina...
                              Am pus si poze cu masina de la firma ..A3 ,2.0 TDI, foarte nervoasa si foarte stabila... ce mi-ar place sa fie masina mea de zi ci zi ...dar nu avem bani..la a mea e rata 100 E si la audi e 350 E ...ma multumesc ca o am pe mana de catva ori pe saptamana.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Mama ce-i modifica tinuta de drum!!!Bravos!Abia astept sa imi pun si eu pe DNX...

                                P.S.-de cand am dat jos codita de rechin parca trage mai bine!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google