B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cosmine am si eu etrieri identici cu ai tai, de pe ce sunt luati, mcv sau van??
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • imi place ! bravos

      Comment


      • @tomu - stiu ca iti place,doar ai fost de fata cand le-am montat;
        @B-64-MVP- de VAN sunt etrierii;
        @Dragman- lasa ca in scurt timp o sa te pun in legatura cu omu si o sa punem si pe masina ta .

        Azi sper sa pot da barile jos si sa le vopsesc in garaj ...

        Comment


        • poza din lateral e facuta dupa punerea distantierelor?...daca da,se vede super belea si da extraordinar cu jantele+anvelopele astea,bravos...daca nu ai unde sa vopsesti bara(intr-un cadru profesional),pe vremea asta umeda iti garantez eu ca le strici,iti trebuie un cuptor sa iasa belea,lasale asa pina se mai domoleste vremea,gen primavara,zic si eu tu faci ce vrei ca doar esti taticu la masina ta
          spor la treaba,imi place la nebunie cum vin rotile cu distantiere
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • Da..poaza din lateral este facuta dupa punerea distantierelor ... am testat aseara pe umezeala si are mai multa stabilitate..nu ii mai fuge spatele asa usor..

            Parca nu am rabdare sa astept pana la primavara cand se face frumos... nu e profesionist unde o vopsesc ,dar imi ia bani decat pe materiale.. o sa vad maine cum e vremea

            Comment


            • super tari distantierele !!!! nice nice
              Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

              Comment


              • @vgroza - multumesc..te astept sa-ti dau detalii

                Am observat un singur dezavantaj la distantierele de pe fata ... se vireaza putin mai greu pe loc..

                Comment


                • Cum nu ma pot abtine sa mai modific ceva , "albinutza" a primit un kit xenon H4 in faruri , bujii, fise, bobina, corp clapeta, stopuri cu semnal alb si nu in ultimul rand schimbator piele de prestige ...as fi pus si volan dar al meu nu mai vrea sa se desfaca ... o sa revin cu poze mai tarziu

                  Am 2 intrebari : - pot sa pun semnal alb in toate semnalizarile ?
                  - cum as putea desface suruburile din spatele volanului (cele care tin AIRBag-ul )

                  Comment


                  • Cosmin,suruburile alea se desfac cu torx...nu mai stiu ce marime...chiar nu ai reusit?
                    P.S.-sa iti traiasca xenoanele...ai lumina acu nu gluma...
                    De la cine ai xenoanele?
                    Last edited by Dragman; 18 November 2009, 12:13.
                    sigpic

                    Comment


                    • poziliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Cate imbunatatiri a primit albinutza peste noapte ) baga si ceva poze
                        sigpic

                        Comment


                        • @Dragman - de la cine am oare xenoanele ... de la Dragman ...azi facem si celelalte modificari..vb la telefon
                          @Joker - vin si pozele cand ajung acasa... usor usor masina o sa semene KYS-ului ..vreau sa vorbesc cu tine cate ceva.
                          @Dada- "albinutza" pana la urma cred ca o sa ajunga "bondar"

                          Comment


                          • Hai ma nu trebuia sa ma spui...era intrebare retorica...:-P

                            Cosmine,a fost taicamiu azi la revizie si i-a zis ca trebuie sa schimbe bieleta aia fermecata antirasturnare in curand...si ce crezi ca i-a mai zis-el avand diesel-ca primu model,aia din tabla cum am avut noi e mai buna ca asta de diesel turnata......sa fie oare adevarat?ca cica alea tin mai mult,nu e nevoie sa le schimbi asa des...mi se pare ciudat...mie mi se misca motoru mai tare inainte si se simtea mai naspa decat acum cu bieleta de diesel...
                            Last edited by Dragman; 18 November 2009, 14:38. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • Ma ce tot mesteriti voi doi acolo ma ? Vin si eu ...

                              Ce de modificari ai facut mane. Bravo!
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • offff.....de asta mi-e mie aiurea..ca incepe sa semene din ce in ce mai mult...
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google