B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Thejock3r View Post
    scz Cosmin. Nu asta am vrut sa evidentiez ci doar asemanarea de culoare, de drum si de modul in care ni s-au facut pozele!
    Nu ai de ce sa-ti ceri scz... glumeam si eu

    Comment


    • #32
      pune poze si cu interiorul.
      si vb cu baiatu ala cu bujiile , sa stiu sigur.

      Comment


      • #33
        foarte tare masina ta, imi place, exact genul meu simplu si de bun gust .Jantele exact modelul ala le-am gasit si eu si imi plac de mor ai grija de ea fiindca o sa aibe si ea de tine. Succes.

        Comment


        • #34
          super frumoasa,simpla exact pe gustul meu,spor la tunarit si modificat,aseara mi-a facut placere sa te cunosc si am observat ca se poate discuta cu tine,ca esti bagaret,nu ca anumiti loganari noi care cica sau simtit marginalizati,mie mi-a placut masina ta si de tine mi-a placut ca om(caracter)
          frumoasa masina si sincer poate reusesc sa ai fac si eu la a mea o poza de la spate in timpul mersului sa vada si ochiul meu cat de iesite sunt roatele,ca ma bate un gand de distantiere pe spate,dar dupa o eventuala poza
          in rest stima si respect si bine a venit printre noi
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • #35
            Originally posted by B 74 NYT View Post
            super frumoasa,simpla exact pe gustul meu,spor la tunarit si modificat,aseara mi-a facut placere sa te cunosc si am observat ca se poate discuta cu tine,ca esti bagaret,nu ca anumiti loganari noi care cica sau simtit marginalizati,mie mi-a placut masina ta si de tine mi-a placut ca om(caracter)
            frumoasa masina si sincer poate reusesc sa ai fac si eu la a mea o poza de la spate in timpul mersului sa vada si ochiul meu cat de iesite sunt roatele,ca ma bate un gand de distantiere pe spate,dar dupa o eventuala poza
            in rest stima si respect si bine a venit printre noi
            Multumesc pentru aprecieri..placerea a fost si de partea mea...asa sunt mereu "bagaret" in subiecte care ma pasioneaza ...iar cu spatele "blondei" te rezolv eu,la fel cu flansele ( doar sa-mi spui ce ET au jantele si sa vedem daca se merita sau nu)

            Originally posted by B 41 F L P View Post
            foarte tare masina ta, imi place, exact genul meu simplu si de bun gust .Jantele exact modelul ala le-am gasit si eu si imi plac de mor ai grija de ea fiindca o sa aibe si ea de tine. Succes.
            multumesc ! Bine ai zis: " ai grija de ea ca o sa aiba si ea de tine" La o masina daca nu o ingrijesti cel putin din punct de vedere tehnic se supara pe tine...

            era sa o lovesc azi pe E60 la 180 km/h din cauza unui B*u care nu stie sa foloseasca semnalizarea si oglinzile la schimbarea benzilor... mare noroc am avut ca nu venea nimeni pe contrasens ...
            Last edited by cos_min_i; 15 October 2009, 15:51. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #36
              Ai grija fratelo nu te juca cu prostii pt ca o sa pierzi in fata lor sa ne Fereasca Dumnezeu pe toti,apropo sa dus mai mult de 180???sunt foarte curios ca a mea si dupa resoftare nici sa o omori na mai vrut

              Comment


              • #37
                Originally posted by B 41 F L P View Post
                Ai grija fratelo nu te juca cu prostii pt ca o sa pierzi in fata lor sa ne Fereasca Dumnezeu pe toti,apropo sa dus mai mult de 180???sunt foarte curios ca a mea si dupa resoftare nici sa o omori na mai vrut
                M-am dus la 200 km/h si un pic cu ea...cu benzina 98+ si punem la socoteala eroarea de 7% data de anvelope ..deci aveam in jur de 185 km/h...

                Se duce pentru ca e mult mai joasa => centru de greutate mai jos => nu mai intra asa mult aer sub ea si trage mai usor

                Am o intrebare : Ce se intampla daca se repozitioneaza bucsele ? Si cine ma poate ajuta sa le repozitionez ?
                Last edited by cos_min_i; 15 October 2009, 19:03. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #39
                  da, repozitioneaza`le cat mai urgent .
                  ia legatura cu Dsing.
                  masina la gropi si denivelari o sa fie mai flexibila , acuma sta bucsile fortate , ca o spirala.

                  Comment


                  • #40
                    imi place masinutza ta cum e facuta, cu bun gust !
                    Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                    Comment


                    • #41
                      Originally posted by vgroza View Post
                      imi place masinutza ta cum e facuta, cu bun gust !
                      multumesc ...la primavara vreau si eu compresor... daca vrei da-mi si mie mai multe detalii ..de unde a fost achizitionat, ce altceva mai trebuie schimbat ..spune-mi tu intr-un PM.. ms si ai grija de ea!

                      azi am dat un polish la masina ca trebuia sa curat urmele de la adezivul care l-am folosit la eleron ... nici nu mai sta apa pe ea ...

                      @FOF ..multumesc ... sper sa se mai lase ca e prea rigida la denivelari ...a inceput sa imi trosneasca bordul ... are cineva idee cum se strange?
                      Last edited by cos_min_i; 16 October 2009, 12:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #42
                        vezi ca are Streulea un tutorial la "How To.." , cand a desfacut bordul.
                        ia si fura de acolo

                        Comment


                        • #43
                          O sa incerc sa pun si eu capacul... asa nu o sa mai fie motorul asa "dezbracat"

                          99 RENAULT CLIO E7J 1.4 ENGINE SOUND, MANAGUA NICARAGUA 08

                          Comment


                          • #44
                            intr-adevar, mult bun gust si un rezultat foarte bun
                            felicitari pentru masina, e super...arata foarte bine, e bine intretinuta
                            multa bafta in continuare cu planurile tale si ai grija de ea!

                            Comment


                            • #45
                              Ti-am vazut albinuta acum juma de ora pe Mihai Bravu, eu te-am claxonat. Am vazut ca ai apelat la "soferul de schimb". Oricum, frumoasa foc masinuta.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google