B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da , se vede "nimic" , excelent bogdane

    Comment


    • eu unu cred ca ar arata foarte bine cu jantele astea pe alb sau negru
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by CataFOF View Post
        da , se vede "nimic" , excelent bogdane
        La ce te referi?

        Comment


        • @aleXpeed - iti iei doua dupa ceafa daca te ridici la mine cu pretentii de spaga de nu te vezi
          @Mishu - bravo , promt ca intotdeauna ... deci arata demential in alb ,verde , portocaliu si auriu ,dar va ramane alb !

          @Spooky- multumesc mult pentru aprecieri ; La Slatina trebuie sa ajung ca nu am mai fost demult pe acasa... promit ca te anunt !
          @bogdan.i - despre acest model vorbesc care am vazut cum arata in realitate si imi place ... Cu permisiunea lui razvan pun 2-3 poze ; este modelul nou de la Wolfrace ultralight
          @radu87 - prea scumpe Sparco si nici nu sunt asa usoare
          Attached Files

          Comment


          • Ai idee cat cantareste un Ultra lite r15 ? Am vazut pe un site care le lauda ca cele r18 au aprox 9kg. Prosprint are 8kg in cap (cam mult mi se pare mie).

            App de ce zicea Spooky, vezi nu te sechestreze pe la Slatina si sa te puna sa faci admisii marite si sa montezi arcuri sport toata ziua.
            Last edited by bogdan.i; 6 July 2011, 18:30.

            Comment


            • 6.2 kg au Ultra-Lite pe 15".
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • App de ce zicea Spooky, vezi nu te sechestreze pe la Slatina si sa te puna sa faci admisii marite si sa montezi arcuri sport toata ziua.


                Nu ma tentati
                Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                Comment


                • ma bucur ca jantele mele au fost remarcate la regionala... si nu-i nicio suparare ca ai postat acele foto.

                  dar si eu spun ca si cei de mai inainte. pentru alergare gaseste un model mai usor... stima !
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • 6 kg este un model usor razvan ...sunt jante care pe 15 ajung la 9 kg/bucata la 7 j ...

                    sub ele se mai gasesc 2 modele cat de cat accesibile : ATS DTC (nu se mai fabrica) si OZ ultralejera ( care sunt fenomenal de scumpe)

                    Comment


                    • Ba, te hotarasti si tu o data ce vrei sa faci cu cazanu´? Am ametit cat te sucesti
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • ce sa fac ma si eu ..pana nu vad Ionescu Cosmin in talon nu mai fac nimic ... apoi pun flexul si cheile pe ea

                        Comment


                        • Originally posted by cos_min_i View Post
                          6 kg este un model usor razvan ...sunt jante care pe 15 ajung la 9 kg/bucata la 7 j ...

                          sub ele se mai gasesc 2 modele cat de cat accesibile : ATS DTC (nu se mai fabrica) si OZ ultralejera ( care sunt fenomenal de scumpe)
                          poate vi se par urate si nasoale da... eu am cantarit una dasta in dezmembrari 6.6 kg 7J R15
                          Attached Files

                          Comment


                          • Din cate stiu, alea veneau pe Golf 3 variantele GTI si sunt 6j, probabil de acolo si masa mica.

                            Uite aici: forum.fortuning.ro/ 459-jante-anvelope/ 259817-schimb-bbs-15-a. html#post4423606

                            fara spatii la adresa
                            Last edited by bogdan.i; 8 July 2011, 12:12.

                            Comment


                            • erau 7J 2.54 x 7 = 177 mm. am masurat cu ruleta 178 mm iar pe janta scria 7J ET 28.
                              nu sunt de pe GTI pt ca erau 4x100. pe gti vin cu 5 prezoane.

                              ala din dezmembrari tot insista ca sunt super jante raritati si eu am crezut ca e un samsar parlit si nu i a dat 180 euro pe ele cu tot cu niste 195.50.15 bune. looser

                              cele mai bune roti de logan mi se par 205.50.16 pe jante de 8J strechuite un pic
                              Last edited by alessandro; 8 July 2011, 18:34.

                              Comment


                              • Originally posted by cos_min_i View Post
                                ce sa fac ma si eu ..pana nu vad Ionescu Cosmin in talon nu mai fac nimic ... apoi pun flexul si cheile pe ea
                                ma.....idei ai, capul te duce, bugetul te tine un pic in loc dar asta nu e motiv de stagnare....fa ceva si scoate pe strada ceva fortza.Crezi ca poti sari de pragul celor 120-130cp?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google