B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legal sau nelegal...RAR este un organ care te cam poate face cum vrea el...am auzit diverse povesti ca s-au luat sau nu s-au luat de persoanele care au adus masini la autentificare cu modificari vizibile si au avut sau nu probleme.... Ce stim cu totii e ca nu e bine sa te dai viteaz pe acolo (cum vad ca mai recomanda unii pe aici).
    Recomand sa pui o finala stock, roti stock ....si poate si strut-baru' sa il dai jos....
    Bafta

    Comment


    • Daca am mers cu masinile asa, asta nu inseamna ca ne-am dat viteji pe acolo! Poate in bucuresti sunt mai aspri cei de la RAR si in alte locuri mai blanzi, sau invers...
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • eu am facut autentificarea luna trecuta , daca ii pui jantele normale pe 15 si nu ai folie pe fata poti sa te duci fara probleme , eventual sa faci ceva sa nu mai faca atata "zgomot" , spune cineva undeva ca trebuie sa ii pui neaparat filtru de origine ? si bara aia rosie? ..... nu am voie sa imi pun un o bara sa ma tin de ea cand lucrez la masina ? )) eu aveam folie (inca am) cand am fost la RAR si nu mi-au spus nimic
        Interactive Design Lights & Sound <- click

        Comment


        • eu sunt de parere ca ar trebui sa mergi mai stoc, nu se stie peste cine dai acolo, poate a avut omu o zi ca naiba si are pe cine sa se razbune sau poate vrea doar sa primeasca o "foaie" , nu sti niciodata peste ce om dai cand intri pe poarta


          P.S. daca ai evacuarea pe 80 te pot servi eu cu un silencer pentru ziua aia ( in cazul in care nu ai de unde sa faci rost )

          Comment


          • am toate piesele stock si am si de unde sa fac swap de piese (jante) ,dar imi e urat sa fac 10 drumuri pentru evacuare ,sa ridic masina de 4 ori pe cric si altele ... am silencer la noua evacuare
            o sa ma interesez de alte variante ,fara sa risc ... deocamdata trebuie sa ma vad cu toti banii in mana , C.I. de Bucuresti sa o pot trece fara probleme ...

            Comment


            • daca mergi cu silencerul in evacuare , cu jante si gume stoc , fara bara aia rigidizare fara filtru de aer deloc ca ma indoiesc ca o sa ii observe lipsa , si daca totul e in limita bunului simt probabil n-o sa ai probleme . Si daca e sa ai probleme, o sa te puna atunci sa faci totul stock si deci nu pierzi nimic ca ma indoiesc ca ei au voie sa te amendeze)
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • este timp pentru tot ..nu mai ma grabesc ,graba m-a costat mult pana acum ... o luam usor usor ,nu e panica ...

                Aseara am ajuns la RYpo si am luat codul claperei montata pe aceeasi admisie ca a mea ... clapeta are diametrul banutului de 60mm si provine de pe un Jeep 4.0 L
                Attached Files

                Comment


                • dute cat mai stok la autentificare mai ales ca la motor iti fac poze bla bla cine stie peste ce complexat dai si iti creaza probleme

                  e bine ca sa potrivit , nu e cam mare 60 ?
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • se tureaza instant si s-a schimbat enorm sunetul motorului ... primele impresii de la Razvan : trage mai jos de 3500 (inainte ii pleca de la 4000) si sus trage mai bine ... inca nu e definitivat montajul..are filtrul sport exact in capatul corpului clapeta

                    Comment


                    • Blana masina..eram vineri in spatele tau prin militari..se vede crima cu jantele alea cu buza rosie
                      Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea.
                      sigpic

                      Comment


                      • O poza de la regionala !Frumoasa mai e Bafta cu masinuta
                        Attached Files

                        Comment


                        • mioveni 2011 !!!

                          si cateva de la mine, se poate sa fie cateva dubluri da nu strica !!! Respect Cosmine, ne-am distrat de minune la mioveni !!!!
                          Attached Files
                          sigpic
                          The MVP

                          Comment


                          • ai pus poza preferata a lui Cosmin

                            E clar DTc-urile arata cel mai bine pe logan daca s-ar putea cele de 8J r15
                            trebuie sa gasim si noi niste dtc dastea
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment


                            • si de la mine cateva foto de la regionala
                              Attached Files
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • Multumesc tuturor pentru aprecieri si poze ...respect

                                renuntam la dublate pentru ultralight albe ..motivul ,mi-a placut foarte mult cum au dat ATS-urile albe pe Albinutza ...

                                voi pune si admisia la vanzare sa fac loc noului proiect ...

                                Vreau si eu 2-3 VT-uri cu albinutza incaltata cu jantele din poza(albe) sau ATS (albe) si coborata putin de spate ...

                                Aman coborarea de spate pana o inscriu ..apoi va deveni doar masina de distractie,week-end si alte nebunii ...
                                Attached Files
                                Last edited by cos_min_i; 5 July 2011, 13:17.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google