B-96-CGK "Albinutza"[CastigatorCampionat-Cea Mai Tiganita Masina Editia 2010/2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cam da
    spre exemplu Golanu91 a scos motorasul pas cu pas a stupat gaura
    a dat o gaura in banutul clapetei tragand aer prin gaura aia
    dupa ce se incalseaza motorul relantiul ramanea normal



    off ; dati naibi rusi astia http://www.drive2.ru/cars/renault/logan/logan/
    cateva reusite pacat ca nu inteleg scrisu decat ma uit la poze
    Last edited by lau911; 13 June 2011, 01:30.
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • bai n'o lasi deloc .... azi prima data te-am auzit apoi te-am vazut )
      Interactive Design Lights & Sound <- click

      Comment


      • Pune ma poze cu rotile... am muncit ieri si nici macar o poza nu ai pus pana la ora asta... da e posibil asa ceva? sa vada si oameni ce mana si ce rabdare am poate apeleaza si altii la mine )
        Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....sigpic

        Comment


        • maine punem pozele DVL... sa vada lumea ... oricum ai referinte pentru jante
          @pirvu_alex - cum este evacuarea noua ?

          Comment


          • Te astept maine seara la Carol sa vad ce sobolanii ai mai facut la ea.

            Abia astept sa vad ce face si cum trage si mai ales boala mea cum se aude.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • frumoase rau au iesit jantele, iti vad mereu masina....dub...

              Comment


              • Ma bucur ca ai facut treaba cu jantele, arata de milioane. Astept mai multe detalii despre motor... Cu vechiul proiect ce s-a intamplat ?
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • cu jantele numai tu esti de vina ... ai postat odata un filmuletz si ai zis : " cand vad Albinutza gandul ma duce la DUB " care mi-a placut foarte mult ...

                  -detalii despre motor ce sa-ti zic : trebuie sa refac chiuloasa , as vrea sa portez admisia si evacuare , sa scap de gidurile supapelor dar nu se baga nimeni la o astfel de operatie ,unghiul la supape de 30 grade , planata putin chiuloasa , admisia metalica polisata pe interior ,marit corpul clapeta la 52 mm si un traseu de admisie ditect din bara cu dimensiuni variabile descrescator ...

                  -cu proiectul franelor (la asta cred ca te referi) nu mai am timp sa umblu cum aveam odata ...

                  Comment


                  • Era vorba de melci la un moment dat...
                    Am o idee despre timonerie, ajuta la linii, dar mai ales la indemanare...

                    Ma bucur ca ti-am dat idei Sa-i faci si treaba cu liniuta rosie daseupra bandourilor...
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • cu "melcul" sau "supercharged bee" au cazut ambele : ...
                      1. turbo nu e facut pentru internele noastre si sa schimbi internele schimbi masina
                      2. kompresorul eram foarte hotarat ,dar cand am vazut ca socoteala de acasa nu se pupa cu cea din targ si ca trebuie sa scot 2000e am zis STOP (nu se merita)

                      Cu timoneria fa-mi o schita sa-l transform in 3d si desen de executie

                      Comment


                      • poti sa faci ce vrei la admisia aia ca niciodata nu te va ajuta in ture. e lunga si subtire iar tie iti trebuie scurt si gros. pierzi cuplu maxim da mai tragi un pic in sus de ambele capate ale plajei.

                        gandeste te la ce ti am aratat. K4M a luat 6 cai numai din admisie. sunt de colo 6 cai la aspirat ?

                        Comment


                        • nenea eu si acum scot catalizatorul daca e ... dar n-ar fi de preferat o evacuare cap coada?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by cos_min_i View Post
                            maine punem pozele DVL... sa vada lumea ... oricum ai referinte pentru jante
                            Vrajeala, tot eu a trebuit sa-ti fac poze adevarat poze facute cu lumanarea dar merg....

                            Iar evacuarea, evacuare e demonica frate felicitari pentru sunet!!
                            Attached Files
                            Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....sigpic

                            Comment


                            • Aoloo ce e cu distanta aia intre aripa si roata ) MAI JOS CU EA!!!!

                              ps. n-ai mai avut bani de cauciucuri late de ti-ai luat dinastea asa inguste?
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • evacuarea o confirm si eu. se aude ca un raget si sa nu mai zic ca pe revenire de ture e de a dreptu satanica

                                cosmine pune un film cu sunetul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google