Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • face omu cum i place acu depinde ce vrei tu
    vopsitorie preturi bune

    Comment


    • Si eu as merge pe 1...bad boy clasic. Si 2ul ar fi interesant, dar ceva parca nu se leaga in zona semnalizatorului.
      I don't ride low, I fly high...

      Comment


      • Si din capitolul "nu se vede..dar se imbunatateste"...inca un mic update ..merita investitia .
        Attached Files
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • Detalii despre discuri, please
          I don't ride low, I fly high...

          Comment


          • Salut Macs...discurile si etrieri sunt de VAN...le-am cam de 200 de km si deja se simte diferente...sunt mult mai mari in diametru,placutele la fel...iar unde este aderenta,franare este mai eficace cu un efort fizic mult mai mic..daca mai doresti
            alte informati nu ezita sa ma intrebi..Bafta
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • Alaturi de arcuri, bieleta, ... cele mai bune investitii .
              Poze iti trebuiau tie fratioare ... ) sa le stapanesti sanatos si sa le mai facem o aerisire .

              Da unu nu a multumit omului care a facut lucrarea .
              Last edited by cos_min_i; 9 January 2010, 12:35.

              Comment


              • Deci greseala mea...multumiri lu Nenea Cosmin."albinuta". pentru ajutor la bielete,arcuri frane si ce o sa mai urmeze ....sa traiesti Cosmine
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • Asa frane domnu' matheo. Cu tamburii cum stai, sunt reglati bine? Mie frana de mana imi tine de la primul dinte si la al 4-lea este teapana si-mi franeaza foarte bine (nu am schimbat sabotii niciodata) desi am discuri pline. Sa-ti faci si tu un reglaj de-asta si sa vezi atunci frane.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • @aleXpeed dud..posibil sa fie asa,daca ai arcuri sport poti sa intinzi cablurile de la frana de mana si sa stea sabotul mai apropiat de tambur..astfel apesi foarte putin frana.
                    -avantaj: franezi mult mai rapid ,daca nu ma insel se ridica si pedala
                    -dezavantaj: daca incarci masina se poate sa mearga infranata ( pentru varianta cu suspensie stock),nu stiu cum se prezinta cu H&R...sper sa nu ma insel
                    Last edited by matheo66c; 9 January 2010, 21:08.
                    sigpic
                    "BRABUS" STYLE

                    Comment


                    • ce ti-ai facut azi la roaba ?? :|
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Originally posted by matheo66c View Post
                        AMG - la ora actuala este cum o vezi in pozele de la inceput la interior am led-uri la pedalier ...bord "audi style".....si consola de la incalzire facuta custom de mine...cu led alb..si fara figurine ..(sunt in discutii cu un baiat sa le fac pe ploter..sa iasa perfect si simetrice)...
                        Brabus, ca sa aduca mai mult a audi, pune ledurile de la CB rosii... Asa e la audi

                        Comment


                        • @marius_902002..am vazut cum este la audi,dar in esenta cam tot logan este,deci..tre sa fie ceva putin diferit fata de audi.
                          @Thejock3r..........ma..cum poti sa jignesti ligheanu asa....uite poze..ce-am facut...nu mi-au placut cadranele(serigrafia) , butoanele de la consola nu aveau lumina alba, inlocuit ledurile de la ace,si l-am rugan pe nea Dsign sa ma ajute nitel,multam Dsign
                          POZE:
                          Attached Files
                          Last edited by matheo66c; 10 January 2010, 02:29.
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • au iesit super bine sincer ...sa pui tu asa o folie mai intunecata pe geam..sa fie "fineanu" si sa rezolvam cu folia de la clima, sa achizitionam 1 bucata .

                            Comment


                            • Chiar nu merge infranata cand e incarcata, nu stiu ce reglaj are ca a fost reglata cand avea arcurile normale. Frumos frumos interiorul.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Inca un mic update..am pus inca o bucsa la schimbator (si mai short shifter )
                                POZE:
                                Attached Files
                                Last edited by matheo66c; 14 January 2010, 21:12.
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google