Start Engine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    mda.....si mie mi se pare prea incarcata.....dar e doar parerea mea....daca omului asa ii place.....e treaba lui......si iarasi sonykel e cel care intarata rahatul pe acest forum,....intr-un singur thread"el si-a exprimat parerea" in o gramada de posturi pline de jigniri directe asupra proprietarului....parca aici trebuie criticata masina nu?:-?...in fine....se pare ca nu e nimic de facut

    bleizer......succes in continuare cu masina...si mai rareste accesoriile de pe ea...
    Last edited by vyoangel; 11 February 2010, 07:42.

    Comment


    • #47
      asa asa colegi bagati tare, infuriati-va, scoteti-va colti, muiati-va dintii in paharul cu apa, corectati-va greselile gramaticale...scuze! asta pentru cei care dau critici, dar nu-i nimic, dati mai departe, mrge, merge...multam!...defapt am cerut pareri si opinii, nu critici
      lipsa text

      Comment


      • #48
        SoNyKeL, stai linistit, nu are rost sa te consumi doar pentru acest lucru. Tu nu sti ca fiecare om are cate o pasarica la cap. Asta e viata mai sunt si d'aia care au cite un stol. Doamne fereste (nimeni nu doreste asa ceva), dar in caz de vreun accident, sa vezi cum o sa i se imprime tastatura "qwerty" pe frunte. Sti tu cum e , si-a luat romanu masina cu Airbag, ABS, si altele, dar la ce folosesc aceste sisteme,putini stiu.

        Inca o chestie: Iti dai seama, a anulat functionarea acelor aeratoare (foarte utile pentru climatul din interiorul habitaclului), pentru televizorul ala diamant. Deci....
        Asa ca nu te mai consuma ca nu are rost.

        Comment


        • #49
          mai lasati omul sa mai respire si sa raspunda la intrebari ca tare sunt curios
          sigpic

          Comment


          • #50
            @Bleizer: om bun, daca tie iti sunt utile toate gadget-urile, stii tu de ce ti-ai pus toate cele. Parca totusi as da jos telefonul de pe volan. Nu de alta, dar Doamne fereste. Si sunt si curios: ce faci cu gadget-urile cand lasi seara masina in parcare pana a doua zi, ca bate la ochi tot din ea?
            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

            Comment


            • #51
              Sonykel , nu sufar de nici o revenire...dar ai devenit agresiv rau in expresii.
              ai avut ce ai avut de zis...ce te tot agiti sa jignesti omu ? asta ma deranjeaza pe mine...nu ca e coleg de bucuresti...
              Sper ca esti bucuros acuma , aproximativ toti care l`au luat lamisto sunt din Cta , deci spiritul de turma inca e pe linie continuu...

              Adicata2003 , cati dintre forumisti nu au anulat aeratoarele pt a pune ceasuri suplimentare ? aa ??? sau doar daca iti pui dvd si blocheaza aerul esti cocalar...

              Comment


              • #52
                Nu credeti ca fiecare are dreptul cu masina lui sa faca ce-i place???
                Bleizer - daca tu gasesti utilitate si te ajuta toate gadgeturile montate de tine "sa-ti intre pe urechea stanga si sa-ti iasa pe urechea dreapta fara nici o pierdere toate vorbele aruncate in vant" de "marii tuneri"
                Bafta!!!
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • #53
                  Ma pana la urma aici e un loc unde iti expui masina si dotarile pe care le are.Sony scuze, dar ai fi fost mai ok sa-si pozele accesoriile separat prin portbagaj,sau pe canapea in casa?OK poate trabucul dupa bord nu e la locul lui,dar eu vad toate pozele astea ca pe o reclama sa zicem,dar in sensul bun.Nici eu nu cred ca tine toate statiile in masina,dar pentru faptul ca a aranjat totul in masina pentru "reclama"(inca odata,in sensul bun) si a facut curat in masina pentru prezentare(sau si mai bine daca asa curata o tine tot timpul atunci respect) atunci am numai cuvinte de lauda.Mai putin asupra telefoanelor si trabucului care sa zicem socheaza.Dar inca odata toti ne prezentam masina la my ride ca sa ne laudam cu ce avem,chiar daca masina este cheala este totusi un motiv de lauda(am muncit si mi-am permis o masina,cheala sau nu,in rate sau cu banii jos, este a mea).
                  Incarcata sau nu,sony ai exagerat putin.
                  MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                  Comment


                  • #54
                    ma fratilor da mai lasati omul in pace,aici fiecare isi da cu parerea nui pagina de mistocarii pe bune ati uitat ca toti la inceput ati avut fel si fel pe masina,lasatil ca o sa-si dea el seama singur ce e bine si ce nu ,nu trebuie luat la misto cu antene aragazuri etc...ai sa fim putin seriosi ca nu aveti 14 ani.bafta.
                    sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • #55
                      nu! nu las nimic in masina, desi masina de multe ori o tin in garaj iar statiile le iau numai cand sunt intruniri, excursii sau chiar iesiri la gratare de ozi, chiar 2, nu fac reclama la nimic ci doar am vrut sa se stie ca atunci cand iesim in gashca voi darui pe timpul rulari mai lungi cate o statie pentru diferite comunicatii intre masini sau bikeri ca de exemplu anuntam radare, depasiri de banda...etc, mai spunem bancuri sau alte utilitati sau nevoi...etc si e bine sa stii ca o statie la drum lung te tine treaz receptzionand si emitzand n si n discutzii iar accidente!? eu nu am provocat un accident niciodata, am de 22 de ani carnet si cred si imi doresc sa fiu un exemplu pt.toti...nu am nici-o amenda si niciun punct, respect ceea ce trebuie respectat ca nu-mi place sa fac CURU mare statului prin banii mei, telefonu de pe volan este util ca am messenger, fiind mare imi ofera o buna atingere pe tastatura si nu scriu in mers ci daor cand sunt stationat sau chiar semafoare, treceri de pietoni, ambuteiaje...
                      lipsa text

                      Comment


                      • #56
                        Este in regula doar ca lipsesc :
                        - Scaunele incalzite.
                        - Scaune cu reglare electrica + cel putin 3 memorii.
                        - Trapa cu celule solare care permit incarcarea bateriei.
                        - Oglinzi care la actionarea marsalier sa se indrepte in jos, cu vedere la bordura.
                        - Oglinzi ce se rabateaza singure la inchiderea masini , cu ajutorul alarmei Vaiper ar trb sa fie floare la ureche.
                        - Functia Follow me home .
                        - Bixenon adaptiv inaltime si cornering ( adica viraj ).
                        - Xenon pe becul de marsalier + proiectoare.
                        - Nokia N900 trebuie sa inlocuiasca generatia veche de E-uri din cadrul produselor finlandeze.
                        - Ipod trebuie inlocuit cu Ipad.
                        - Un satelit te-ar scapa de spatiul ocupat deja de statii ( o idee , nu da cu pietre :P )
                        - Router wifi ( in caz de parchezi langa KFC)*.
                        - Am tot auzit... aragaz + hota, frigider/congelator.... eu am o idee : o toaleta**.
                        - Keyless Go.
                        - In locul vitrinei cu turometrul etc. merge montat un LCD de dimensini corespuzatoare care sa afiseze informatii in timp real***.
                        - Night Vision pentru o perceptie mai buna a drumului pe timpul noptii.
                        - Modul Night Vision si pentru a doua camera cu redare video spate permanenta.
                        - Comenzi digitale incadrate in volan.
                        - Upgrade sistem sunet. Am vazut ca nu te sfiesti la bani asa ca recomand Bang & Olufsen.
                        - Senzori de parcare fata... sa fie Logan Parktronik.
                        - Pe viitor poate montezi un multifunctional fax/facturier/imprimanta.
                        - Pentru o incalzire mai buna a habitaclului recomand centrala CALDURICA DE LA PASARICA.
                        - 2 prisme pentru placutele de inmatriculare (pozitie culcat). In caz ca te urmareste politia actionezi butonul interior si acestea se rotesc, astfel avand 3 numere diferite cu care sa pacalesti capetele de creta.

                        * Idee functionala doar in cazul achizitiei modulului Ipad.
                        ** A vedea Top Gear Polar Special.
                        *** Functional doar cu Car PC Alienware ( include bineinteles HDD de 4 TB).

                        Alte idei pe parcurs.

                        P.S. Acest post sa se considere un pamflet.
                        Sa le stapanesti sanatos si sa te tina ce ai la inventar cat mai mult.
                        Last edited by Lanceru'; 11 February 2010, 12:01. Reason: sange
                        No Stress !
                        http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

                        Comment


                        • #57
                          nu era nici-o legatura difuzorul cu amplificatorul, dif.e pe partea cu schimbatorul iar aplifu.pe partea celalta iar cei care nu stiu am si aragaz de voiaj si tot la intalniri si excursii il iau pt.o supa calda, felu de baza si chiar cafea, ceai...etc., baietii imi cunosc deja cafelina oferita sambata, tin sa mentionez ca nu fac reclama este un hobi sunt utilitati care ai nevoie de ele oricand si oriunde iar cand plecam intr-o excursie la care sa stam o saptamana imi iau televizorul de 106 cm. si sistemul 5+1 si sa vezi acolo petrecere si distractie.
                          lipsa text

                          Comment


                          • #58
                            Nimic de zis fata de dotari ...doar ca nu cred ca sunt folositoare decat daca mergi km multi.....parerea mea este ca e prea incarcata la interior ....dar daca pe tine nu te deranjaza e totul ok ca pana la urma e investitia ta

                            Ps: Domn' Lancer chiar nu esti normal cu pamfletul tau
                            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              am scris deja, le iau numai la intruniri, excursii si chiar plecari de o zi chiar 2..3, acest gadget il folosesc numai la km.multi, nu in Bucuresti pentru o ora iar colegul nostru Laceru si-a spus si el opinia dar daca aveam si dotarile care le-a scris el imi mai puneam 2 aripi si un motor turbo-propulsor si o faceam jet-airlines
                              lipsa text

                              Comment


                              • #60
                                Taiwan Airlines detine de astazi in flota sa un Logan productie Romania cu motorizare frantuzeasca din Franta de culoare rosie ( pe viitor roz ) imbunatatita substantial cu materiale productie finladeza din Romania si chineza din Romania de asemenea.

                                Numa' bine.

                                p.s. :P
                                Last edited by Lanceru'; 11 February 2010, 12:36. Reason: sange
                                No Stress !
                                http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google