Start Engine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    diseara o sa sterg unpic prafu pe aici

    @ bleizer , nu speram sa se ajunga aici cand am sugerat sa faci un " my ride " , dar si etalarea aglomerata a tot ce ai pe masina , a cauzat spargerea de retina si exclamatii din partea colegilor , trebuie sa accepti si criticile pentru ca vad ca laudele le asimilezi repede
    @ sonykel , posa te unjur ? )

    va rog sa criticati constructiv ...

    Comment


    • #77
      Mie personal imi place si cred ca fiecare "gadget" isi are rostul lui .Ce nu am inteles eu , pentru ce iti trebuiesc 2 navigatii . Alta intrebare ar fi , care este logica camerei (sunt 2 nu? )pentru marsarier si a senzorilor de parcare (mai bine puneai doar senzori sau doar 1 camera). Iar legat de trapa , chiar asa iti trebuie omologare ?
      Totusi traim in Romania , sunt destule loganuri cu trapa si nu cred ca i-a oprit cineva sa ii intrebe de omologare.(parerea mea) . In rest , succes pe viitor , cat mai multe modificari si kilometri fara incidente.

      Comment


      • #78
        Originally posted by Bleizer View Post
        ca astepti raspunsuri, sunt raspunsuri, nu critici si ofense care nu si-au rostul
        Pai raspunsurile pe care le poti primi sunt de 2 feluri in mare parte: lauda si critici. Din moment ce tu nu astepti critici sa inteleg ca sunt bine-venite doar laudele?

        Sincer nu imi place masina... prea incarcata, prea accesorizata, multe total inutile. Dupa cum au zis si altii pe aici... cate una din fiecare era suficient... un gps, o statie, etc.
        In momentul in care ti-ai pus masina aici trebuia sa te astepti... banuiesc ca ai avut curiozitatea sa citesti si alte topicuri de la my ride sa vezi ca majoritatea au comentarii acide... aici nu exista ''laudatori'' si ''pupincuristi''. Oamenii sunt obiectivi.
        As incerca sa spun si ceva pozitiv despre masina ta insa nu-mi trece prin cap nimic... cu parere de rau iti spun asta... nu e nimic care sa imi placa... prea multe cabluri, prea vizibile, stilul pe care il gasesti pe camioane...

        1. Ai Hu Sony x-plod... e varza cu carne ca d-ala am si eu... pe fata ai boxe JBL si pe spate Pioneer... cum crezi tu ca s-ar auzi combinatia asta?!?!... sa nu mai zic de subwooferul Blaupunkt. ( Tub)
        2. Prea multe telefoane... inutil, mai ales ca cel din bord este pus peste martori, care sunt importanti.
        3. 2 GPS-uri... incerci sa faci media intre ele si sa vezi de fapt unde esti? altfel nu le vad rostul...
        4. Telecomenzi pentru un gadget care e la 20 cm de tine... nu le vad rosul... una e sigur de la mp3... aia neagra si cealalta probabil e de la dvd-ul ala... acum o sa imi zici ca sunt pentru cei din spate... pai cand tu conduci cei din spate se uita la dvd-ul din fata ta? nu crezi ca e cam riscant? Sunt curios cum e noapte la tine in masina... daca mai vezi ceva... eu am un pda cu gps si in momentul in care il folosesc seara ma cam deranjeaza...
        5. Trabucul ala ce cauta acolo? Nu-mi spune ca ala e locul lui ca sa il ai la indemana... pfuai de mine... o decizie total gresita sa il pui acolo doar pentru poza... credeai ca nu prindem? Toti ne putem permite un trabuc de 20 de lei... sunt curios daca ai si toate accesoriile la tine pentru a fuma trabuc... trebuie taiat, aprins de la chibrit sa nu prinda gust, etc... Asta daca nu cumva e d-ala electronic... un fel de tigara d-aia cu baterii dar varianta pentru '' smecheri'' sa vada lumea ca fumezi trabuc.

        Incerca sa faci ceva cu ele pana nu e prea tarziu... sa nu faci vreun accident, ceva, doamne fereste.
        Cat despre cei care ii critica pe oamenii mai acizi de aici... Nu sunteti avocati sa va luati de cei care sar gardul... sunt oameni care asta fac... sterg posturi si dau palme... nu mai sariti in apararea nimanui... aveti ceva de zis, bine, nu aveti de zis, cititi si gata. Fiecare e raspunzator pentru ce zice, nu trebuie sa ne dam noi aia cu regulamentul in mana.

        Bafta in continuare si invata sa accepti si criticile. Chiar daca sunt putin mai acide sunt pe buna-dreptate.

        Ar trebuie sa vezi masina lui SanduGolanu... una care e tot asa tehnologizata dar facuta cu maxim de bun gust... cu cap si mai ales cu utilitate... ai avea multe de invatat de la el.
        Last edited by sinx; 11 February 2010, 17:47.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Putin offtopic: 1200 de vizualizari in mai putin de 24 de ore Deci oricum ar fi,buna,rea, masina asta atrage privirea
          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

          Comment


          • #80
            am sa fiu eu ma constructiv. masina e faina ca e rosie....cam atata din pacate.
            1.cum naiba ti-ai putut tu imagina ca da plasa aia la grila bine peste grila originala si ai mai pus si sgila inapoi pe plasa.....macar daca nu puneai sigla si daca tot ti-o fost lene sa tai grila jos trebuia sa o vopsesti neagra.... asta trebe sa remediezi cumva ca arata coco rau
            2.uratenia aia de pe capota e nasoala nasoala rau
            3.la interior incearca sa tii totul cat mai simplu mai finut ca e mai dragut,inteleg ca ai vrut sa iti etalezi avutiile,stim acuma ca ai 70 de statii 5 telefone 6 gps-uri 4 televizoare frigider si dracu lacu....dar parerea mea iti ajunge 1 din fiecare in masina si scapa de telefonul ala de pe volan ca e iara ultra coca si mai e si nasol doamne fereste la accident iti muta 2-3 dinti
            4.statia aia de sub torpedou prostie mare
            5.telecomenzile trantite pe plafon....dau cat se poate de prost....chiar daca vroiai sa te lauzi cu ele mai ine le puneai in locul trabucului si in rest tinele in cotiera sau undeva
            6.iti ajung senzorii si o camera video legata la marsalliere

            si ca sfat pune niste oglinzi de mcv,folii pe 5 geamuri,scapa de prostia aia de pe capota si infoliaz-o si neaparat neaparat rezolva omeneste grila aia nu o lasa in varinata"taraneasca" de acuma

            In rest multi km fericiti atentie la gropi si la detalii

            Comment


            • #81
              Se pare ca forumul nu este plin de cocalari, si oameni de prost gust.
              Revenind la proprietar: pe mine m-a oripilat poza cu trabucul pe bord, ce merge in tandem cu celalalte poze in care doar iti demonstrezi capacitatea financiara. Ai fi putut totusi, sa o orientezi catre altceva.
              Ce poate fi definit ca si "cocalarisme" este acel trabuc de pe bord...Restul au alte semnificatii.
              Spor la treburi si pleaca urechea la ce spun unii, poate iti este de folos.

              Comment


              • #82
                n-am sa ma leg de interior si de ce ai in ea pentru ca nu merg io cu ea..am doar un singur sfat..chestia aia neagra de pe capota, daca tu zici ca e sa nu mai sara pietre, te inseli..pietrele sar exact in buza aia a capotei la viteza mai mare, sau mai rau ti le arunca in parbriz..sunt patit in ambele variante...aia e buna doar de propulsor spre parbriz a tot ce mai sare pe sosea...si incearca la exterior o combinatie de negru cu rosu..integral arata mult prea glossy...tre sa alegi, ori un look sportiv, ori unul functional, dar rosu complet e destul de suparator la ochi...multa bafta in planuri!
                sigpic

                Comment


                • #83
                  acea aparatoare este buna si pt.pietre de la 100 in sus am vazut clar pe drum nou asfaltat ne fiind tasat bine si griblura sa dus in sus lovind undeva in suportul de bikle sau in antena iar la viteze mici, normal ca n-are efect, dar in multe cazuri e buna, asta e parerea mea!
                  lipsa text

                  Comment


                  • #84
                    Eu in prima faza nu am vazut trabucu. Cred ca imi luasera ochii lecedeeele

                    Eu tot tin cu el.... la cat mai multe televizoare plasma, lcd, tub .. nu conteaza !

                    P.S. Tocmai l-am vazut pe Alin2009 vizionand acest topic URA
                    No Stress !
                    http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

                    Comment


                    • #85
                      de banii care i`ai bagat in interior mai bine ii trageai niste jante ca lumea , arcuri , o folie si arata muuult mai bine .oricum tie trebuie sa iti placa in primul rand , nu noua

                      Comment


                      • #86
                        Ca o mica gluma... sa nu fie cu suparare... dar poate iti mai bine vreo idee din pozele astea D
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          sunt oglinzi de mcv si folii pe 5 geamuri, cum de nu le-ati observat??? iar la jante nu ma gandisem pana acum
                          lipsa text

                          Comment


                          • #88
                            da arata urat ce-i drept folia pe toata capota nu prea are aspect functional da macar ar fi toata neagra....si banuiesc dupa tot ce e pe masina ai bani, asa ca schimba bara fata cu una de mcv ...si zic ca sa impaci toate fa rost de un computer de masina, ca ala chiar are de toate...
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Eu am inteles, citind tot thread-ul, ca de fapt masina omului nu e echipata astfel tot timpul. Da, e super ca a avut resursele necesare si suficiente sa se doteze astfel. Nu, nu e ok ca si-a luat Logan si l-a dotat, cand ar fi putut sa-si fi luat ceva mai dotat si in care sa bage mai putini bani. Dar hei, cati dintre noi nu facem la fel? La o alta anvergura, dar principial la fel. Merita critici in aceeasi masura in care merita tot respectul si laudele. Dar jigniri? Cam mult.
                              Deci, Bleizer, omul are doua urechi ca sa se faca si curent intre ele, nu numai ca sa aiba capul un contur neregulat. E masina ta si sunt banii tai. Iti doresc sa ai una dintre cele mai faine masini, alaturi de cele ale colegilor anterior enuntati (jocker etc.), dar raman la ideea ca ar fi bine sa dai jos telefonul de pe volan. Pune-l altundeva la indemana, dar nu pe volan.
                              Bafta.
                              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                              Comment


                              • #90
                                sunt oglinzi de mcv si folii pe 5 geamuri, cum de nu le-ati observat???
                                Toata lumea e concentrata asupra trabucului

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google