MSR- Putin Altfel...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Logan 4 ever View Post
    Dupa parerea mea, daca vrei sa fie ceva unicat si placut ochiului, un lime ar fi frumos, sau un alb perlat...
    lime pe frigider? nu merge. este o culoare pentru masini mici, mai rotunjite. Alb perlat mai sunt. oricum va fi ceva la care sa nu fiu nevoit sa schimb in certificat culoarea. sau poate...... habar n-am. sa ajung acolo.

    Originally posted by Mariusrs View Post
    sal...cat te costa ..sa o vopsesti toata????
    toate la timpul lor, as fi vrut sa fie revopsire totala, insa din cauza timpului si a banilor (de ce sa nu recunosc) am ramas la un exterior facut incet si bine. stiu ca va arata naspa la motor si la portbagaj insa nu ma uit acolo

    Comment


    • #62
      Ce vopsea ai ales?
      sigpic
      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

      Comment


      • #63
        Visiniu mat?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #64
          Ai spoito?te asteptam pe la intalniri.

          Comment


          • #65
            Nu cred ca e a ta,nu are jantele albe.
            Te asteptam duminica la intalnire,chiar si fara masina daca nu e gata.
            Spor la echipat.
            sigpic
            Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

            Comment


            • #66
              Originally posted by Logan 4 ever View Post
              Ce vopsea ai ales?
              nu pot sa zic, incerc sa ajung la Cluj si atunci o veti vedea toti.

              Originally posted by Niki B View Post
              Visiniu mat?
              nope, am zis mai sus
              Originally posted by anonimboy View Post
              Ai spoito?te asteptam pe la intalniri.
              din pacate nu (vantul asta.... si n-am vrut sa risc sa iasa cu impuritati) maine exteriorul si luni elementele.

              Originally posted by cosminel View Post
              Nu cred ca e a ta,nu are jantele albe.
              Te asteptam duminica la intalnire,chiar si fara masina daca nu e gata.
              Spor la echipat.
              incerc dar nu promit, oricum voi veni fara ea chiar daca ar fi gata, prima iesire va fi la Cluj (sper), un fel de lansare in spatiu
              Last edited by chroma; 3 September 2010, 21:40.

              Comment


              • #67
                .....si doar atat va arat,
                materiale vopsitorie PPG (Autocolor)
                Attached Files

                Comment


                • #68
                  Frumoasa culoarea, astept sa o vad in lumina naturala...
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • #69
                    Nu ne arati si noua rezultatul final?
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #70
                      bestiala culoarea sa ai grija de ea. foarte frumoasa
                      sigpic
                      Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                      Comment


                      • #71
                        foarte frumos...imi poti scrie un PM cu pretu cit a costat vopseaua...mersi...
                        sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                        Comment


                        • #72
                          frumoasa culoare !

                          asa parca are cineva din VL cu nr CRI daca nu ma insel

                          bestiala , asa as fi vrut si eu sa arate a mea
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • #73
                            Super culoarea sunt curios cum va arata echipa e o culoare asemanatoare cu a lui cristi_timidu.Bafta cu finalizarea!!!
                            sigpic

                            IL 1 3 MIU

                            Comment


                            • #74
                              ce se mai aude cu masinaaa?

                              Comment


                              • #75
                                pai este gata, ar mai fi eleronul de luneta de montat (este vopsit) dar nu am timp (in sensul ca imi trebuie masina zilnic si as vrea sa-l montez daca ma pot lipsi de ea 2 zile, sa se lipeasca bine). As vrea sa-mi faca cineva niste foto mai deosebite (un profesionist cu scule adevarate) sa vi le pot arata. Cum inca nu am gasit pe cineva, probabil voi face eu cateva. In plus, mi-am facut si o casca in culoarea masinii (cu suporti de bere pe laterale). Ar mai fi ceva sticker-e pe care mi le doresc si care sunt in lucru.
                                Ca si culoare, este o vopsea cu 4 nuante (un rosu inchis, usor violet, cu tente maro inchis si negru, toate astea functie de cum cade lumina pe un anumit element de caroserie). N-am avut probleme la ITP, doar cu politia (m-au oprit de vreo 15 ori in 2 saptamani sa o vada mai bine, nimic de jante, de acte etc. ). M-am obisnuit sa se holbeze lumea ca la urs si sa-si faca poze cu ea (desi la inceput era tare naspa), asta fiind inca o dovada ca un "frigider" poate intoarce capete. Intamplari amuzante sunt zeci pe care sper sa vi le pot impartasi la o intalnire nationala, imi doresc de mult timp sa pot participa, sa ne cunoastem, sa "furam idei", toate astea datorate unor autoturisme modeste ca pretentii dar conduse de pasionati.
                                Intreba cineva de costuri: fiind o masina speciala, a fost vopsita cu sprijinul LCC (importatorul PPG in Romania). Mai mult nu va pot spune .

                                poze curand, chiar daca nu vor fi cele pe care mi le doresc. spor la modificari
                                Last edited by chroma; 7 October 2010, 21:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google