ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cateva poze, in prima e comparatie intre kitul bixenon normal 8000k, in stanga si lupele bixenon 6000k, in dreapta
    in a doua poza, lupele de 6000k sunt in stanga si xenonul normal de 8000k in dreapta
    as vrea sa pun xenon de 3000k in proiectoare, ma ajuta cu ceva pe ceata/ploaie, sau sunt mai de folos becurile normale?
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • alarma daia am si eu la citroen
      mi se pare mie sau faru` dreapta e aburit ? :|

      Comment


      • in poza aia e murdar si asa cum am zis si cu cateva zile inainte am doua dungi de lipici pe dungile alea ale farului (stiti despre ce vorbesc)
        aburit...pana acum nu s.a intamplat, dar o sa va tin la curent
        inelele se vad incetosate deoarece camera e proasta (nokia n73)
        poate o sa reusesc sa fac si niste poze cu o camera mai performanta
        sigpic

        Comment


        • am de facut aproximativ 200 km/zi si vreau sa reduc consumul ce imi recomandati, o remapare sau pinion de diesel, ma intereseaza strict din punctul de vedere al consumului!
          astept sfaturi
          sigpic

          Comment


          • Conduci mai econom,fara accelerari bruste,fara mers cu a 5-a si pedala apasata excesiv...

            un mers mai calm
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • Pinioane de treapta a5a de diesel si apoi o remapare, daca nu esti multumit de cum se misca in a5a. O simpla remapare nu-ti aduce o scadere a consumului precum face o turatie mica in regim de croaziera.

              la 200km/zi ar trebui sa te gandesti si la GPL daca nu ai inca...
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by matheo66c View Post
                Conduci mai econom,fara accelerari bruste,fara mers cu a 5-a si pedala apasata excesiv...

                un mers mai calm
                conduc econom, consum mediu 6.5- 6.7, insa vreau sa stiu daca pot cobora mai jos (la consum ma refer)

                Originally posted by dsign View Post
                Pinioane de treapta a5a de diesel si apoi o remapare, daca nu esti multumit de cum se misca in a5a. O simpla remapare nu-ti aduce o scadere a consumului precum face o turatie mica in regim de croaziera.

                la 200km/zi ar trebui sa te gandesti si la GPL daca nu ai inca...
                varianta cu gazul ar fi ideala, insa nu asta e prioritatea acum
                daca ma convingi ca remaparea impreuna cu pinion de diesel ma ajuta sa scad consumul, o sa le fac pe ambele, toata treaba din cate stiu costa in jur de 500 lei, pe cand gazul...
                Last edited by nicu_rcn; 17 October 2011, 21:04. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • nu cred.... iesi mai IEFTIN ca si pret pe kilometru cu GPL.
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • mers econom la mine inseamna schimbat pana in 3000, viteza 100km/h cu a 5.a, numai la nevoie ii dau talpa, dar asta foarte rar!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by matheo66c View Post
                      nu cred.... iesi mai IEFTIN ca si pret pe kilometru cu GPL.
                      te cred ca ies mai ieftin, insa momentan nu am banii necesari pentru o instalatie buna, cum e a ta de exemplu, asa ca ma rezum la ceva "de moment" ca sa zic asa!
                      sigpic

                      Comment


                      • Se tine bine masinuta din cate ne-am vazut azi. Arata bine si din cate am citit iti cam place sa o tii ingrijita.

                        Spor la modificari in continuare
                        Super Oferte Accesorii Logan

                        Comment


                        • parerea mea e sa mai stai si sa strangi bani pentru o instalatie pe gaz,facand remaparea nu o sa iti scada consumul cu mult,scade undeva 0,4 mai mult nu.bafta.

                          Comment


                          • Originally posted by ToranagaSama View Post
                            Se tine bine masinuta din cate ne-am vazut azi. Arata bine si din cate am citit iti cam place sa o tii ingrijita.

                            Spor la modificari in continuare
                            sa sti ca nu se tine chiar perfect, deoarece amortizoarele pe fata au inceput sa.mi bata, deci trebuiesc inlocuite
                            si nu arata chiar asa bine, deoarece e "under construction", mai ales pe spate
                            si nici de ingrijit nu prea mai am timp, doar in week.end, n.ai vazut ce prafuita era?
                            insa a ta....n.am cuvinte!!!
                            bafta, si sper sa ne mai intalnim

                            Originally posted by cosmin83 View Post
                            parerea mea e sa mai stai si sa strangi bani pentru o instalatie pe gaz,facand remaparea nu o sa iti scada consumul cu mult,scade undeva 0,4 mai mult nu.bafta.
                            pai si o remapare + pinion de a 5.a de diesel cam cat ar reduce din consum?
                            Last edited by nicu_rcn; 21 October 2011, 18:07. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • orcum cu mult nu o sa iti scada consumul dar e bun si ala care til scade,bafta.

                              Comment


                              • Spor la modificari nicule si cred ca scapi mai usor cu remapare plus pinion diesel!
                                SRF TARGOVISTE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google