ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• nicu_rcn
    replied
    Originally posted by Gabi GL View Post
    Felicitari ! E bine ca din cand in cand mai exista cate cineva care mai pune pasiune in masina care ne-a unit pe acest forum . Te deranjez cu doua intrebari, cat te-a ajuns vopsitul si plasa la grila cu ce ai lipit-o ? Multumesc si mult succes!

Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk
    Nu mă deranjezi deloc, vopsitul a costat 1000 de lei la un prieten, iar plasa e lipita de ani buni cu moment fix!

Leave a comment:

• Gabi GL
    replied
    Felicitari ! E bine ca din cand in cand mai exista cate cineva care mai pune pasiune in masina care ne-a unit pe acest forum . Te deranjez cu doua intrebari, cat te-a ajuns vopsitul si plasa la grila cu ce ai lipit-o ? Multumesc si mult succes!

Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

Leave a comment:

• nicu_rcn
    replied
    ReCeNe.ul a inviat:
    Attached Files

Leave a comment:

• nicu_rcn
    replied
    Mai trăiește lumea pe aici?

Leave a comment:

• nicu_rcn
    replied
    Originally posted by TVM View Post
    Poze proaspete ? )
    În week-end, acum chiar nu am timp!

Originally posted by Gabi GL View Post
    Reinvie dragostea pt Logan-uri ;) . Felicitari !

Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk
    Nu a murit niciodată, a intrat în "hibernare"!
    Last edited by nicu_rcn; 29 February 2016, 10:22. Reason: Automerged Doublepost

Leave a comment:

• Gabi GL
    replied
    Reinvie dragostea pt Logan-uri ;) . Felicitari !

Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

Leave a comment:

• TVM
    replied
    Poze proaspete ? )

Leave a comment:

• nicu_rcn
    replied
    După o lungă pauză de doi ani, am revenit, mașina nu am dat.o așa ca "povestea continua"

Leave a comment:

• nicu_rcn
    replied
    Originally posted by - Geo - View Post
    66 kw are..90 cai..trage bine pe 206hb..in rest nu stiu..da am intalnit multe cu probleme, tot pe la km astia, de la intretinere precara..

Sent from my P5-Mini using Forum Runner
    pana nu fac o proba n.am cum sa stiu...

Originally posted by ady_p View Post
    Offtopic: Maxim ! Cu riscul de a-i umple aiurea cu posturi topicul omului, am bagat NUMAI ulei Total Quartz 9000 in motor pentru ca e cel recomandat de producatorul masinii, atat in cartea tehnica cat si pe un abtipild lipit in compartimentul motor. Parerea mea e ca ar fi mai bine sa te informezi inainte de a da din gura (taste).

Ontopic:
    Pentru Nicu, daca stii istoricul masinii sau proprietarul iti este cunostinta, in continuare m-as baga la schimb. Apropo de putere, din cate stiu, majoritatea 307 2.0 hdi au de la 134 cp in sus sau cel putin ce am vazut eu in Romania. Ca idee, la mine pe strada sunt vreo 7 masini Peugeot, inclusiv a mea, toate hdi si n-am auzit pe vreunul sa se planga. Crede-ma, la inceput am avut si eu o strangere de inima cand am luat-o, bazandu-ma pe gura lumii. Acum, dupa 4 ani de folosire zilnica a masinii, mi-am schimbat total parerea despre ele.
    offtopic: nu umpli aiurea topicul, chiar mai aflu cate ceva si asta e bine!
    ontopic: din pacate respectivul nu imi e cunostinta, ci o cunostinta dea unui prieten...oricum o sa merg sa o vad ca e altceva decat in poze...

Originally posted by e.t. View Post
    2.0 hdi vine derivat in mai multe variante de putere: 90,110 sau 136 de cai vad.....
    exact asa am vazut si eu.
    Last edited by nicu_rcn; 10 January 2014, 21:26. Reason: Automerged Doublepost

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    2.0 hdi vine derivat in mai multe variante de putere: 90,110 sau 136 de cai vad.....

Leave a comment:

• ady_p
    replied
    Originally posted by andrei_mircea View Post
    CUM sa bagi asa no name de ulei in masina, mai functioneaza?....Dupa un timp o sa iti joace arborele pe cuzineti. Mai stiu eu o persoana (varul meu retardat) care a bagat sau baga si acum, ulei Aral...care i-a macinat cuzinetii (la un opel zafira 1.8 benzina) cu siguranta ca si acum n-a reparat-o din cauza costurilor )), i s-a rupt axul mama din cutie.., l-au lasat planetarele, totul in aproximativ 140.000km.
    Nicu_rcn, gandeste-te ca la masina aia, mai mult ca sigur vei fi nevoit sa bagi ceva bani...in ea.. (bucsi,amortizoare) cine stie ce senzori..,bujii, injectoare proaste.. ca deh...e dizal.. poate da si cu fum,
    Parerea mea: Este un motor, de generatie veche. Sigur nu e o masina cu km reali, se practica pacaleala asta
    Offtopic: Maxim ! Cu riscul de a-i umple aiurea cu posturi topicul omului, am bagat NUMAI ulei Total Quartz 9000 in motor pentru ca e cel recomandat de producatorul masinii, atat in cartea tehnica cat si pe un abtipild lipit in compartimentul motor. Parerea mea e ca ar fi mai bine sa te informezi inainte de a da din gura (taste).

Ontopic:
    Pentru Nicu, daca stii istoricul masinii sau proprietarul iti este cunostinta, in continuare m-as baga la schimb. Apropo de putere, din cate stiu, majoritatea 307 2.0 hdi au de la 134 cp in sus sau cel putin ce am vazut eu in Romania. Ca idee, la mine pe strada sunt vreo 7 masini Peugeot, inclusiv a mea, toate hdi si n-am auzit pe vreunul sa se planga. Crede-ma, la inceput am avut si eu o strangere de inima cand am luat-o, bazandu-ma pe gura lumii. Acum, dupa 4 ani de folosire zilnica a masinii, mi-am schimbat total parerea despre ele.

Leave a comment:

• - Geo -
    replied
    66 kw are..90 cai..trage bine pe 206hb..in rest nu stiu..da am intalnit multe cu probleme, tot pe la km astia, de la intretinere precara..

Sent from my P5-Mini using Forum Runner

Leave a comment:

• nicu_rcn
    replied
    Originally posted by andrei_mircea View Post
    CUM sa bagi asa no name de ulei in masina, mai functioneaza?....Dupa un timp o sa iti joace arborele pe cuzineti. Mai stiu eu o persoana (varul meu retardat) care a bagat sau baga si acum, ulei Aral...care i-a macinat cuzinetii (la un opel zafira 1.8 benzina) cu siguranta ca si acum n-a reparat-o din cauza costurilor )), i s-a rupt axul mama din cutie.., l-au lasat planetarele, totul in aproximativ 140.000km.
    Nicu_rcn, gandeste-te ca la masina aia, mai mult ca sigur vei fi nevoit sa bagi ceva bani...in ea.. (bucsi,amortizoare) cine stie ce senzori..,bujii, injectoare proaste.. ca deh...e dizal.. poate da si cu fum,
    Parerea mea: Este un motor, de generatie veche. Sigur nu e o masina cu km reali, se practica pacaleala asta
    kilometrajul pe bord e undeva pe la 200.000...

Originally posted by e.t. View Post
    total quartz nu e nici pe departe un ulei no name)face parte din grupul Total, al 4lea gigant din lume) in plus mi se pare ca peugeourile merg cu total din fabrica

eu stiu ca hdi-urile sunt niste motoare extrem de apreciate, in special 1.6 hdi, e taticul diselurilor

am mai mers de cateva ori cu 307 1.6hdi, masina asa e ok, nu prea imi place acel model, inainte de facelift dar cred ca e ok. daca nu faci reviziile in reprezentanta nu ar trebui sa te usuce de bani
    asa am inteles si eu, ca sunt fiabile...acum ramane de vazut

si m.am interesat, impozitul e 180 lei/an si asigurarea 700/ 6 luni...
    Last edited by nicu_rcn; 10 January 2014, 06:42. Reason: Automerged Doublepost

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    total quartz nu e nici pe departe un ulei no name)face parte din grupul Total, al 4lea gigant din lume) in plus mi se pare ca peugeourile merg cu total din fabrica

eu stiu ca hdi-urile sunt niste motoare extrem de apreciate, in special 1.6 hdi, e taticul diselurilor

am mai mers de cateva ori cu 307 1.6hdi, masina asa e ok, nu prea imi place acel model, inainte de facelift dar cred ca e ok. daca nu faci reviziile in reprezentanta nu ar trebui sa te usuce de bani

Leave a comment:

• andrei_mircea
    replied
    Last edited by andrei_mircea; 10 January 2014, 01:53.

Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google