ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nicu_rcn
    replied
    mai bine ca ai scapat de ele, e mai frumoasa "clean"
    si daca tot s.a pus praful pe aici, am revenit si eu cu alte scaune (de pe un ph2), si daca tot le.am scos pe cele vechi m.am gandit sa dau afara si mocheta si sa "scald" podeaua in vaselina si ulei, + "invelit" cu pasla, dar mai bine las pozele sa vorbeasca:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • savoiu_rf 82
    replied
    Nicule eu am dat jos cam toate briz brizurile de pe masina ca sa nu raman fara talon proiectoare ploape etc am mai lasat pe luneta spate un parasolar pe interior sper sa nu am probleme daca am il dau jos si il arunc!

    Leave a comment:


  • nicu_rcn
    replied
    multumesc mult de informatie, ai pm, te astept cu o sugestie...

    Leave a comment:


  • dsign
    replied
    Originally posted by nicu_rcn View Post
    de cateva zile am observat, incinta sub.ului nu are gura de evacuare a aerului, de ce?
    ps: sa nu radeti de mine, dar nu ma prea pricep

    Se numeste incinta "sealed", adica inchisa.

    Cealalta, care are gura de evacuare a aerului se numeste "bass-reflex". "Gura" aia se calculeaza ca si dimensiuni si pozitionare, nu se pune asa, oriunde.

    Incintele, dupa cum stii, se calculeaza in functie de caracteristicile difuzorului.

    Leave a comment:


  • nicu_rcn
    replied
    ai scapat usor, eu pentru ploape chiar am ramas minute bune fara talon pana...
    ps :de fapt mai multe pe atunci: ploape, pozitii albastre, proiectoare gen MAI si parbriz spart.

    Leave a comment:


  • savoiu_rf 82
    replied
    Astia de la politie ne ia si pantalonii de pe noi pe mine mau pus sa dezlipesc ploapele de pe faruri altfel ramaneam fara talon!

    Leave a comment:


  • nicu_rcn
    replied
    cred ca te referi la iluminatul numarului, nu am avut timp ca puneam alba.

    Leave a comment:


  • cosmindan
    replied
    O sa zica ''bagabonzii'' ca ai bordel in masina, numai acolo se pune lumina rosie la intrare.

    Aduna-te de pe unde esti si treci la o lumina normala....alba. Nu ai ce face cu banutii si vrei sa ii dai la stat prin amenzi. Stii bine ca nenea in uniforma abea astepta sa vada alte culori la iluminatul masinii ca sa te oreasca.

    Leave a comment:


  • savoiu_rf 82
    replied
    Frumos frumos imi place!

    Leave a comment:


  • nicu_rcn
    replied
    in afara de planetara stanga (care imi bate...) pe care n.am reusit sa o schimb nici pana acum , da merge bine...
    ps: o mica tiganeala care sincer sa fiu imi place
    Attached Files

    Leave a comment:


  • savoiu_rf 82
    replied
    Nicule merge bine masinuta?

    Leave a comment:


  • nicu_rcn
    replied
    Originally posted by gabonz View Post
    Este incinta sealed . Cele cu "aerisire" sunt bass reflex .
    multumesc de denumiri, la o simpla cautare pe google am gasit cateva informatii

    Originally posted by andrei_mircea View Post
    Vreau si eu..!!! Ca n-am lumina in portbagaj..Spune-mi de unde le-ai luat.! mersi
    cred ca la modulele cu leduri te referi, nu? nu stiu unde poti gasi, eu am gasit la un prieten si coleg electrician, la un pret rezonabil!
    Last edited by nicu_rcn; 15 August 2012, 11:05. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • andrei_mircea
    replied
    Vreau si eu..!!! Ca n-am lumina in portbagaj..Spune-mi de unde le-ai luat.! mersi

    Leave a comment:


  • gabonz
    replied
    Este incinta sealed . Cele cu "aerisire" sunt bass reflex .

    Leave a comment:


  • nicu_rcn
    replied
    de cateva zile am observat, incinta sub.ului nu are gura de evacuare a aerului, de ce?
    ps: sa nu radeti de mine, dar nu ma prea pricep

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google