ReCeNe.ul Meu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dsign View Post
    incearca de asemenea sa-ti iei piese de calitate la preturi bune. La norauto nu gasesti asa ceva.
    Dsign, in afara de bascule, restul de piese le-a luat de la magazinul unde lucrez eu:
    - cap de bara DELPHI
    - set rulment roata fata RUVILLE (in cutie a venit FAG)
    - bieleta antiruliu LEMFORDER
    Eu zic ca i-am dat ceva destul de bun si destul de acceptabil ca bani (382 lei toate piesele enumerate mai sus, toate perechi). Chiar te rog sa vii cu o parere despre piesele enumerate de mine
    sigpic

    Comment


    • deci sa o luam cu inceputul
      nu in aceeasi zi l.am anuntat pe alex de piese, ci cu vreo doua saptamanii in urma sau chiar mai bine, doar ca, cu o zi inainte l.am resunat sa dea comanda!
      piesele nu le.am pus decat pereche, tocmai din cauza asta nu am vrut sa iau basculele de la alex, deoarece nu avea decat una singura, si am zis daca tot e sa fie la fel (pe punga basculelor scria automotor france)
      celelalte piese sunt cele enumerate de alex, nu a uitat nimic

      presupuneam cam ce trebuie schimbat dar intai, asa cum zici si tu, am fost pe elevator, parca am pus si o poza cu ea "cocotata" si cu rotile pe ea, deci doar se verifica

      berea, de fapt sucul si cafeaua ca n.aveau voie alcool au baut.o baietii de la service

      mititeii, i.am halit dupa ce am terminat treaba, la un popas pe autostrada a1 (km 30)

      recomandarea catre norauto am primit.o de la colegul ynp, dar te contrazic putin, aveau si piese de calitate, insa asa cum spui si tu aveau si produsele lor, in niste cutii albastre pe care scria mare "norauto"

      alex, stai linistit, chiar ma declar multumit de calitatea pieselor, dar mie mi.ai cerut 380, am ramas dator cu 2 lei
      sigpic

      Comment


      • @alexgrasu, e bine ca a apelat la un om de incredere ca tine. Capetele delphi nu-s prea reusite, data viitoare da-i lemforder.

        Din experienta proprie zic.

        In fine, norauto au si ei ce ti-a dat alex, insa nu cred ca la acelasi pret.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • pai fi sigur ca nu erau la acelasi pret, si cu prima ocazie, cand or sa pice capetele de bara, pun lemforder! Multumesc de ajutorul acordat si pacat ca nu esti acasa, ca fi sigur ca te sunam.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by dsign View Post
            @alexgrasu, e bine ca a apelat la un om de incredere ca tine. Capetele delphi nu-s prea reusite, data viitoare da-i lemforder.

            Din experienta proprie zic.

            In fine, norauto au si ei ce ti-a dat alex, insa nu cred ca la acelasi pret.
            Stiu ca Lemforder e peste Delphi, dar, din pacate nu aveam pe stoc Mai era o varianta cu TRW, dar era cam piperat pretul. Eu sper sa-si faca treaba destul de bine si astea Delphi si sper sa fie multumit si Nicu.

            @Nicu: daca tot iti facusem reducere la bieletele antiruliu, am zis sa continui asa si sa nu-ti mai cer aia 2 lei. Lasa ca bem o cafea data viitoare cand vii pe la mine
            sigpic

            Comment


            • Explicati mi si mie sunt mai rezistente la gropi capetele de bara lemforder!
              SRF TARGOVISTE

              Comment


              • Sper ca nu pe mine m.ai intrebat ca nu stiu sa.ti raspund), eu merg pe principiul "mai scump, mai bun" (insa uneori nu e chiar asa)
                sigpic

                Comment


                • Nu intotdeauna "mai scump" e si "mai bun".

                  @savoiu, eu cu delphi nu am mers mult pana s-au stricat. Cu Lemforder am mers foarte mult, insa nu la fel de mult cat cele de fabrica. Inca rezista Lemforder, asa ca... sunt sub observatie.

                  Si ca sa aveti si o parere despre cum merg : masina probabil o stiti, suspensie foarte joasa si tare, anvelope joase pe 15" sau pe 17", un sofer destul de nebun...

                  Capetele originale: aprox 100 000 km, lemforder au doar 30 000, sunt imperecheate cu bielete tot lemforder...
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Dani, stiu ca le ai si cu lupele, ce imi recomanzi? G1, g3 sau g5?
                    ma refer la lumina pe care o produc!

                    sau, mai bine zis, cu care vezi cel mai bine?
                    Last edited by nicu_rcn; 22 August 2011, 13:05. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • De un´ sa stiu eu cumetre?

                      In general, cel mai G dintre toate inseamna o generatie mai avansata, adica imbunatatita. Mai e o mica diferenta de design intre ele, eu as alege lupele cele mai mari, ca alea sigur lumineaza si nici nu se intampla ce mi s-a intamplat mie (a cazut cromul din oglinda lor din cauza caldurii de la bec)
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Cum capetele de bara pe tine te au tinut 100.000 nu ai dat prin gropi?
                        SRF TARGOVISTE

                        Comment


                        • Ba am dat si in gropi, in prima parte a vietii masina a mers in fiecare we pe drumuri de tara. Ideea e ca trebuie sa stii sa si mergi. Am avut rabdare si am mers incet prin gropi.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by dsign View Post
                            De un´ sa stiu eu cumetre?

                            In general, cel mai G dintre toate inseamna o generatie mai avansata, adica imbunatatita. Mai e o mica diferenta de design intre ele, eu as alege lupele cele mai mari, ca alea sigur lumineaza si nici nu se intampla ce mi s-a intamplat mie (a cazut cromul din oglinda lor din cauza caldurii de la bec)
                            deci inteleg ca g5 ar fi cel mai indicat...
                            sigpic

                            Comment


                            • Ok multumesc eu am capete de bara de uzina si le am schimbat la 149000 si acum am 150.000km acum sa vedem cat ma tin ca eu nu prea merg pe drumuri accidentate!
                              SRF TARGOVISTE

                              Comment


                              • colegii care ma cunosc mai bine stiu ca niciodata nu o sa o "trantesc" din cauza drumurilor, dar am vrut sa vad cum ii sta
                                voi ce parere aveti?
                                ps: nu e vt!
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google